środa, 16 października 2019.
Strona główna > Gospodarka > Połączą stanowiska promowe

Połączą stanowiska promowe

Połączą stanowiska promowe
Data publikacji: 2017-06-25 14:48
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-18 19:34
Wywietleń: 1836 272230

Budowa infrastruktury do obsługi statków o długości do 265 m w świnoujskim terminalu promowym oraz świadczenie tam nowego rodzaju usług przeładunkowych przy udziale transportu kolejowego to inwestycja Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście. W piątek (23 czerwca) podpisano umowę na opracowanie dla tego zadania studium wykonalności i projektów.

Zakłada się połączenie i przebudowanie stanowisk promowych nr 5 i 6. W efekcie powstanie nowe nabrzeże o długości 293 m i głębokości 13 m. Utworzone będą też trzy nowe place postojowe, które połączy estakada, stanowiąca drugi wjazd na teren terminalu. Zostaną wybudowane nowe i przebudowane istniejące tory kolejowe, powstanie nowa rampa, będzie przebudowana galeria pasażerska. W planach jest zakup nowego sprzętu przeładunkowego.

Umowę na „Opracowanie studium wykonalności i wykonanie projektów budowlano-wykonawczych” dla zadania pn. „Przystosowanie infrastruktury Terminalu Promowego w Świnoujściu do obsługi transportu intermodalnego” ze strony ZMPSiŚ podpisali wiceprezesi Jacek Cichocki i Kazimierz Drzazga. Ze strony wykonawcy - konsorcjum firm Compono oraz Tractebel Engineering - podpis złożył Adam Borowski, reprezentant Compono, lidera konsorcjum.

Zgodnie z umową, wyłoniony w przetargu wykonawca ma 11 miesięcy na przygotowanie studium wykonalności i wykonanie projektów budowlano-wykonawczych.

- Przystosowanie infrastruktury świnoujskiego terminalu promowego do obsługi transportu intermodalnego to bardzo ważna inwestycja - podkreśla Monika Woźniak-Lewandowska z ZMPSiŚ. - Znakomicie się wpisuje w rządowe plany odbudowy przemysłu stoczniowego. W tym samym dniu bowiem położono w Stoczni Szczecińskiej stępkę pod budowę nowego promu dla Polskiej Żeglugi Bałtyckiej. Jest to także realizacja zapisów listu intencyjnego podpisanego w Ystad 29 sierpnia 2016 r., dotyczącego trójstronnej współpracy pomiędzy ZMPSiŚ, PŻB i tym szwedzkim portem.

(ek)

Fot. (ek, ZMPSiŚ)

Połączą stanowiska promowe

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
13
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Chcą prawdziwej szkoły

Nekrologi

Sonda

Gdzie w Szczecinie powinien stanąć pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie