Środa, 29 marca 2023 r. 
7 szczecin
REKLAMA

Październik na plusie w zespole portów Szczecin i Świnoujście

Data publikacji: 16 listopada 2020 r. 13:19
Ostatnia aktualizacja: 16 listopada 2020 r. 13:19
Październik na plusie w zespole portów Szczecin i Świnoujście
 

Zgodnie z danymi, w zespole portów Szczecin i Świnoujście w październiku br. przeładowano o 8,5 proc. więcej towarów aniżeli w tym samym miesiącu roku 2019. To drugi miesiąc z rzędu, który obydwa porty zakończyły na plusie, co daje nadzieję, że ten rok przyniesie wynik analogicznym do poprzedniego, czyli na poziomie ok. 30 mln ton.

- Niekwestionowanym liderem wzrostów w relacji miesiąc do miesiąca jest ruda, przeładowano jej o blisko 714 proc. więcej niż rok temu - informuje Monika Woźniak-Lewandowska z Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście. - Tuż za nią plasują się zboża z wynikiem 157,4 tys. ton, czyli o 83,2 proc. więcej. Bardzo dobrze wypadły także przeładunki kontenerów ze wzrostem na poziomie 37 proc. (10 636 TEU). Na plusie była także drobnica (wzrost o prawie 2 proc.), zarówno kontenerowa, jak i konwencjonalna, w tym celuloza, papier i wyroby stalowe. Pozostałe grupy towarowe, jak węgiel, paliwa, oraz inne masowe październik zakończyły wynikiem ujemnym w porównaniu do tego samego miesiąca w 2019 roku.

Ogółem bilans przeładunków po dziesięciu miesiącach tego roku w portach Szczecin i Świnoujście jest nieco niższy niż przed rokiem (o niecałe 5 proc.).

- Pomimo trudnej sytuacji epidemicznej na świecie, ciągłość dostaw towarów w zespole portów Szczecin-Świnoujście została w pełni zachowana, a wszystkie najważniejsze inwestycje w obu portach przebiegają zgodnie z planem - dodaje M. Woźniak-Lewandowska.

(ek)

Fot. ZMPSiŚ

Na zdjęciu: Październik był drugim z rzędu miesiącem, który porty Szczecin i Świnoujście zakończyły na plusie pod względem przeładunków.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA