czwartek, 24 maja 2018.
Strona główna > Gospodarka > Mniej obciążeń dla przedsiębiorców

Mniej obciążeń dla przedsiębiorców

Mniej obciążeń dla przedsiębiorców
Data publikacji: 2016-09-01 10:56
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-18 19:34
Wywietleń: 1596 152001

Oceniając przygotowany przez Ministerstwo Rozwoju pakiet „100 zmian dla Firm”, pracodawcy popierają regulacje dotyczące świadectw pracy, regulaminu wynagradzania i urlopu wypoczynkowego, których celem jest zmniejszenie obciążeń małych firm.  Wciąż jest jednak dużo do usprawnienia.

dr Marek Cichocki, przewodniczący rady nadzorczej  ZPPZ Lewiatan:

- Pozytywnie oceniam wydłużenie siedmiodniowego terminu na złożenie odwołania od wypowiedzenia umowy o pracę do 14 dni. Wypowiedzenie umowy o pracę na okres 7 dni, jak było dotychczas,  nie zawsze pozwało pracownikowi na rozważenie wszystkich okoliczności sprawy i skuteczną reakcję. Wątpliwości budzi jednak ograniczenie dostępu do informacji o przeszłości kryminalnej potencjalnego pracownika, te regulacje powinny być dopracowane.

dr Justyna Sobeyko-Bejnarowicz, adwokat, ekspertka ZPPZ Lewiatan:

- Ograniczenie możliwości weryfikacji przeszłości kryminalnej pracowników wyłącznie do podmiotów podlegających nadzorowi KNF, nie pozwoli na rzeczywiste sprawdzanie wiarygodności pracowników. Nie mają takich możliwości np. podmioty świadczące profesjonalne usługi biznesowe również dla sektora finansowego, które nie mogąc sprawdzić przeszłości kryminalnej pracowników, nie są w stanie świadczyć wielu zaawansowanych usług z Polski. Ograniczy to tym podmiotom zarówno zakres ich działalności, jak i możliwość tworzenia miejsc pracy. Kryteria przyznania prawa do weryfikowania karalności pracownika powinny być związane z określonym zakresem obowiązków pracowników.

 

Mniej obciążeń dla przedsiębiorców

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Otwarcie groty
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”