Piątek 09 grudnia 2022r. 
REKLAMA

Mamy najlepszego inspektora pracy. Jacek Krzywonos z nagrodą im. Romana Giedrojcia

Data publikacji: 2022-11-21 17:32
Ostatnia aktualizacja: 2022-11-21 19:20
Mamy najlepszego inspektora pracy. Jacek Krzywonos z nagrodą im. Romana Giedrojcia
Jacek Krzywonos odebrał nagrodę z rąk Katarzyny Łażewskiej - Hrycko, Głównego Inspektora Pracy. Fot. OIP Szczecin  

17 listopada w Zamku Królewskim w Warszawie rozdane zostały laury Państwowej Inspekcji Pracy. Jednym z trzech nagrodzonych jest Jacek Krzywonos, na co dzień starszy inspektor pracy - główny specjalista w Okręgowym Inspektoracie Pracy w Szczecinie. Otrzymał on nagrodę im. Romana Giedrojcia. To pierwsze takie wyróżnienie dla pracownika szczecińskiego inspektoratu. 

Nagroda im. Romana Giedrojcia została przyznana przez Głównego Inspektora Pracy po raz piąty - honoruje tych inspektorów, którzy mają szczególne zasługi.

Jacek Krzywonos jest absolwentem Wydziału Budownictwa i Architektury na Politechnice Szczecińskiej. W inspekcji przy ul. Pszczelnej w Szczecinie pracuje od osiemnastu lat.

- Angażowany jest przede wszystkim do skomplikowanych kontroli związanych z wykonywaniem robót budowlanych. W ostatnim czasie zajmował się nadzorem i koordynacją działań kontrolnych prowadzonych przez zespoły inspektorskie na strategicznych dla całego kraju budowach – tunelu pod rzeką Świną w Świnoujściu, terminalu LNG im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu oraz „Polimerów Police” Grupy Azoty - mówi Ewelina Kolanowska-Wrońska, rzeczniczka OIP w Szczecinie.

Laureat jest również inicjatorem powołania „Porozumienia dla Bezpieczeństwa Pracy w Budownictwie” w województwie zachodniopomorskim, członkiem Zachodniopomorskiej Rady ds. Bezpieczeństwa Pracy w Budownictwie przy Okręgowym Inspektorze Pracy w Szczecinie, koordynatorem „Strategii kontroli PIP w budownictwie w latach 2022-2024”.

(kel)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

PRAWO
2022-11-21 18:33:15
Pracodawca może ukraść wynagrodzenie pracownikom i nie jest to sprawa karna. Trzeba iść do sądu pracy, w przeciwnym razie większość pracodawców siedziałoby w więzieniu za przywłaszczenie cudzego mienia pensji i rozbój za wyrwanie pensji pracownikowi i niewolnictwo. Prawo pracy to bezprawie dla kapitalistów i wyzyskiwaczy, których mamy w Polsce w nadmiarze.
Piotr
2022-11-21 18:30:00
Połowa inspektorów pracy bierze od pracodawców. Dlatego mamy pracowników pracujących na czarno, niewypłacone należne pensje dla pracowników. Kary inspektora pracy są symboliczne np. kradzież 600 tys. zaległych pensji, a kara 600 złoty. Dziękujem wam inspektorom za waszą pracę w umacnieniu wyzysku i grabieży pracowników.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA