środa, 26 września 2018.
Strona główna > Gospodarka > Lewiatan: Bezrobocie najniższe od 27 lat

Lewiatan: Bezrobocie najniższe od 27 lat

Lewiatan:  Bezrobocie najniższe od 27 lat
Data publikacji: 2018-05-13 22:37
Ostatnia aktualizacja: 2018-05-15 10:15
Wywietleń: 2788 326971

Według szacunku Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki społecznej w kwietniu stopa bezrobocia wynosiła 6,3 proc. wobec 6,6 proc. w marcu.

Katarzyna Raczkowska, MasterHR: 

- Stopa bezrobocia na poziomie 6,3 proc. jest najniższą od 1991 roku. Mimo znacznego spadku liczby osób bezrobotnych w rejestrach przeważają kobiety. Liczba mężczyzn, którzy zarejestrowali się w powiatowych urzędach pracy zmniejszyła się o 6 proc., natomiast liczba kobiet jedynie o 3,3 proc. Dane wskazują na spadek stopy bezrobocia oraz liczby zarejestrowanych bezrobotnych we wszystkich województwach, a województwa o wyższym bezrobociu zanotowały większą dynamikę jego spadku.

Anna Kornacka, prezeska Związku Pracodawców Pomorza Zachodniego: 

- Według danych na koniec kwietnia w powiatowych urzędach pracy było łącznie ponad 110 tys. wolnych miejsc pracy i aktywizacji zawodowej. Świadczy to o zbyt małej liczbie pracowników biorąc pod uwagę zapotrzebowania krajowej gospodarki. Pracodawcy wciąż sygnalizują problemy w pozyskaniu pracowników i tym samym w rozwoju przedsiębiorstw. Sytuacja ta utrzymuje się pomimo zwiększenia działań mających na celu ułatwienie przyjmowania cudzoziemców, zwłaszcza z Ukrainy.

Komentarze

@ do na Prawa Patrz
"A ta nazwa Lewiatan.... nie wziela sie przepadkiem od "PO-zagramanicznego" Lewactwa...?? " Nie czubie! Lewiatan to nazwa leku psychotropa ostatnio modnego wśród szajbusów.
2018-05-15 08:56:53
Na Prawo patrz... !
A ta nazwa Lewiatan.... nie wziela sie przepadkiem od "PO-zagramanicznego" Lewactwa...??
2018-05-15 01:48:52
W USA obecne bezrobocie 3,9 %
A za Komuny... bylo Nawet 0,0000 % i wg. Panu 5-letniego Placono: "Czy sie stoi Czy sie lezy"... 2 400 wg. owczesnych zlotych - sie nalezy ! Reasumujac: to byli "czasy"...??
2018-05-15 01:41:25
trohan
Ładne te panie szkoda, że masonki. Kto wierzy masonom -ten sam sobie szkodzi.
2018-05-14 17:02:04
Tomek
Niech uczciwie policzą wliczając tych niezarejestrowanych oraz tych co wyjechali za chlebem ponieważ u nas nie ma pracy. Jeśli wszyscy ci, co wyjechali za granice nagle wróciliby to ciekawa jestem jakie byłoby bezrobocie? Przecież wszyscy ich zachęcają do powrotu, że tu tyle pracy czeka... a ja się pytam, za ile, za 2.100 brutto. Przecież jedna taka co siedzi na cieplutkiej posadce w Brukseli to powiedziała, że za 6000 zł to tylko idiota pracuje...Urzędy pracy nie mają ofert pracy tylko cwaniaków, co chcą za darmo mieć siłę roboczą.
2018-05-14 12:22:30
@222
U lekarza byłeś? Leki ci się kończą, a psychotropy tylko na receptę. To ty wrzeszczysz obok "Dany" ?...nie?!...twój szurnięty braciszek...tylko dlaczego o 22 śpiewa hymn. Nie wiem dlaczego, ale ci szajbnięci są zawsze widoczni? Jeden z nich tarzał się po kostnicy zwanej "Przełomy" i pluł na przyniesiony kamień. Naprawdę.
2018-05-14 12:01:23
222
wszystko dzieki wejsciu do ue i rozwojowi kraju no ale jeszcze pare lat i bedzie wyjscie z ue ,taka wola "suwerena" ,ruski mir juz czeka