wtorek, 29 września 2020.
Strona główna > Gospodarka > Krzysztof Zaremba odpowiada na zarzuty PO. „Doki Gryfii nie są puste”

Krzysztof Zaremba odpowiada na zarzuty PO. „Doki Gryfii nie są puste”

Krzysztof Zaremba odpowiada na zarzuty PO. „Doki Gryfii nie są puste”
Data publikacji: 2020-06-23 21:44
Ostatnia aktualizacja: 2020-08-03 10:24
Wywietleń: 2658 460713

Politycy Platformy Obywatelskiej na poniedziałkowej konferencji w Szczecinie skrytykowali działania Prawa i Sprawiedliwości dotyczące przemysłu stoczniowego i gospodarki morskiej. Zapowiedzieli złożenie wniosków do Najwyższej Izby Kontroli, w których chcą zbadania procesu budowy promu oraz dofinansowania firmy ST3 Offshore. Słów krytyki nie szczędzili też pod adresem prezesa Morskiej Stoczni Remontowej Gryfia. Ten zarzucił politykom PO kłamstwa.


- To jest naprawdę oburzające, że PiS doprowadził przemysł stoczniowy, gospodarkę morską do takiego miejsca, gdzie pracownicy firm takich jak PŻM, jak Gryfia tak naprawdę żyją w pełnej niepewności, czy ich miejsca pracy nie zostaną za chwilę zlikwidowane - mówił Olgierd Geblewicz, marszałek zachodniopomorski.


Zarzucił Krzysztofowi Zarembie, że jako prezes Gryfii „pobiera gigantyczną pensję” i „kupuje sobie nowe samochodziki”, a firma nie pracuje.
 Na konferencji mówiono też m. in.o pustych dokach, mimo szczytu sezonu remontowego.


Zaremba: Doki Gryfii nie są puste

Prezes Zaremba, odnosząc się do tych zarzutów, powiedział, że marszałek po raz kolejny minął się z prawdą.


- Doki nie są puste, a stocznia Gryfia ma najlepsze wyniki od 10 lat - przekonywał. - W pierwszym kwartale tego roku wyremontowano 36 statków, w drugim - mimo wybuchu epidemii koronawirusa - 43 statki, z czego rekordowy był maj. Na następne miesiące mamy już zakontraktowane remonty 21 statków i wkrótce wszystkie doki będą zajęte.


Prezes przyznał, że zdarzyło się 1,5 doby, gdy rzeczywiście w Gryfii stała tylko jedna jednostka, ale - jak wyjaśnił - wejścia niektórych statków się opóźniły z powodu epidemii, m.in. jednego z masowców PŻM. Poinformował też o przypłynięciu we wtorek samochodowca Isar Highway.


- Nie pozwolę na szkalowanie Gryfii - powiedział K. Zaremba.  - Nie pozwolę na to, żeby odbudowywana marka stoczni i ciężko pracujący ludzie byli obrzucani błotem. Dzięki ministrowi gospodarki morskiej Markowi Gróbarczykowi jesteśmy w trakcie realizacji największej od lat inwestycji w Gryfii: w fazie projektowania jest nowy dok za ponad 100 mln zł, który będzie budowany w Stoczni Szczecińskiej.

Prezes Gryfii o nowych samochodach w zakładzie

Odpowiadając na zarzut dotyczący nowych samochodów, prezes Zaremba podał, że stocznia wzięła w leasing trzy auta osobowo-ciężarowe na potrzeby bezpośredniej produkcji i pracowników, a dwa samochody osobowe zostały zastąpione następnymi.


Zdaniem prezesa Gryfii, politycy PO nie mają prawa się wypowiadać krytycznie o sytuacji w gospodarce morskiej, gdyż sami doprowadzili do upadku przemysłu stoczniowego.
 ©℗

(ek)


Fot. Elżbieta Kubowska

Komentarze

Nominacje polityczne
PIS udowodnił jedno przez ostatnie lata .... Nominacje polityczne - bez konkursu , bez fachowości , czasami i bez wykształcenia zawodowego - prowadzą do kłopotów państwowej branży stoczniowej.... Nauta , Stocznia Marynarki Wojennej , Stocznia Gdańska czy Stocznia Szczecińska i Gryfia - wszystkie z kłopotami !!! . W Szczecinie wyrzucano tych dobrych ( np Pani Hańć i Pan Porzycki z Gryfii - za tą decyzją stał chyba Pan Zaremba... ???) czy tych którzy chcieli pomóc ( np fachowcy ex Porta Holding) - i politycy mówili "figa" .... Do Stoczni Szczecińskiej powołano prezesów gdzieś z południa Polski bez doświadczenia stoczniowego ... a Pani Małgorzata J-Wit uznała że to na dzierżawach przemysł można odnowić.... blokując rozwój kierowanej stoczni .... bo to nie ich projekty .... bo prom blokuje największy dok na 3 lata .... a jedyny "stateczek" (ten pokazywany w telewizjach posklejany taśmami) to jedyny projekt - którego poprawki kosztowały drugie tyle .... a szczecińskie firmy państwowe budują statki śródlądowe w gdańskich stoczniach prywatnych ...doszło do absurdu a politycy nadal mówią że Tusk rozwalił nasz przemysł - nie mówiąc o katarskich zapędach (zapominając że sami rozwalili Stocznie Gdańska - sprowadzając szemrany kapitał ukraiński , nie mówiąc o braku rezultatów "naprawczych" za ostatnie 6 lat) . Spójrzmy na prywatny przemysł Gdańska i Gdyni / gigantyczna zazdrość .... niesłychany rozwój , ponad 80% przychodów polskiej branży stoczniowej , praca ciągła na 3 zmiany , brak związków zawodowych (tak jak u nas) , nagrody na całym świecie , mmarka ,.... powody "FACHOWSCY" i "BRAK NOMINACJI POLITYCZNYCH" ..nawet armia polska zleciła budowę statków niepaństwowym stoczniom - chyba się sama przyznając , że poszli za daleko w "psuciu" tego co państwowe . Uczmy się .... życzę Panu Zarembie sukcesów ..... co by "zarobił" na nowy dok ... Bijmy się w klatę za nasze stocznie .... Szczecinianin związany z morzem
2020-06-26 12:03:37
Rozsądek
To nie jest tak całkiem prawda że PiS obiecał i nie dotrzymuje , ja wiem że ponieważ państwem rządzi PiS , to trzeba za wszelką cenę utrudnić by wszyscy oceniali ,jacy oni są beznadziejnii niedotrzymuja słowa. Fakt że rządzi w Szczecinie Opozycja, mówi za siebie.
2020-06-25 20:48:58
Gryfia
Pusta to jest przede wszystkim głowa Zaremby
2020-06-24 12:17:18
doker
Można wyremontować sto statków w miesiącu i zarobić na tym kilkaset tysięcy, a można remontować dwa za kilkanaście milionów zł. Tego Zaręba jakoś nie rozumie. On liczy ilość , a nie szmal jaki wpływa do kasy
2020-06-24 10:35:15
Stoczniowiec
PiS oszukał Szczecin, że stocznie przywróci do życia. Nawet tego nie planowali, to było wyrachowane kłamstwo od początku. A Zaremba to karierowicz - tylko na pieniądze patrzy. Posłuszny Pisowiec.
2020-06-24 10:24:42
Gryfia to też swinoujscie
Szkoda tylko że mówiąc to zapomina że gryfia to też swinoujscie, a tu póki co doki pełne, prezesie gryfia to nie tylko szczecin, proszę pamiętać!
2020-06-24 09:45:55
wyPAD 2020
ty sobie Zaremba rower kup... bo dupsko do vana Ci niedługo nie wejdzie... Patrząc po twoich wypowiedziach to cholesterol dawno zablokował ci dopływ krwi do głowy... Widać na PISIEJ zmianie wszystkim się polepszyło, albo ich pszczoły pokąsały hehe...
2020-06-24 09:27:30
śmiechu warte
Gryfia na skraju bankructwa, a ten bredzi że ma najlepsze wyniki od lat
2020-06-24 07:25:43
Roman
Gryfia od 20 lat przynosi milionowe straty każdego roku. Każdy kolejny partyjny prezes opowiada bajki , że dopiero za jego kadencji firma wychodzi na prostą. A straty są cały czas. Zaremba tam nic nie zmienił i nie zmieni. Wszedł w ten trefny lewacki układ. Dogadał się z miejscową sitwą.
2020-06-24 07:15:52
biss
A co to jest, na taką Stocznię jak Gryfia, jeden statek? Po prostu nic. A może niech prezesik wspomni o ORP Lublin w którym utopili ze 130 milionów i jest już 2 lata po terminie oddania dla marynarki wojennej, a 50 000 zł kary dziennie za opóźnienie leci.
2020-06-24 05:39:28
jonatan
Panie Zaremba, a od kiedy to pan się zna na przemyśle stoczniowym? Na politologii , którą pan ukończył, były uzupełniające kursy zarządzania stoczniami, przemysłem stoczniowym? Pojęcia pan nie ma o stoczni, a wyłącznie za wierną służbę PiS postawiono pana na kierowniczym stanowisku w Gryfii. Nikt tak jak PiS nie niszczy dobrego imienia stoczni Gryfia oraz nieboszczki Stoczni Szczecińskiej, ale wy- jak to zwykle macie w zwyczaju, swoimi błędami zawsze obarczacie opozycję.
2020-06-24 00:37:34
mówiono, jakby
na Placu Czerwonym rozdawano Mercedesy! Fakty !
2020-06-24 00:00:09
y
Jak to, osobowo-ciężarowe; mówiono, jakby miano kupić co najmniej Mercedesy klasy S....
2020-06-23 23:15:11

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie