Piątek 28 stycznia 2022r. 
REKLAMA

Konkurs PAP. Inwestycje walczą o nagrodę

Data publikacji: 2021-12-28 18:21
Ostatnia aktualizacja: 2021-12-28 19:47
Konkurs PAP. Inwestycje walczą o nagrodę
Budowa tunelu pod Świną w Świnoujściu ma szansę na nagrodę. Fot. Sweco  

Rozwój Promenady Przyjaźni w Mielnie, „Rampa Kultura” oraz „Twierdza Design” w Goleniowie, Centrum Nauki „Metalowe Inspiracje” w powiecie wałeckim, budowa tunelu pod Świną, budowa promenady zdrowia, rewitalizacja Parku Zdrojowego – w Świnoujściu oraz Stargardzkie Centrum Nauki Filary – to inwestycje z naszego województwa, które mają szansę dostać miano „Inwestycji z perspektywą”.

Do ogólnopolskiej rywalizacji zgłoszono 160 projektów z całej Polski. W naszym województwie prowadzi budowa tunelu pod Świną, do głosowania na „swoją” inwestycję wciąż zachęca także Stargard, który także może pochwalić się niezłym wynikiem. Przypomnijmy, że SCN Filary otwarto 15 października br. Na 4 kondygnacjach budynku przy ul. Chrobrego znalazło się 55 interaktywnych eksponatów. Realizacja całego projektu kosztowała 12,5 mln zł.

– Głosowanie jest bardzo proste – zachęcają urzędnicy z Urzędu Miejskiego w Stargardzie. – Wystarczy wejść na stronę europapnews.pap.pl i na znajdującej się tam liście znaleźć Stargardzkie Centrum Nauki Filary i oddać głos. – Nie trzeba podawać żadnych dodatkowych danych.

Każda inwestycja zgłoszona do konkursu została dofinansowana z funduszy unijnych. Głosowanie trwa do 31 grudnia.

– Na razie na koncie SCN jest prawie 3000 głosów, dlatego warto dorzucić coś od siebie i zwiększyć szansę na wygraną – dodaje magistrat.

Organizatorem konkursu jest Polska Agencja Prasowa. Na zwycięzców czekają statuetki. Projekt z największą liczbą głosów odwiedzi reporter PAP, który udokumentuje konkretną inwestycję. Kierownictwo stargardzkich Filarów zapowiada, że po wygranej zorganizuje dla wszystkich bezpłatne zwiedzanie w ramach dnia otwartego.

(w)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

@obserwa
2021-12-29 10:51:13
Akurat Hanza Tower jest nowym symbolem Szczecina. Spróbuj kupić tam wolne lokum. Powodzenia jeżeli Ci się uda.
obserwa
2021-12-28 19:19:54
Ciekaw, że Hanza Tower nigdzie na liście rankingowej nie widzę. Muszę w końcu kupić sobie jakieś okulary. Jedenasty rok budowy, budynek już się dziwnie wygiął, skręcił ale trwa. Kurier pisał, że budowę zakończono, a to nie jest prawda. Chyba redaktor nie pofatygował się na budowę. Bałagan dalej bez zmian... Pustostan na kilkaset kwater. Zaprosić tylko bezdomnych to go zasiedlą. Może bezdomni zrobią porządek wokół budowy. Chodzę tam codziennie z pieskiem na spacery...

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA