środa, 27 maja 2020.
Strona główna > Gospodarka > Kolejny transport części wycieczkowców

Kolejny transport części wycieczkowców

Kolejny transport części wycieczkowców
Data publikacji: 2019-01-20 16:49
Ostatnia aktualizacja: 2019-01-23 21:50
Wywietleń: 1400 372414

Stocznia Szczecińska produkuje części kadłubów wycieczkowców w ramach kontraktu z zagranicznym partnerem. W sobotę (19 stycznia) na pontonie „Carrier 7”, holowanym przez „Mentora”, ze Szczecina odpłynął kolejny transport gotowych elementów.

To jeden z pierwszych kontraktów odbudowującej się Stoczni Szczecińskiej. Chodzi o produkcję elementów sześciu morsko-rzecznych wycieczkowców (sea-river). Jednostki, które powstaną w Niemczech, mają mieć ok. 135 m długości i 11 m szerokości.

W lipcu ubiegłego roku do Szczecina przypłynęły blachy do produkcji części, a w sierpniu rozpoczęło się ich cięcie.

Transportem gotowych elementów zajmuje się szczecińska spółka Marine Crane.

– Trwają przygotowania do transportu sekcji kadłubowych statku pasażerskiego, jest to kolejna tego rodzaju operacja dla zagranicznego kontrahenta – informowała w miniony piątek Stocznia Szczecińska.

Części załadowano na ponton „Carrier 7”, który w sobotę opuścił Szczecin. Jednostkę ciągnął holownik „Mentor”. Podobnie jak „Carrier 7”, należy on do floty Marine Crane. Zestaw uzupełniał holownik „Hermes” z Zakładu Usług Żeglugowych w Szczecinie.

(ek)

Fot. Elżbieta Kubowska

Kolejny transport części wycieczkowców Kolejny transport części wycieczkowców Kolejny transport części wycieczkowców Kolejny transport części wycieczkowców Kolejny transport części wycieczkowców Kolejny transport części wycieczkowców Kolejny transport części wycieczkowców Kolejny transport części wycieczkowców

Komentarze

gosc
A może ktoś by się zainteresował ile biorą prezesi za tą pisowską propagande.
2019-01-23 21:40:54
Domorosły Filozof, Rafał Zahorski
No i Kurier Szczeciński zdradził największy sekret Strzebońskiego i propagandzistów pisowych - że "Stocznia Szczecińska" czytaj Szczeciński Park Przemysłowy nie buduje statków, nawet nie sekcje kadłubowe a proste bloki kadłubowe czyli małe fragmenty do produkcji całych sekcji okrętowych z których następnie składane są całe kadłuby. To najprostsza forma jakiejkolwiek produkcji stoczniowej. To ważne bo po 3 latach kłamstw w końcu zauważamy poprawę w poziomie informowania. Brawo Ela - w końcu zaczynasz coś widzieć. Jeszcze Ci daleko do widzenia i przedstawiania prawdziwej rzeczywistości Dodam tylko, że w Szczecinie w wielu miejscach prywatne formy budują całe kadłuby, a nie tylko ich drobne elementy i że w tym roku, w lutym i to już za tydzień po raz pierwszy od 2009 roku będzie wodowana cała i kompletna od A do Z czyli wyposaża jednostka. Po zwodowaniu i po kilku miesiącach prac popłynie w świat jako gotowa jednostka wchodząca do prawdziwej eksploatacji. Uwaga to dzieło firm prywatnych a nie dewastatora siatkówki męskiej czyli Pana Strzebońskiego i udawanej "stoczni".
2019-01-22 06:49:45
Płyną
do stoczni w Rostocku która Niemcy dofinansowały i przy pomocy skorumpowanej komisarz Neelie Kroes pozbyły się konkurencji niszcząc polskie stocznie przy wydatnej pomocy rządu Donalda Tuska.
2019-01-21 17:26:08
SS
niestety , w Szczecinie tylko takie konstrukcje się buduje lub kadłuby małych statków bez wyposażenia.Oczywiście nie jest to żadna SS
2019-01-20 21:43:09
123
Te części wycieczkowca produkuje FIRMA JPP
2019-01-20 18:31:21
gość
to znowu jakaś propaganda.Jak to SS produkuje,jakim sprzętem.A ilu monterów kadłubowych ze SS pracuje przy budowie tych elementów.SS pali tylko blachy.Z tego co mi wiadomo elementy te robi prywatna firma.Redaktor niech się zajmie pisaniem sprostowania do tego artykułu,albo niech nie słucha kłamliwego prezesa SS.STOCZNIOWA PROPAGANDA PISUARÓW!!!
2019-01-20 18:12:39

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
5
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Spacerowy protest na Uznamie

Z dostawą do domu

Pizzeria z rodu Gryfa

Sonda

Czy jesteś za zniesieniem obowiązku noszenia maseczek?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie