sobota, 23 czerwca 2018.
Strona główna > Gospodarka > Kierunek Stavanger

Kierunek Stavanger

Kierunek Stavanger
Data publikacji: 2015-08-20 09:55
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-18 19:33
Wywietleń: 1591 13116

Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego czeka na zainteresowanych udziałem w misji gospodarczej do Norwegii. Wyjazd planowany jest w październiku, ale tylko do piątku przyjmowane są wnioski o jego dofinansowanie.

Celem misji, która planowana jest na 20-23 października, jest umożliwienie zachodniopomorskim przedsiębiorcom nawiązania kontaktów z potencjalnymi kontrahentami w Norwegii. Ponadto, wsparcie rozwoju eksportu naszych firm oraz promocja regionu. 
Miejscem docelowym misji jest Stavanger – stolica norweskiego przemysłu naftowego. Stąd też przeznaczona jest dla firm z sektorów: offshore, metalowego, działalności morskiej i wydobywczej. COIiE przewiduje, że wezmą w niej udział przedstawiciele około 10 działających w tych branżach zachodniopomorskich przedsiębiorstw. Główne punkty programu wyjazdu to: udział w branżowych targach Offshore Technology Days oraz wydarzeniach towarzyszących, spotkania biznesowe z norweskimi partnerami, wizyty studyjne w wybranych firmach lub organizacjach w Stavanger bądź jego okolicach.


Jako że misja gospodarcza do Norwegii finansowana jest z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007–2013, to jej organizator pokryje 100 proc. kosztu pobytu przedsiębiorcy (noclegi ze śniadaniem, wizyty studyjne, spotkania biznesowe, udział w targach, transport lokalny). Jednocześnie na uczestniku wyjazdu spoczywa zakup biletów lotniczych z Polski bądź Niemiec do Norwegii i z powrotem, oraz koszty dojazdu do lotniska, delegacji zagranicznej (dieta, wyżywienie) i ubezpieczenia. Wsparcie będzie pomocą de minimis.
Zainteresowane udziałem w misji do Norwegii firmy muszą do godz. 14 w piątek 21 sierpnia br. dostarczyć wnioski o udzielenie pomocy. Sekretariat przyjmujący zgłoszenia mieści się w budynku Urzędu Marszałkowskiego, przy al. J. Piłsudskiego 40-42, w pokoju nr 306, tel. 91 44 67 177, e-mail: eksport@wzp.pl.

(mag)

NZ.:Może podczas pobytu w Stavanger przedsiębiorcy znajdą czas i na obejrzenie Norweskiego Muzeum Ropy Naftowej?

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy