Czwartek 08 grudnia 2022r. 
REKLAMA

Kasy fiskalne w myjniach od lutego. Kolejne odroczenie terminu

Data publikacji: 2022-10-05 12:04
Ostatnia aktualizacja: 2022-10-05 12:04
Kasy fiskalne w myjniach od lutego. Kolejne odroczenie terminu
Prowadzenie ewidencji przy użyciu kas rejestrujących w myjniach samochodowych ma obowiązywać od 1 lutego 2023 roku. Fot. Elżbieta KUBOWSKA  

Ministerstwo Finansów poinformowało, że odracza o kolejne cztery miesiące obowiązkowy termin instalacji kas rejestrujących w myjniach samochodowych. Nowy termin to 1 lutego 2023 roku. Przesunięcie terminu nie wyklucza możliwości wcześniejszego zainstalowania kas rejestrujących.

Przypomnijmy, że podatnicy prowadzący działalność w branży myjni samochodowych mieli obowiązek do 1 października 2022 r. zainstalowania urządzeń fiskalnych i prowadzenia ewidencji sprzedaży przy użyciu kas rejestrujących. Dotyczyło to mycia, czyszczenia samochodów i innych podobnych usług, w tym przy użyciu urządzeń obsługiwanych przez klienta.

Początkowo obowiązek ten miał wejść w życie 1 lipca br. Przesunięcie terminu było spełnieniem oczekiwań przedsiębiorców sygnalizujących trudności z instalacją urządzeń fiskalnych, wywołane m.in. zerwanymi łańcuchami dostaw.

Z uwagi na dalsze trudności podatników w dostępie do urządzeń fiskalnych oraz problemy z ich montażem i zainstalowaniem termin został ponownie odroczony. Tym samym przedsiębiorcy prowadzących ten rodzaj działalności są zobowiązani do prowadzenia ewidencji przy użyciu kas rejestrujących od 1 lutego 2023 roku.

Jednocześnie ministerstwo podało, że przesunięcie terminu nie wyklucza możliwości wcześniejszego zainstalowania kas fiskalnych.

(K)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA