sobota, 23 stycznia 2021r.

Już we wtorek – import z Chin bez tajemnic

Data publikacji: 2019-06-17 13:34
Ostatnia aktualizacja: 2020-03-25 16:11
Już we wtorek – import z Chin bez tajemnic
 

Trwa rejestracja na kolejne, drugie już, spotkanie w ramach Business for Breakfast, czyli cyklu śniadań biznesowych z międzynarodowymi izbami gospodarczymi i handlowymi. Tym razem tematem spotkania, które odbędzie się 18 czerwca w Technoparku Pomerania w Szczecinie, jest import z Chin.

Pierwsze spotkanie, które poświęcone było tematyce prowadzenia biznesu z Wielką Brytanią po brexicie, ryzyka kursowego oraz logistyki z Polski do Wielkiej Brytanii, zgromadziło na sali kilkudziesięciu przedsiębiorców. Tym razem, po wielu konsultacjach z lokalnym biznesem, spotkanie w całości dotyczyć będzie importu z Chin.

– Okazuje się, że na ten temat przedsiębiorcy mają wiele pytań, ale też sporo chęci, by takie działania prowadzić – mówi Marek Kubik, prezes Agencji Rozwoju Metropolii Szczecińskiej. – Wychodzimy zatem naprzeciw tym oczekiwaniom i zapraszamy na spotkanie, które powinno rozwiać wątpliwości w zakresie importowania produktów z Chin i współpracy z chińskimi dostawcami.

Podczas szkolenia, które przeprowadzi Polsko-Chińska Izba Gospodarcza, będzie się można dowiedzieć m.in., jak wybrać produkt, który warto importować z Chin, jak wyszukać dostawcę przez Internet i jak go weryfikować, a także, co trzeba wiedzieć o chińskiej kulturze biznesu i jakich taktyk negocjacyjnych używać. Eksperci odpowiedzą także na pytania dotyczące formalności – jak zaplanować transport z Chin, w jaki sposób obliczyć cło i VAT, jakie rodzaje płatności są najbezpieczniejsze oraz czy warto podpisywać kontrakt z chińską firmą.

Spotkanie organizuje Agencja Rozwoju Metropolii Szczecińskiej, której celem jest wspieranie rozwoju mikro-, małych i średnich firm na terenie gminy i gmin ościennych. Rozpocznie się ono 18 czerwca o godz. 9.30 w Technoparku Pomerania przy ul. Cyfrowej – budynek F3, sala Java 2.23. Rejestracja: a.zielinska@arms-szczecin.eu. (isz)

Fot. Technopark Pomerania

Dodaj komentarz

HEJT STOP


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ