poniedziałek, 24 lutego 2020.
Strona główna > Gospodarka > Już we wtorek – import z Chin bez tajemnic

Już we wtorek – import z Chin bez tajemnic

Już we wtorek – import z Chin bez tajemnic
Data publikacji: 2019-06-17 13:34
Wywietleń: 979 397573

Trwa rejestracja na kolejne, drugie już, spotkanie w ramach Business for Breakfast, czyli cyklu śniadań biznesowych z międzynarodowymi izbami gospodarczymi i handlowymi. Tym razem tematem spotkania, które odbędzie się 18 czerwca w Technoparku Pomerania w Szczecinie, jest import z Chin.

Pierwsze spotkanie, które poświęcone było tematyce prowadzenia biznesu z Wielką Brytanią po brexicie, ryzyka kursowego oraz logistyki z Polski do Wielkiej Brytanii, zgromadziło na sali kilkudziesięciu przedsiębiorców. Tym razem, po wielu konsultacjach z lokalnym biznesem, spotkanie w całości dotyczyć będzie importu z Chin.

– Okazuje się, że na ten temat przedsiębiorcy mają wiele pytań, ale też sporo chęci, by takie działania prowadzić – mówi Marek Kubik, prezes Agencji Rozwoju Metropolii Szczecińskiej. – Wychodzimy zatem naprzeciw tym oczekiwaniom i zapraszamy na spotkanie, które powinno rozwiać wątpliwości w zakresie importowania produktów z Chin i współpracy z chińskimi dostawcami.

Podczas szkolenia, które przeprowadzi Polsko-Chińska Izba Gospodarcza, będzie się można dowiedzieć m.in., jak wybrać produkt, który warto importować z Chin, jak wyszukać dostawcę przez Internet i jak go weryfikować, a także, co trzeba wiedzieć o chińskiej kulturze biznesu i jakich taktyk negocjacyjnych używać. Eksperci odpowiedzą także na pytania dotyczące formalności – jak zaplanować transport z Chin, w jaki sposób obliczyć cło i VAT, jakie rodzaje płatności są najbezpieczniejsze oraz czy warto podpisywać kontrakt z chińską firmą.

Spotkanie organizuje Agencja Rozwoju Metropolii Szczecińskiej, której celem jest wspieranie rozwoju mikro-, małych i średnich firm na terenie gminy i gmin ościennych. Rozpocznie się ono 18 czerwca o godz. 9.30 w Technoparku Pomerania przy ul. Cyfrowej – budynek F3, sala Java 2.23. Rejestracja: a.zielinska@arms-szczecin.eu. (isz)

Fot. Technopark Pomerania

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
5
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wystawa Makiet Kolejowych 2020

Sonda

Czy zakaz handlu w niedzielę jest dla Ciebie uciążliwy?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie