czwartek, 19 lipca 2018.
Strona główna > Gospodarka > Jak grillują Polacy

Jak grillują Polacy

Jak grillują Polacy
Data publikacji: 2016-04-30 19:50
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-18 19:33
Wywietleń: 1404 131691

Grillowanie stało się już nie narodowym sportem, a niemalże weekendowym obowiązkiem Polaków. Zwłaszcza, gdy na horyzoncie pojawił się pierwszy długi weekend zaczęło się kupowanie na potęgę. Szczeciński portal alleceny.pl przeanalizował preferencje polskich konsumentów.

Okazuje się, że pierwsza grillowa promocja pojawiła się już 29 marca. W 2015 roku handlowcy czekali do 16 kwietnia z ogłoszeniem sezonu grillowego. Specjalne majówkowe „gazetki" promocyjne wypuściły w tym roku dwie sieci - OdiDo oraz Delikatesy Centrum. Reszta konkurencji atakuje specjalnymi ofertami grillowymi. Gdy w całym 2015 roku takich gazetek z „okazjami grillowymi" było 42, w tym roku już podobnych propozycji jest 46.

Według analityków alleceny.pl największe zainteresowanie produktami na grilla w 2016 roku wykazują osoby w wieku 25-34 lat, choć zauważalny jest spory spadek zainteresowania w porównaniu z rokiem ubiegłym. Może mieć to również związek z coraz popularniejszą tendencją do zdrowego żywienia i „bycia fit”. Drugą grupą wiekową najczęściej szukającą ofert i promocji na grilla są osoby w wieku 18-24. W tym przypadku portal Alleceny.pl notuje wzrost zainteresowania takimi ofertami.

Najpopularniejszymi produktami kupowanymi na grilla są bez wątpienia produkty spożywcze. W gazetkach promocyjnych najczęściej wskazywane są takie produkty jak: kiełbasa (Śląska, Biała, Grillowa, Podwawelska), kaszanka, żeberka, mieszanki przypraw do grilla, zestawy-mieszanki mięs, boczek, szaszłyki, skrzydełka i steki. 

Jak wygląda kwestia zakupów produktów na grill przez internet? W tym przypadku oferty i promocje dotyczą przede wszystkim produktów „okołogrillowych”, najczęściej przypraw i sosów, przekąsek, wody, napojów, soków, pojemników, ręczników papierowych, i piwa. Nie brakuje również ofert samych grillów i akcesoriów.

(sz)

Fot. Robert WOJCIECHOWSKI

Komentarze

je
1- go Maja będe świętował ,2-maja będe leczył kaca 3 -maja będe woził ziemię na działkę a 4-maja będe pracowął
2016-04-30 20:25:27

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
21
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy