piątek, 28 lutego 2020.
Strona główna > Gospodarka > Indyjskie miliony w regionie?

Indyjskie miliony w regionie?

Indyjskie miliony w regionie?
Data publikacji: 2018-03-01 07:27
Ostatnia aktualizacja: 2018-03-03 20:41
Wywietleń: 2573 316181

O stumilionowej indyjskiej inwestycji w regionie, wejściu na rynek indyjski szczecińskiej firmy Autocomp Management i zaproszeniu do Szczecina Steve’a Wozniaka, współtwórcę Apple poinformowano na środowej (28 lutego) konferencji prasowej.

Spotkanie informacyjne poświęcone było misji gospodarczej i udziałowi delegacji Zachodniopomorskiej Indyjskiej Izby Gospodarczej w Globalnym Szczycie Gospodarczym w New Delhi.

W spotkaniu wzięli udział Surendra Velagaleti, pierwszy sekretarz ambasady Republiki Indii w Polsce, marszałek Olgierd Geblewicz, Mariusz Łuszczewski, prezes ZIIG oraz Stanisław Parczewski, prezes spółki Autocomp Management.

- Bardzo się cieszę i jestem dumny, że w tak krótkim czasie udało się nam zorganizować udział polskiej delegacji w wydarzeniu porównywanym do szczytu w Davos - mówił Mariusz Łuszczewski, prezes ZIIG. - Dzięki zaangażowaniu polskiego ministerstwa spraw zagranicznych i wielkiemu osobistemu wsparciu ambasadora Adama Burakowskiego, życzliwości charge d’affaires ambasady Indii pana Takhiego oraz Andrzeja Sadowskiego z Centrum im. Adama Smitha nasza delegacja z marszałkiem Olgierdem Geblewiczem zrealizowała wszystkie założone cele.

Łuszczewski podkreślał, że polska delegacja na szczycie miała wyjątkową pozycję.

- Siedzieliśmy w pierwszym rzędzie i rozmawialiśmy z najważniejszymi osobami - zaznaczał prezes prezes Zachodniopomorskiej Indyjskiej Izby Gospodarczej. - Mimo napiętego czasu, co najważniejsze, wróciliśmy z konkretnymi sukcesami. Najistotniejszy z nich to wejście na rynek indyjski firmy Autocomp Management. Drugą ważną informacją jest to, że w naszym regionie będzie ogromna indyjska inwestycja.

Brane są pod uwagę lokalizacje w Szczecinie lub w Goleniowie i dwie inne prywatne działki.

- Zaprosiłem pana Wozniaka do Polski i do Szczecina. Obiecał, że niebawem nas odwiedzi - zapewniał prezes Łuszczewski.

Jak przekonywał prezes ZIIG, uzyskano na szczycie potwierdzenie, że firma z branży opakowań zainwestuje w regionie 100 milionów euro. Ma być zbudowana tu fabryka folii przemysłowej i opakowań spożywczych. Na początku firma ma zatrudniać 150 osób, a docelowo 300.

Natomiast 9 marca na zaproszenie Izby przylatuje do Szczecina szef firmy Baijnath Melaram. Jest to przedsiębiorstwo specjalizujące się w złomowaniu statków i chce w stolicy Zachodniopomorskiego otworzyć swoją europejską centralę.

(KK)

Na zdjęciu: Spotkanie informacyjne poświęcone było misji gospodarczej i udziałowi delegacji Zachodniopomorskiej Indyjskiej Izby Gospodarczej w Globalnym Szczycie Gospodarczym w New Delhi.

Fot. Kamil KRUKOWSKI

 

Komentarze

Gospodarka
Brawo nasi włodarze! Po co budować statki pełnomorskie, lepiej jak obcy zbudują u nas złomownie statków. Na nic lepszego dobrej zmiany nie stać.ale dobre i to. cieszmy się, że idziemy do przodu.
2018-03-02 21:05:44
gurfa
Razem z Katarskim inwesterom bedzie Indyjski i bedziemy mieli Bangladesz
2018-03-02 16:12:17
Odp do... @ z Foto
Widocznie mam pecha, bo non-stop trafiam na tych waszych rezydeckich... ktorzy Strajkowac to PO-trafia - ale leczyc to jeszcze nie za bardzo ??
2018-03-02 11:59:52
Czas PO-kaze...
Oby juz teraz i na przyszlosc, te Indyjskie miliony nie zostaly PO-dzielone na: Moje...Twoje...i Nasze...???
2018-03-02 11:53:34
@z Foto wzięte
Znowu leków nie wziąłeś i wszędzie widzisz stalinowców. Wiem, lekarze są bezradni.
2018-03-02 07:43:16
Z Foto wziete...
Ciekawym jest tez, czy Ci Przedstawiciele z Indii... zdaja sobie sprawe (?) ze rozmawiaja i z przedstawicielem Szczecinskiej PO-stkomunistycznej Parti tj. Panem Geblewiczem !!
2018-03-01 23:20:22
Jarun
Po co w ogóle jakiś marszałek? Jedynie co potrafią -to mnożyć stanowiska urzędnicze. Cyt:"udział polskiej delegacji w wydarzeniu porównywanym do szczytu w Davos - mówił Mariusz Łuszczewski, prezes ZIIG" Prawie Davos, prawie robi różnice. Woda sodowa - prawie szampan :-) Mariusz-przestań ściemniać i bełkotać.
2018-03-01 11:02:56
kolejna epidemia
Uwaga, ostrzeżenie przed chorobą! ... "- Siedzieliśmy w pierwszym rzędzie i rozmawialiśmy z najważniejszymi osobami" - żeby przez to "siedzenie" nie zachorowali na "Katar".... Stary już jestem, ale pamiętam ten "Katar" w Kurierze.... P.S. - zbliżają się jakieś wybory?
2018-03-01 09:51:52
Jarun
Geblewicz nie rżnij durnia i jeżeli nic nie wyjdzie - to masz zwrócić pieniądze za egzotyczną wycieczkę. Lataj za swoje. A to, że byłeś i pogadałeś to psu na buty, pozoranctwo.
2018-03-01 08:40:59
I
I co z tego, skoro gdyby nie powstała ta izba polsko-indyjska, to marszałek nie pojechałby tam, więc to nie jest sukces urzędu marszałkowskiego, którego zadaniem jest również pozyskiwanie takich kontrahentów dla regionu ;/
2018-03-01 07:45:10

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
3
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Lanie betonu na węźle Łękno

Nekrologi

Sonda

Czy obawiasz się koronawirusa?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie