niedziela, 27 maja 2018.
Strona główna > Gospodarka > Indyjskie miliony w regionie?

Indyjskie miliony w regionie?

Indyjskie miliony w regionie?
Data publikacji: 2018-03-01 07:27
Ostatnia aktualizacja: 2018-03-03 20:41
Wywietleń: 1875 316181

O stumilionowej indyjskiej inwestycji w regionie, wejściu na rynek indyjski szczecińskiej firmy Autocomp Management i zaproszeniu do Szczecina Steve’a Wozniaka, współtwórcę Apple poinformowano na środowej (28 lutego) konferencji prasowej.

Spotkanie informacyjne poświęcone było misji gospodarczej i udziałowi delegacji Zachodniopomorskiej Indyjskiej Izby Gospodarczej w Globalnym Szczycie Gospodarczym w New Delhi.

W spotkaniu wzięli udział Surendra Velagaleti, pierwszy sekretarz ambasady Republiki Indii w Polsce, marszałek Olgierd Geblewicz, Mariusz Łuszczewski, prezes ZIIG oraz Stanisław Parczewski, prezes spółki Autocomp Management.

- Bardzo się cieszę i jestem dumny, że w tak krótkim czasie udało się nam zorganizować udział polskiej delegacji w wydarzeniu porównywanym do szczytu w Davos - mówił Mariusz Łuszczewski, prezes ZIIG. - Dzięki zaangażowaniu polskiego ministerstwa spraw zagranicznych i wielkiemu osobistemu wsparciu ambasadora Adama Burakowskiego, życzliwości charge d’affaires ambasady Indii pana Takhiego oraz Andrzeja Sadowskiego z Centrum im. Adama Smitha nasza delegacja z marszałkiem Olgierdem Geblewiczem zrealizowała wszystkie założone cele.

Łuszczewski podkreślał, że polska delegacja na szczycie miała wyjątkową pozycję.

- Siedzieliśmy w pierwszym rzędzie i rozmawialiśmy z najważniejszymi osobami - zaznaczał prezes prezes Zachodniopomorskiej Indyjskiej Izby Gospodarczej. - Mimo napiętego czasu, co najważniejsze, wróciliśmy z konkretnymi sukcesami. Najistotniejszy z nich to wejście na rynek indyjski firmy Autocomp Management. Drugą ważną informacją jest to, że w naszym regionie będzie ogromna indyjska inwestycja.

Brane są pod uwagę lokalizacje w Szczecinie lub w Goleniowie i dwie inne prywatne działki.

- Zaprosiłem pana Wozniaka do Polski i do Szczecina. Obiecał, że niebawem nas odwiedzi - zapewniał prezes Łuszczewski.

Jak przekonywał prezes ZIIG, uzyskano na szczycie potwierdzenie, że firma z branży opakowań zainwestuje w regionie 100 milionów euro. Ma być zbudowana tu fabryka folii przemysłowej i opakowań spożywczych. Na początku firma ma zatrudniać 150 osób, a docelowo 300.

Natomiast 9 marca na zaproszenie Izby przylatuje do Szczecina szef firmy Baijnath Melaram. Jest to przedsiębiorstwo specjalizujące się w złomowaniu statków i chce w stolicy Zachodniopomorskiego otworzyć swoją europejską centralę.

(KK)

Na zdjęciu: Spotkanie informacyjne poświęcone było misji gospodarczej i udziałowi delegacji Zachodniopomorskiej Indyjskiej Izby Gospodarczej w Globalnym Szczycie Gospodarczym w New Delhi.

Fot. Kamil KRUKOWSKI

 

Komentarze

Gospodarka
Brawo nasi włodarze! Po co budować statki pełnomorskie, lepiej jak obcy zbudują u nas złomownie statków. Na nic lepszego dobrej zmiany nie stać.ale dobre i to. cieszmy się, że idziemy do przodu.
2018-03-02 21:05:44
gurfa
Razem z Katarskim inwesterom bedzie Indyjski i bedziemy mieli Bangladesz
2018-03-02 16:12:17
Odp do... @ z Foto
Widocznie mam pecha, bo non-stop trafiam na tych waszych rezydeckich... ktorzy Strajkowac to PO-trafia - ale leczyc to jeszcze nie za bardzo ??
2018-03-02 11:59:52
Czas PO-kaze...
Oby juz teraz i na przyszlosc, te Indyjskie miliony nie zostaly PO-dzielone na: Moje...Twoje...i Nasze...???
2018-03-02 11:53:34
@z Foto wzięte
Znowu leków nie wziąłeś i wszędzie widzisz stalinowców. Wiem, lekarze są bezradni.
2018-03-02 07:43:16
Z Foto wziete...
Ciekawym jest tez, czy Ci Przedstawiciele z Indii... zdaja sobie sprawe (?) ze rozmawiaja i z przedstawicielem Szczecinskiej PO-stkomunistycznej Parti tj. Panem Geblewiczem !!
2018-03-01 23:20:22
Jarun
Po co w ogóle jakiś marszałek? Jedynie co potrafią -to mnożyć stanowiska urzędnicze. Cyt:"udział polskiej delegacji w wydarzeniu porównywanym do szczytu w Davos - mówił Mariusz Łuszczewski, prezes ZIIG" Prawie Davos, prawie robi różnice. Woda sodowa - prawie szampan :-) Mariusz-przestań ściemniać i bełkotać.
2018-03-01 11:02:56
kolejna epidemia
Uwaga, ostrzeżenie przed chorobą! ... "- Siedzieliśmy w pierwszym rzędzie i rozmawialiśmy z najważniejszymi osobami" - żeby przez to "siedzenie" nie zachorowali na "Katar".... Stary już jestem, ale pamiętam ten "Katar" w Kurierze.... P.S. - zbliżają się jakieś wybory?
2018-03-01 09:51:52
Jarun
Geblewicz nie rżnij durnia i jeżeli nic nie wyjdzie - to masz zwrócić pieniądze za egzotyczną wycieczkę. Lataj za swoje. A to, że byłeś i pogadałeś to psu na buty, pozoranctwo.
2018-03-01 08:40:59
I
I co z tego, skoro gdyby nie powstała ta izba polsko-indyjska, to marszałek nie pojechałby tam, więc to nie jest sukces urzędu marszałkowskiego, którego zadaniem jest również pozyskiwanie takich kontrahentów dla regionu ;/