środa, 08 lipca 2020.
Strona główna > Gospodarka > Gryfia też ważna, ale...

Gryfia też ważna, ale...

Gryfia też ważna, ale...
Data publikacji: 2016-05-23 19:02
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-18 19:33
Wywietleń: 2989 135159

Jedynym poważnym podmiotem gospodarczym nadającym się do odbudowy przemysłu okrętowego jest Szczeciński Park Przemysłowy. Morska Stocznia Remontowa „Gryfia” powinna być wykorzystana jako ważny element powstającego konsorcjum, ale nie jako spółka dominująca. To stanowisko Porozumienia stowarzyszeń na rzecz odbudowy przemysłu okrętowego w Szczecinie.

Porozumienie stowarzyszeń na poniedziałkowej (23 maja) konferencji prasowej podtrzymało swoje wcześniejsze stanowisko. Odniosło się zarazem do wypowiedzi Marka Gróbarczyka, ministra gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej. Stwierdził on w jednym z wywiadów, że naturalna odbudowa przemysłu stoczniowego w Szczecinie musi się odbyć w oparciu o „Gryfię”.

– Obydwa podmioty są ważne, ale tylko Szczeciński Park Przemysłowy może być wiodącym w powstającym Szczecińskim Konsorcjum Okrętowym, bo reprezentuje ludzi, którzy się znają na budowie statków – zaznaczył Jan Jęczkowski, przewodniczący Porozumienia. – Koledzy z „Gryfii” natomiast znają się doskonale na remontach. Istniejący majątek po Stoczni Szczecińskiej jest w pełni gotowy do budowy wszelkiego typów jednostek. Zdajemy sobie sprawę, że ten ciąg technologiczny jest poraniony, dlatego uważamy, że trzeba zrobić audyt i zaleczyć te rany. ©℗

Tekst i fot. (ek)

Więcej we wtorkowym "Kurierze Szczecińskim" i e-wydaniu z 24 maja 2016 roku.

Na zdjęciu: Szczecińscy okrętowcy podkreślali, że dla odbudowy przemysłu okrętowego w Szczecinie najważniejszym podmiotem jest Szczeciński Park Przemysłowy. Chcą do tego przekonać także ministra Gróbarczyka.

Komentarze

Olaboga
Stocznie zniszczył Rząd(tu nieważne który)i to Rząd powinien je odbudować- najlepiej zmilitaryzować do produkcji Okrętów a dodatkowo Statków. Po dobrym rozwinięciu produkcji zdemilitaryzować lub inaczej połączyć z PŻM, PLO(kto pamięta), PŻB i już.
2016-05-26 11:06:10
Po sugestiach p. ministra
o Gryfii widać że tu o lody do ukręcenia chodzi a nie o żadne statki budowane; to hucpa solidarusza...podobnie jak z tym gazociągiem norweskim
2016-05-24 21:17:26
politruk
Bez centralizmu demokratycznego nie da sie budowac statkow, tylko co decydentami - pogromcami komunizmu
2016-05-24 04:18:45
Pierdu pierdu
Koledzy z Gryfii na czym jak na czym ale na pewno się nie znają na remontach statków tak samo jak te 70 firemek nie ma pojęcia o czym mówi jak mówią że się znają na budowie statków. ŻENADA !!!
2016-05-23 23:17:22
young man
Średni wiek panów na zdjęciu to około 70 lat. Proponuję spokojny byt na emeryturze, zostawcie sprawy stoczni młodym, bo zrobicie z niej skansen. Wasz czas w przemyśle już minął taka jest prawda. Dziś jest czas dla młodych a takie stowarzyszenia to fajny sposób spędzania wolnego czasu dla starszych panów, którzy nie chcą siedzieć w domu i niech tak zostanie.
2016-05-23 22:12:48
/././.
a gdzie "szpecjalistka" od stoczni i przemysłu morskiego- najradna ? moze długi łikend juz zaczeła ,ps. jak to mozliwe ze ktos moze byc radnym i brac za to kase oraz zasiadac w roznego rodzaju zarzadach miejskich spolek a takze miec prywatna firme, albo jedno albo nic ! moze kurier zainteresuje sie ta sprawa jaka ustawa na to pozwala i dlaczego nie jest zmieniona nadal ?
2016-05-23 19:11:47

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

Sonda

Czy zagłosujesz w drugiej turze wyborów prezydenckich?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie