niedziela, 15 września 2019.
Strona główna > Gospodarka > Giełda Pracy dla studentów

Giełda Pracy dla studentów

Giełda Pracy dla studentów
Data publikacji: 2018-11-13 15:25
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-13 20:42
Wywietleń: 1080 361231

Ponad 40 przedsiębiorstw zaprezentowało oferty pracy, praktyk oraz staży skierowanych dla studentów i absolwentów. We wtorek (13 listopada) na Wydziale Zarządzania i Ekonomiki Usług Uniwersytetu Szczecińskiego odbyła się pierwsza część kolejnej edycji Giełdy Pracy zorganizowanej przez Akademickie Biuro Karier US.

- To już ósma edycja tej akcji. W ciągu roku organizujemy dwie sesje: wiosenną i jesienną - mówi Monika Smoguła z Akademickiego Biura Karier US. - Giełda Pracy skierowana jest do studentów i absolwentów. Mogą tutaj znaleźć zarówno oferty praktyk, jak i pełnowymiarowej już pracy. W tym roku pojawiło się kilka nowych przedsiębiorstw.

Na Giełdzie Pracy wystawili się specjaliści z wielu branż, m.in: technologicznej, gastronomicznej, bankowej, turystycznej, księgowej oraz logistycznej.

- W styczniu skończę studia na kierunku automatyka i robotyka - mówi Filip. - Postanowiłem już teraz się rozejrzeć, czy na szczecińskim rynku pracy są jakieś ciekawe oferty w tej dziedzinie. Jestem pierwszy raz na targach pracy.

Na Giełdzie Pracy swoje oferty prezentowały również instytucje i placówki publiczne. Pracowników potrzebują w Szczecinie: Urząd Statystyczny, Wojewódzki Urząd Pracy oraz Areszt Śledczy. Ostatni poszukuje kandydatów na stanowisko strażnika w dziale ochrony, młodszego referenta w dziale ewidencji oraz młodszego asystenta lekarza psychiatrii.

- Jesteśmy tutaj z ofertą płatnych praktyk studenckich dla studentów zarówno pierwszego, jak i drugiego stopnia studiów - mówi Łukasz Jurczyński z Grupy TOM, która zajmuje się handlem i przerobem surowców wtórnych. - Poszukujemy studentów oraz absolwentów, którzy ukończyli studia o specjalizacji rachunkowość i finanse, ekonomicznej, logistycznej, technicznej. Nasza firma stworzyła projekt dla najlepszych absolwentów i praktykantów, w którym płaci za studia drugiego stopnia.

W ramach akcji zorganizowane zostały również warsztaty m.in. o tym, jak należy przygotować się do rozmowy rekrutacyjnej, oraz jak zadbać o swój wizerunek przed rozmową z pracodawcą.

Także jutro (14 bm.) studenci będą mogli zapoznać się z ofertami przedsiębiorstw. W godz. 9-14 Giełda Pracy odbywa się na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego, przy ulicy Adama Mickiewicza 64.

(KaNa)

Na zdjęciu: Na Giełdzie Pracy wystawili się specjaliści z wielu branż.

Fot. Karolina NAWROCKA

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Przeszedł II Szczeciński Marsz Równości

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy popierasz Marsz Równości?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie