niedziela, 31 maja 2020.
Strona główna > Gospodarka > Giełda Pracy dla studentów

Giełda Pracy dla studentów

Giełda Pracy dla studentów
Data publikacji: 2018-11-13 15:25
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-13 20:42
Wywietleń: 1267 361231

Ponad 40 przedsiębiorstw zaprezentowało oferty pracy, praktyk oraz staży skierowanych dla studentów i absolwentów. We wtorek (13 listopada) na Wydziale Zarządzania i Ekonomiki Usług Uniwersytetu Szczecińskiego odbyła się pierwsza część kolejnej edycji Giełdy Pracy zorganizowanej przez Akademickie Biuro Karier US.

- To już ósma edycja tej akcji. W ciągu roku organizujemy dwie sesje: wiosenną i jesienną - mówi Monika Smoguła z Akademickiego Biura Karier US. - Giełda Pracy skierowana jest do studentów i absolwentów. Mogą tutaj znaleźć zarówno oferty praktyk, jak i pełnowymiarowej już pracy. W tym roku pojawiło się kilka nowych przedsiębiorstw.

Na Giełdzie Pracy wystawili się specjaliści z wielu branż, m.in: technologicznej, gastronomicznej, bankowej, turystycznej, księgowej oraz logistycznej.

- W styczniu skończę studia na kierunku automatyka i robotyka - mówi Filip. - Postanowiłem już teraz się rozejrzeć, czy na szczecińskim rynku pracy są jakieś ciekawe oferty w tej dziedzinie. Jestem pierwszy raz na targach pracy.

Na Giełdzie Pracy swoje oferty prezentowały również instytucje i placówki publiczne. Pracowników potrzebują w Szczecinie: Urząd Statystyczny, Wojewódzki Urząd Pracy oraz Areszt Śledczy. Ostatni poszukuje kandydatów na stanowisko strażnika w dziale ochrony, młodszego referenta w dziale ewidencji oraz młodszego asystenta lekarza psychiatrii.

- Jesteśmy tutaj z ofertą płatnych praktyk studenckich dla studentów zarówno pierwszego, jak i drugiego stopnia studiów - mówi Łukasz Jurczyński z Grupy TOM, która zajmuje się handlem i przerobem surowców wtórnych. - Poszukujemy studentów oraz absolwentów, którzy ukończyli studia o specjalizacji rachunkowość i finanse, ekonomicznej, logistycznej, technicznej. Nasza firma stworzyła projekt dla najlepszych absolwentów i praktykantów, w którym płaci za studia drugiego stopnia.

W ramach akcji zorganizowane zostały również warsztaty m.in. o tym, jak należy przygotować się do rozmowy rekrutacyjnej, oraz jak zadbać o swój wizerunek przed rozmową z pracodawcą.

Także jutro (14 bm.) studenci będą mogli zapoznać się z ofertami przedsiębiorstw. W godz. 9-14 Giełda Pracy odbywa się na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego, przy ulicy Adama Mickiewicza 64.

(KaNa)

Na zdjęciu: Na Giełdzie Pracy wystawili się specjaliści z wielu branż.

Fot. Karolina NAWROCKA

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Krótki rejs po porcie

Z dostawą do domu

Pizzeria z rodu Gryfa

Sonda

Czy jesteś za zniesieniem obowiązku noszenia maseczek?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie