poniedziałek, 28 maja 2018.
Strona główna > Gospodarka > „Fjord Viking” już na wodzie

„Fjord Viking” już na wodzie

„Fjord Viking” już na wodzie
Data publikacji: 2018-05-02 17:34
Ostatnia aktualizacja: 2018-05-03 08:35
Wywietleń: 1016 325798

Kolejne wodowanie odbyło się w miniony piątek (27 kwietnia) w Stoczni Szczecińskiej. Kadłub niedużej, ale ciekawej jednostki pływającej 10 dni wcześniej, po opuszczeniu komory malarskiej, trafił na plac ośrodka pochylniowego Wulkan. „Fjord Viking”, bo tak się nazywa statek, ma długość 18,75 m, szerokość 8 m, a ładowność 50 ton. Masa wodowania to 105 ton. Jednostka zostanie odholowana do stoczni Hvide Sande w Danii, gdzie nastąpi jej dalsze wyposażenie. Planuje się, że w sierpniu tego roku trafi do Scanfjord Mollösund – największej szwedzkiej i skandynawskiej firmy zajmującej się hodowlą i przetwarzaniem małży na tamtejszy rynek. „Fjord Viking” ma być wykorzystywany właśnie do zbioru małży i innych usług związanych z hodowlą tych mięczaków.

(ek)

Fot. Elżbieta Kubowska

„Fjord Viking” już na wodzie

Komentarze

No prosze...
I zeby Nie Lewacy i PO-stkomunisci... to bysmy dzis i w Szczecinie, nie budowali i nie wodowali - az tak "PO-teznych Stateczkow" ! Wprawdzie do +/- 32 000 ton DWT wypornosci /ladownosci... jeszcze im "troche brakuje" ale moze / mo(r)ze... juz nie dlugo ??
2018-05-03 02:40:28

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Za nami 4. Ekobieg
Różne odcienie filharmonii
Zwiedzanie z prezydentem
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”