środa, 08 lipca 2020.
Strona główna > Gospodarka > Energetyczne tornistry dla pierwszoklasistów

Energetyczne tornistry dla pierwszoklasistów

Energetyczne tornistry dla pierwszoklasistów
Data publikacji: 2019-09-04 06:57
Ostatnia aktualizacja: 2020-03-25 16:12
Wywietleń: 1015 412631

Pierwszoklasiści z Zachodniopomorskiego dostali od PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna, największej krajowej spółki produkującej prąd, 67 tornistrów z pełnym wyposażeniem. Szkolne wyprawki trafiły do uczniów z Gryfina i Szczecina.

„Energetyczny tornister” to partnerski program Fundacji PGE i spółek Grupy Kapitałowej PGE. Polega na obdarowaniu uczniów klas pierwszych wyprawkami szkolnymi. 

- Od wielu lat spółka PGE GiEK angażuje się w działania społeczne, charytatywne oraz sponsoring inicjatyw na rzecz społeczności lokalnych, w sąsiedztwie których prowadzi swoją działalność - mówi Robert Ostrowski, prezes zarządu PGE GiEK. - W tym roku z inicjatywy PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna przy współpracy z Fundacją PGE oraz 26 placówkami pomocy społecznej, ufundowaliśmy 478 „energetycznych tornistrów”, którymi obdarujemy dzieciaki rozpoczynające swoją przygodę ze szkołą, z 5 województw: dolnośląskiego, lubuskiego, łódzkiego, opolskiego oraz zachodniopomorskiego. 

W lokalizacji oddziału ZEDO, PGE GiEK wraz z samorządami i placówkami pomocy społecznej rozda pierwszoklasistom 67 tornistrów.

- „Energetyczny tornister” jest jedną z wielu inicjatyw, z której najbardziej cieszą się nasi najmłodsi sąsiedzi. W tym roku, podobnie jak w latach poprzednich, pamiętaliśmy o potrzebujących pierwszoklasistach z Gryfina i Szczecina - lokalizacji, w których znajdują się nasze elektrownie. Pierwszaki z rodzin w trudnej sytuacji życiowej otrzymują od PGE GiEK piękne plecaki z wyprawką szkolną, na którą składają się zeszyty, bloki rysunkowe, piórniki z pełnym wyposażeniem, farby, kredki, klej, nożyczki, plastelina i inne przybory niezbędne do nauki – podkreśla Piotr Litwin, dyrektor Zespołu Elektrowni Dolna Odra.

Akcję „Energetyczny tornister” zapoczątkowali 16 lat temu łódzcy energetycy. W latach 2015-2019 Fundacja PGE i spółki GK PGE przekazały ponad 10 000 tornistrów.

(g)

Fot. PGE

Na zdjęciu: "Energetyczny tornister" w ZEDO

 

Energetyczne tornistry dla pierwszoklasistów Energetyczne tornistry dla pierwszoklasistów

Komentarze

Hmm
Oby tylko i te tornistry... dodaly pierwszakom jeszcze wiecej Energii...!!!
2019-09-04 14:03:04

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

Sonda

Czy zagłosujesz w drugiej turze wyborów prezydenckich?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie