Niedziela, 21 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Eksperci od Javy w Szczecinie

Data publikacji: 18 października 2018 r. 23:16
Ostatnia aktualizacja: 13 listopada 2018 r. 20:42
Eksperci od Javy w Szczecinie
 

Setka uczestników, trzy prezentacje, trzygodzinna dawka wiedzy na poziomie eksperta - w Szczecinie 17 października spotkali się programiści specjalizujący się w programowaniu w Javie. Była to pierwsza impreza o nazwie JAVIPS, ale na pewno nie ostatnia.

Spotkanie odbyło się w sali konferencyjnej Nowego Browaru. Oprócz szczecinian przyjechali na nie programiści z innych miast, a nawet z innych województw. Wejściówek nie wystarczyło dla wszystkich - ponad sześćdziesięciu chętnych musiało obejść się smakiem.

Imprezę zorganizowała Fundacja JAVIPS, a jej partnerami były dwie szczecińskie firmy: Consileon Polska i Magnetic Point.

- Uznaliśmy, że w Szczecinie brakuje miejsca do wymiany wiedzy na poziomie eksperckim - mówi Marcin Kaczmarek, prezes Consileon Polska. - Z drugiej strony wiemy, że Java jest atrakcyjnym językiem dla wielu programistów. Ale przede wszystkim zależy nam na tym, żeby świat nie przychodził do nas po tanią siłę roboczą, tylko po dobrze opłacane usługi wysoko wykwalifikowanych specjalistów.

Organizatorzy już zapowiadają, że takich spotkań będzie więcej.

- Na szczecińskim rynku trochę branżowych wydarzeń jest, ale brakuje javowych - dodaje Michał Klemczak, wiceprezes Magnetic Point. - Postanowiliśmy wypełnić tę lukę. Naszą intencją było zorganizowanie spotkania dla programistów z co najmniej kilkuletnim doświadczeniem. I okazało się, że jest bardzo dużo zgłoszeń. Musieliśmy zrobić selekcję. Mamy ambicję, aby takie spotkania odbywały się co najmniej raz w roku.

Podczas pierwszego JAVIPS można było obejrzeć trzy prezentacje. Pierwszą przedstawił Bartłomiej Nićka, od lat związany z Consileon Polska. Po nim na scenę wyszedł Bartłomiej Słota z HLTech, a na koniec ze swoją prelekcją wystąpił Jarosław Pałka z Allegro Group.

- Bardzo mi się podobała ta impreza - mówi jeden z programistów uczestniczących w JAVIPS. - Dostałem sporą dawkę wiedzy. Ale najbardziej podobało mi się to, że nie była to całodzienna czy kilkudniowa konferencja. Mogłem wieczorem po pracy przyjść na kilka godzin i miło spędzić czas.

Następne spotkanie z cyklu JAVIPS odbędzie się prawdopodobnie wiosną 2019 r.

(sag)
fot. Organizatorzy

Na zdjęciu: organizatorzy szkolenia i prelegenci.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA