poniedziałek, 16 lipca 2018.
Strona główna > Gospodarka > Coraz mniej rąk do pracy

Coraz mniej rąk do pracy

Coraz mniej rąk do pracy
Data publikacji: 2016-05-13 15:55
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-18 19:33
Wywietleń: 1633 133473

Przybywa branż, w których popyt na pracowników przewyższa podaż. Z brakami kadrowymi spotykają się zarówno pracodawcy szukający pracowników ze specjalistyczną wiedzą, jak i do prac prostych. W tym gronie jest IT, energetyka, inżynieria, budownictwo, produkcja, sprzedaż.

Duże zapotrzebowanie na pracowników zgłaszają także obsługa klienta, branża instalacyjna, utrzymanie, serwis, logistyka oraz finanse. W cenie są operatorzy maszyn CNC, tokarze, operatorzy wózków widłowych, diagności, mechanicy, elektromechanicy.

- Możemy powiedzieć, że na rynku pracy jest wiosna, wszystko się budzi, widzimy ożywienie. Cały czas may wzrost gospodarczy i pojawia się coraz więcej ofert pracy w usługach, budownictwie, rolnictwie – mówi newsrm.tv Marek Jurkiewicz, dyrektor serwisu InfoPraca.pl.

Eksperci dostrzegają, że pogłębia się tendencja rynku pracownika w większości sektorów gospodarki. Wśród przyczyn takiego stanu rzeczy można wymienić odpływ ponad miliona osób za granicę i towarzyszące mu starzenie się społeczeństwa. – Pod pojęciem „rynek pracownika” rozumiemy taką sytuację, w której o pracownika zabiega pracodawca, co wiąże się z tym, że oferty pracodawców zawierają coraz więcej benefitów – mówi Marek Jurkiewicz. Wydłuża się także czas rekrutacji. Na znaczeniu zyskują kompetencje miękkie, tj. praca zespołowa, szybkie przyswajanie wiedzy czy dobra organizacja.

Najwięcej ofert pracy jest dostępnych w województwach: mazowieckim, śląskim, dolnośląskim, wielkopolskim i małopolskim. Tu także odnotowywane są najniższe wskaźniki bezrobocia.

 

Żródło: newsrm.tv

Komentarze

Wtedy zamkniete - teraz otwarte...
A PO drugie, jak by za Komuny otworzono granice na Zachod... to trzeba bylo by, jak najszybciej uciec na drzewo - by czlowieka nie PO-deptali ! Lub na jeszcze wyzsze drzewo, by ewentualnie z ciekawosci... zobaczyc Tego czy kilku Tych, co wybrali by swoja PZPR-owska wedrowke w kierunku Bugu i dalej...??
2016-05-16 12:05:46
Jedna Pani... drugiej Pani....
Do PO-nizszego komentarza: za granica ! Za Komuny i PO-stkomuny tj. wg. tego co jedna Pani o-PO-wiadala drugiej Pani... to od roku 1945-2015 tj. przez 70 lat, wyjechalo z Polski od 10-12 milionow Polakow, alibo i jeszcze wiecej...! Mowiac krotko: PO-stkomunisci w koncu sami PO-gubili sie w rachankach lub nie PO-trafili juz dalej liczyc...??
2016-05-16 11:55:31
Praca
Ciekawe, gdzie są te ogłoszenia o pracę.
2016-05-16 10:06:33
za granicą
Wszystkim szanownym komentatorom, chcę przypomnieć , że największa emigracja była za rządów PiS-u. Ponadto za rządów PiSu Polacy wzięli najwięcej kredytów we frankach, do czego zresztą pis zachęcał. Pisze to gdyby ktoś zapomniał że PIS nie siedział przez lata w podziemiu.
2016-05-16 08:47:01
PO-dmuch...
Do PO-nizszego Antoni-ego... chyba PO tym twoim POPiS-ie nie chcesz KOD-u (?) by narobili jeszcze wiekszego PO-paprania i SMRODU...!!
2016-05-15 23:28:36
Antoni
Większość polskich pracodawców i przedsiębiorców za pierwsze zarobione pieniądze kupuje sobie "luksusowy samochód", buduje chatę itp. .. mało dbając o kury znoszące "złote jajka". Co do jajek, to potrafią wycisnąć je jeszcze bez skorupki po czym naturalnie kura zdycha .Takich pseudo-biznesmenów powinno MOCNE Państwo eliminować za naruszanie dóbr osobistych pracownika .LIBERAŁY spi ...ły sens funkcjonowania zdrowego społeczeństwa i dlatego mamy teraz u władzy PIS. Kolejne 20 lat będziemy się na...ć jak czerwoni z białymi po Rewolucji Październikowej w Rosji. PO i PIS do kasacji i może coś się uda ?!!
2016-05-15 15:37:53
Miś na Miarę
Naprawdę? Ciekawe, dlaczego polscy pracownicy wolą być traktowani po ludzku u obcych, niż cieszyć się cynicznym poniewieraniem u "swoich". Pan koro w krawaciku może na ten temat napisać dwa i pół tysiąca stron analiz, ale nie pojmie tego nigdy. Nigdy.
2016-05-15 09:57:43
Miś na Miarę
Naprawdę? Ciekawe, dlaczego polscy pracownicy wolą być traktowani po ludzku u obcych, niż cieszyć się cynicznym poniewieraniem u "swoich". Pan koro w krawaciku może na ten temat napisać dwa i pół tysiąca stron analiz, ale nie pojmie tego nigdy. Nigdy.
2016-05-15 09:56:56
Z tesknoty za Krajem,
Zreszta, kazdy Polak dobrze wie... a jak nie wie, to sie za granica przekonal... ze wszedzie dobrze, ale we wlasnym Polskim Domu jest - NAJLEPIEJ !!
2016-05-14 21:50:48
W czym problem...?
Jak PO-stkomunisci tak Rzadzili... za nastapil odplyw PO-nad miliona osob (!) to niech PiS teraz tak pozmienia CO TRZEBA, by nastapil przyplyw tj. powrot tego samego miliona osob, alibo i troche wieceeej...! Kazde auto, traktor czy czolg najczesciej tak jedzie... jak kierowca nim steruje, gdzie o "pijanym" rowerzyscie juz nie wspomne !!
2016-05-14 21:18:09
haha
syryjczyk nie pracuje kolego syryjczyk bierze zasilek