sobota, 11 lipca 2020.
Strona główna > Gospodarka > Chemicy spotkają się w Szczecinie

Chemicy spotkają się w Szczecinie

Chemicy spotkają się w Szczecinie
Data publikacji: 2015-09-17 10:44
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-18 19:33
Wywietleń: 1423 21147

Wykorzystanie odpadów i bioimmobilizacja będą wiodącymi tematami 7 Międzynarodowego Forum Gospodarczego Chemika Expo 2015. Organizatorzy, Klaster Zielona Chemia, spodziewają się ponad 130 gości z siedmiu krajów.


22 i 23 października Szczecin będzie stolicą polskiej branży chemicznej. W tych dniach miasto odwiedzą przedsiębiorcy i naukowcy zainteresowani technologiami odzysku i bioimmobilizacją oraz samorządowcy, którzy chcą się dowiedzieć, jak wspierać te obszary gospodarki. Spotkają się w Regionalnym Centrum Innowacji i Transferu Technologii Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego.

- Często bywa tak, że to, co jest odpadem u jednego przedsiębiorcy, u innego może być surowcem do produkcji. Kemipol wytwarza środki służące do oczyszczania ścieków wykorzystując siarczan żelaza II, produkt uboczny powstający w Grupie Azoty ZCh Police SA. Z kolei firma Fosfan stosuje w produkcji nawozów fosfor ze spalonych osadów ściekowych ze szczecińskiej oczyszczalni - mówi Jacek Drożdżal, prezes zarządu Klastra Zielona Chemia
Drugi dzień Chemiki Expo poświęcony będzie bioimmobilizacji, która ma coraz większe zastosowanie w przemyśle spożywczym - m.in. w procesach fermentacji i stabilizacji w piwowarstwie i winiarstwie, otrzymywania fermentowanych napojów mlecznych i różnych syropów, ale też, pośrednio, w produkcji antybiotyków czy bioetanolu. 

(jps)

Fot. Robert STACHNIK

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

kondolencje

Sonda

Czy zagłosujesz w drugiej turze wyborów prezydenckich?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie