poniedziałek, 10 grudnia 2018.
Strona główna > Gospodarka > Ceny pną się w górę

Ceny pną się w górę

Ceny pną się w górę
Data publikacji: 2018-09-24 07:02
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-13 20:42
Wywietleń: 1967 352661

O tym, że życie jest coraz droższe, nie trzeba nikogo przekonywać. Każdy żyjący od pierwszego do pierwszego czuje potrzebę coraz mocniejszego zaciskania pasa. Dla tych, którzy liczą na ogólną poprawę sytuacji, nie mamy dobrych wiadomości. Jesień na sklepowych półkach może być – niczym déjà vu – powtórką sytuacji z ubiegłego roku. Wtedy to gospodynie domowe z przerażeniem spoglądały na ceny masła, które zdrożało średnio o 35 procent.

Gdy w 2016 roku cena masła z 3 zł za 200-gramową kostkę wzrosła do 4 zł, kręcono głowami z niedowierzaniem. Rok później, a konkretnie przed Bożym Narodzeniem te same głowy omal się nie pourywały. Masło na dyskontowych półkach osiągnęło cenę 6 zł. W osiedlowych sklepach było jeszcze gorzej. Tam cena oscylowała w granicach 7 zł! Dziś ceny masła się nieco niższe, ale nic dobrego się nie zapowiada. Jak twierdzą analitycy, wkrótce ten rodzaj tłuszczu znów niemiło nas zaskoczy.©℗

Cały artykuł w „Kurierze Szczecińskim”, e-wydaniu i wydaniu cyfrowym z 24 września 2018 r.

Przemysław WEPRZĘDZ

Fot. Artur Bakaj

Komentarze

ale glupie komentarze....
maslo glownie jest produkowane na new zeeland... i rozmieszane z krajowymi i z tego jest krajowy produkt.. globalnie brak masla.. susze i wiecej potrzeby za maslem robi ze cena idzie w gore... a vat jest za maly w polsce.. powinien byc 25% i nie sciagany!! i wkoncu podwyzki 1000 euro najmniejsza krajowa na miesiac!!! 800 euro renta!!! czy horobowe.... niech wkoncu polska dojdzie do zachodu!! a co sie dzieje na zachodzie.. on sie obniza do polski.. globalisci i kommunisci chca zniszczyc gospodarke!!! 500+ nie dziala na ceny zywnosci!!! tylko na wycieczki... ok ide spac.. dobranoc.. i duzo z was komentuje tak glupio ze wstyd!!!
2018-09-27 22:17:19
Do...Jarun-ka
A myslisz ze na Zachodzie... to spadaja darmowe Gwiazdki z Nieba ? Np. w jednym z Lidlow czekolada 100 gramowa ktora do tej pory kosztowala 5-ke - teraz juz kosztuje 6-ke czyli ze PO-drozala az o 20 % !! A Gowin to moze i te koszta... zaplanowal w PO-rozumieniu... by "wydoic jak sie da" i PiS ??
2018-09-27 00:05:43
Jarun
"Nam się należy" czyli PiS po dojściu do władzy pełna gębą żrą, aż im się z ryjów ulewa. Gowin ma kaprys i z naszej kasy czyli państwowej dał 450 milionów za coś, co jest polskie i z kraju nie wolno wywieźć, czyli za kolekcje Czartoryskich. Skończony kretyn. Ile on w życiu zarobił uczciwie pracując? Rozdawnictwo i brak pohamowania w nagradzaniu wiernych prezesowi przynosi skutek: drożyzna!
2018-09-25 10:25:00
Maslo "poszlo" w gore...
Bo Handlowcy martwia sie o Polskie Serca... by nie byly PO-zapychane tluszczo-kolesterolem i Polakom zylo sie dluuugo, bezpiecznie i dobrze !!! A Komu zle, to proponuje "chocby Wycieczke" do Korei Polnocnej, na Kube czy Wenezueli...
2018-09-25 00:11:49
W Niemczech jest o 200 Euro na kazde dziecko
a ceny masła tak nie rosły - to nie jest problem podatków ale problem spekulacji - dwa markety w Szczecinie oddalone od siebie o 3km maja ten sam produkt w cenie różniącej się od 2 zł
2018-09-24 22:42:32
Niestety
Z roku na rok w Polsce żyje się coraz gorzej. Tylko władza ma się dobrze
2018-09-24 19:23:09
Dany
Skutki rządów pisowskich ekonomow
2018-09-24 16:40:07
Brawo PiS!
Róbcie tak dalej!
2018-09-24 15:41:53
do ala
cena rośnie ale z jakiego powodu? bo VAT to sprawa wtórna - wynik wzrostu ceny - sam VAT (procentowo) się nie zmienił aaa - pewnie państwo zmusza sklepy do podwyżek aby więcej z VATu ściągnąć - to już objaw paranoi
2018-09-24 15:16:16
Ala
To się nazywa efekt 500 plus. Przecież kasa musi się zgadzać. Dali po 500 zł a teraz odbierają ją podwójnie m.in. poprzez VAT. Cena rośnie to i VAT rośnie - proste. Jak znam życie to i tak wielu za te 500 pójdzie i dalej będzie na tych co rozdają nie swoje głosować.
2018-09-24 14:49:25
Rozsądny
oczywiście 500+ i inne socjale nie mają absolutnie żadnego wpływu na ceny w sklepach
2018-09-24 14:15:46
@$
Spoko. Twoje kościelne PZPR już pracuje nad cenami paliwa łącząc Orlen z lotosem. Monopolista zrobi co będzie chciał i to że na rynku są inni operatorzy nic nie pomoże bo i tak paliwo będzie w hurcie od molocha. Ciesz się swoim 500 plus tak szybko odchodzi (podczas zakupów).
2018-09-24 13:18:04
$
Co to za kodziarskie utyskiwanie. Wystarczy spojrzeć na zmiany cen paliwa za czasów poprzednich rządów i co.
2018-09-24 13:06:45
do onaaa
a co mają ceny masła na rynkach światowych (bo wszędzie wzrosły i to znacznie) do 500+ (nie jestem zwolennikiem rozdawnictwa zwłaszcza takiego) a wiem - to się nazywa mania prześladowcza
2018-09-24 12:50:45
Gospodynie domowe??
Kto używa dziś takich określeń? Rozumiem, że mężczyźni nie chodzą na zakupy i nie jadają masła?
2018-09-24 12:33:58
onaaa
500+ , świadczenie rodzicielskie, becikowe, zasiłek rodzinny, duża rodzina i wiele wiele - pieniądze na to z nieba się nie biorą ;)))) ale rozdajmy jeszcze więcej i wprowadźmi tysiąc plus (o czym bło już mówione).
2018-09-24 10:21:32
...
To są skutki zbytniej ingerencji w gospodarkę państwa i zwiazkow zawodowych, bedzie jak w wenezueli za pare lat, kasy bedzie pelno ale wszystko bedzie mega drogie i za pol pensji kupisz 10 jajek,gratulacje. a dlug publiczny juz prawie 1 BILION złotych ,a rozdawnictwo trwa w najlepsze, kazdy chce DEJ DEJ I DEJ a co bedzie za 10-20 lat to nikogo nie obchodzi,suweren chcial to ma.
2018-09-24 10:01:25