poniedziałek, 18 czerwca 2018.
Strona główna > Gospodarka > Brexit podbił ceny złota

Brexit podbił ceny złota [FILM]

Brexit podbił ceny złota
Data publikacji: 2016-08-02 20:33
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-18 19:34
Wywietleń: 1779 146758

Były wielkie spadki i szok na rynku giełdowym oraz finansowym – wynik referendum w Wielkiej Brytanii wywołał poruszenie na całym świecie i spowodował straty dla wielu inwestorów. Teraz sytuacja się uspokoiła, ale nadal inwestorzy mogą czuć obawy o to, co stanie się dalej. Są też tacy, którzy naBrexicie zarobili. To osoby, które zainwestowały w złoto. Czy trend się utrzyma?

 - Dzisiaj mamy więcej pytań dotyczących tego jak będzie wyglądał świat po Brexicie niż przed samym referendum, którego efektu myślę, że niewielu się spodziewało. Inwestorzy zastanawiają się, jak będzie wyglądała sytuacja na rynku giełd, walut w najbliższych miesiącach i latach – mówi newsrm.tv Robert Śniegocki, wiceprezes Mennicy Wrocławskiej, Grupa Goldenmark.

 Ciekawe zjawisko miało miejsce na rynku złota. Decyzja o wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej wzmocniła notowania kruszcu. – Kolejny raz potwierdziła się teza mówiąca, że złoto doskonale sprawdza się w czasach niepewności i niepokojów. Cena uncji przekroczyła 1300 dolarów – dodaje Robert Śniegocki.

 

 Co będzie dalej i czy złoto może jeszcze zyskiwać? Jak zauważa ekspert cały czas jesteśmy w okresie dość dużej niepewności. Na to jak będzie się kształtowała cena złota na rynku wpływ będzie miało wiele czynników m.in. jaki będzie kształt Unii Europejskiej oraz Wielkiej Brytanii, czy dojdzie do referendum niepodległościowego w Szkocji i Irlandii Północnej. Niestabilna jest także sytuacja sektora finansowego, szczególnie niemieckiego banku inwestycyjnego Deutsche Bank. Co ciekawe powrót rezerw złota do skarbców narodowych rozważają Austria Niemcy i Holandia.

 - Każdorazowy sygnał z rynku, że dzieje się źle, że jest duża niepewność i dezorientacja wśród inwestorów sprawia, że poszukiwane są rozwiązania bezpieczne. Takim jest niewątpliwie złoto – wyjaśnia Robert Śniegocki i dodaje. – Dzisiaj mamy do czynienia ze spektakularnym wzrostem wartości złota. Kruszec zyskuje od początku roku, czyli zanim jeszcze znany był wynik referendum w Wielkiej Brytanii. To pokazuje, że inwestor, który poważnie i racjonalnie myśli o swoich aktywach powinien mieć część fizyczną w złocie.

 Każdą inwestycję należy jednak przemyśleć i odnieść do aktualnej sytuacji rynkowej. Obecnie banki inwestycyjne podają różne prognozy co do przewidywanej ceny złota w najbliższych kwartałach, od 1000 aż do 1500 dolarów za uncję. 

Żródło: newsrm.tv

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Finalistki Gryfii na plenerze literackim
Plener literacki wystartował
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Ryszard Pietrzak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy