Sobota 04 lutego 2023r. 
REKLAMA

Al Nuaman na koniec roku

Data publikacji: 2016-12-03 15:48
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-18 19:34
Al Nuaman na koniec roku
 

Ostatnim statkiem, który w tym roku przypłynie ze skroplonym gazem ziemnym dla terminalu LNG w Świnoujściu, będzie dobrze już znany „Al Nuaman”. Wypłynął z katarskiego portu Ras Laffan 1 grudnia. W świnoujskim porcie zewnętrznym ma się pojawić  22 grudnia.

To będzie dziesiąte zawinięcie metanowca ze skroplonym gazem w Świnoujściu. Najczęstszym gościem był właśnie „Al Nuaman”, gazowiec typu Q-flex, mający 315 m długości. To on przypływał dwukrotnie (w grudniu ub. roku i w lutym 2016) z surowcem przeznaczonym do schłodzenia instalacji i rozruchu terminalu LNG. Zapoczątkował też komercyjne dostawy w czerwcu tego roku, a później zawinął jeszcze we wrześniu. Grudniowa wizyta będzie jego piątą. Wszystko wskazuje na to, że po rozładunku łączna ilość dostarczonego do terminalu skroplonego gazu przekroczy dwa miliony metrów sześciennych.

Przypomnijmy, że skroplony gaz transportowały do Świnoujścia także: „Al Khuwair” (dwukrotnie),  „Al Gattara”, „Umm Al Amad” oraz - poza kontraktem katarskim - „Arctic Princess”.

Tekst i fot. (ek)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA