środa, 18 lipca 2018.
Strona główna > Gospodarka > ABSL otwiera nowy oddział

ABSL otwiera nowy oddział

ABSL otwiera nowy oddział
Data publikacji: 2018-02-13 22:16
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 10:28
Wywietleń: 840 313991

Związek Liderów Sektora Usług Biznesowych - ABSL - otwiera w Szczecinie swój nowy oddział. To już ósme miasto w Polsce, w którym organizacja zrzeszająca nowoczesne centra usług dla biznesu będzie miała swoje przedstawicielstwo.

- Cieszę się, że spotykamy się w tej ważnej dla Szczecińskiego biznesu chwili - mówił Piotr Krzystek, prezydent Szczecina. - Jesteśmy ważnym punktem na polskiej mapie, ze względu na położenie oraz na obecność dobrych szkół wyższych kształcących wykwalifikowanych absolwentów. ABSL działa z wielkimi graczami na rynku biznesowym i jej rekomendacje są brane pod uwagę przy lokowaniu nowych inicjatyw, dlatego mam nadzieję na owocną współpracę.

W Szczecinie funkcjonuje dzisiaj 31 ośrodków świadczących usługi dla biznesu, a pierwsze takie centra powstały w naszym mieście już pod koniec lat 80. XX wieku. Według szacunków ABSL (Association of Business Service Leaders) zatrudniają one łącznie blisko 4,2 tys. osób. Stanowi to jednak niecałe 2 proc. zatrudnienia w tym sektorze w naszym kraju.

- W sektorze biznesowym w Polsce pracuje w tej chwili ok. 250 tys. osób - tłumaczył Janusz Dziurzyński, członek zarządu ABSL. - Otwarcie oddziału w Szczecinie jest zacieśnieniem i sformalizowaniem współpracy z miastem. Stoi przed nami oczywiście kilka wyzwań - najpoważniejszym z nich są kadry, czyli dobrze wykształceni i kompetentni ludzie, którzy staną się magnesem przyciągającym inwestorów.

Szczecin ma wszystko czego potrzeba, aby stać się nowoczesnym centrum biznesowym. Motorem napędowym rynku usług dla biznesu są takie czynniki jak m.in. dostępność wykwalifikowanej kadry czy jakość infrastruktury - w tym powierzchni biurowych, których w naszym mieście jest w tej chwili ok. 160 tys. m kw. W Szczecinie funkcjonuje też kilkanaście szkół wyższych kształcących na kierunkach, po których łatwiej jest znaleźć pracę w sektorze usług biznesowych.

- Dzięki temu oddziałowi Szczecin zyskał nowy międzynarodowy znak jakości - podkreślił Kamil Pilarski, dyrektor szczecińskiego oddziału ABSL. - To pokazuje, że nasze miasto - mieszkańcy, absolwenci, przedsiębiorcy - jest wiarygodnym partnerem dla zagranicznych inwestorów. Dzięki powstaniu tego oddziału chcemy przede wszystkim nie wypuszczać wartościowych pracowników ze Szczecina, ale także nakłonić tych, którzy wyjechali, do powrotu.

Tekst i fot. Adrian Kaleta

Na zdjęciu:Przedstawiciele ABSL ogłosili wraz z prezydentem miasta otwarcie nowego oddziału związku w Szczecinie.

 

 

Komentarze

321
@ad:To nie jest takie proste jak ci się wydaje, to nie biedronka.Dla miasta to bardzo dobra informacja ze zaistniejemy w kręgach takiej firmy która koordynuje wiele projektow,działan i inwestycji
2018-02-14 09:20:29
ad
Czyli w biurze zatrudnią sekretarkę i referenta, a już bezrobocie w Szczecinie maleje, super :D
2018-02-14 06:46:49

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy