czwartek, 28 maja 2020.
Strona główna > Akcje Kuriera > Żagle > Żeglarskie widowisko

Żeglarskie widowisko

Data publikacji: 2015-07-20 13:04
Wywietleń: 2527

13 czerwca rozegrano IV Regaty Stepnica. Odbyły się trzy wyścigi na akwenie w pobliżu plaży i portu. Dzięki temu - napisał nam Piotr Stelmarczyk - było to piękne żeglarski widowisko dla licznie zgromadzonych mieszkańców Stepnicy i gości przybyłych na cały szereg imprez. Bezpośrednio po regatach odbyła się Biesiada Rybna zorganizowana przez Lokalna Grupę Rybacką Zalew Szczeciński.

W regatach wystartowało 25 jachtów podzielonych na pięć grup – jedna z międzynarodowym współczynnikiem ORC, dwie ze stosowanym w Polsce współczynnikiem KWR oraz dwie grupy Open czyli bez pomiarów. Współczynniki stosuje się w żeglarstwie sportowym po to, aby móc sprawiedliwie ocenić wyniki jachtów  o różnej konstrukcji. Piękna, słonecznie i ciepła aura oraz wiatr z południowego zachodu o sile 2 do 3 stopni w skali Beauforta sprzyjały żeglarskiej sportowej rywalizacji.

W poszczególnych grupach zwyciężyli:
Grupa ORC i I KWR – jacht „Antidotum” z kpt. Marcinem Mrówczyńskim, grupa II KWR – jacht „Bluefin II” z kpt. Krzysztofem Krygierem, grupa I open - jacht „Kantapper” z kpt. Waldemarem Skuzą, grupa II open - jacht „Master 3 Raven It” z kpt. Aleksandrem Waszkiewiczem.

W regatach wystartowały czołowe załogi regatowe w tym dwaj żeglarze popłynęli samotnie Krzysztof Krygier oraz Edward Szymański.

Na zakończenie regat burmistrz Stepnicy Andrzej Wyganowski wręczył zwycięzcom puchary i okolicznościowe pamiątki. Wszystkich z kolei żeglarzy zaprosił na Biesiadę Rybną oraz kolejne V Regaty Stepnica w roku 2016. 

(Js)

 

Pogoda
13
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Spacerowy protest na Uznamie

Z dostawą do domu

Pizzeria z rodu Gryfa

Sonda

Czy jesteś za zniesieniem obowiązku noszenia maseczek?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie