środa, 17 lipca 2019.
Strona główna > Akcje Kuriera > Żagle > Żeglarskie widowisko

Żeglarskie widowisko

Data publikacji: 2015-07-20 13:04
Wywietleń: 2287

13 czerwca rozegrano IV Regaty Stepnica. Odbyły się trzy wyścigi na akwenie w pobliżu plaży i portu. Dzięki temu - napisał nam Piotr Stelmarczyk - było to piękne żeglarski widowisko dla licznie zgromadzonych mieszkańców Stepnicy i gości przybyłych na cały szereg imprez. Bezpośrednio po regatach odbyła się Biesiada Rybna zorganizowana przez Lokalna Grupę Rybacką Zalew Szczeciński.

W regatach wystartowało 25 jachtów podzielonych na pięć grup – jedna z międzynarodowym współczynnikiem ORC, dwie ze stosowanym w Polsce współczynnikiem KWR oraz dwie grupy Open czyli bez pomiarów. Współczynniki stosuje się w żeglarstwie sportowym po to, aby móc sprawiedliwie ocenić wyniki jachtów  o różnej konstrukcji. Piękna, słonecznie i ciepła aura oraz wiatr z południowego zachodu o sile 2 do 3 stopni w skali Beauforta sprzyjały żeglarskiej sportowej rywalizacji.

W poszczególnych grupach zwyciężyli:
Grupa ORC i I KWR – jacht „Antidotum” z kpt. Marcinem Mrówczyńskim, grupa II KWR – jacht „Bluefin II” z kpt. Krzysztofem Krygierem, grupa I open - jacht „Kantapper” z kpt. Waldemarem Skuzą, grupa II open - jacht „Master 3 Raven It” z kpt. Aleksandrem Waszkiewiczem.

W regatach wystartowały czołowe załogi regatowe w tym dwaj żeglarze popłynęli samotnie Krzysztof Krygier oraz Edward Szymański.

Na zakończenie regat burmistrz Stepnicy Andrzej Wyganowski wręczył zwycięzcom puchary i okolicznościowe pamiątki. Wszystkich z kolei żeglarzy zaprosił na Biesiadę Rybną oraz kolejne V Regaty Stepnica w roku 2016. 

(Js)

 

Pogoda
20
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Masowe bieganie nad morzem

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy uważasz, że w ostatnich latach Szczecin utracił swój akademicki charakter?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie