środa, 20 stycznia 2021r.

Z Trzebieży do Trzebieży (1)

Data publikacji: 2018-06-19 16:59
Ostatnia aktualizacja: 2018-06-19 17:47

52 Etapowe Regaty Turystyczne odmierzają trasę na Zalewie Szczecińskim, Zatoce Pomorskiej, Bałtyku i Zalewie Kamieńskim. Zawody są w trakcie, dlatego nie możemy podać, gdzie aktualnie załogi się znajdują.
Uroczystego otwarcia regat w Porcie Rybackim w Trzebieży dokonał Zbigniew Zalewski, prezes ZOZŻ w towarzystwie Olgierda Geblewicza, marszałka naszego województwa, który bieże udział w tych regatach oraz Władysława Diakuna, burmistrza Polic i gospodarza terenu.
I etap powiódł żeglarzy do Świnoujścia i był to I punktowany wyścig. Następnego dnia w Świnoujściu planowano II wyścig na Zatoce Pomorswkiej o Błękitną Wstęgę. W poniedziałek III etap a żeglarze mieli przed sobą trasę morską do Dziwnowa o puchar Mikołajka Nadmorskiego. We wtorek po przepłynięciu z Dziwnowa do Kamienia zaplanowano wyścig IV o Błękitną Wstęgę Zalewu Kamieńskiego. W środę planowano przejście jachtów z Kamienia do Wolina. Następnego dnia wyścig nr V z Wolina do Nowego Warpna, a nagrodą był puchar burmistrza gminy Nowe Warpno. Piątek to wyścig nr VI z Nowego Warpna do Stepnicy o Błękitną Wstęgę Zalewu Szczecińskiego. W sobotę zaplanowano kolejny etap regatowy ze Stepnicy do Trzebieży, a w niedzielę o godz. 11 uroczyste zakończenia regat i wręczenie nagród.
Jak zwykle pula nagród jest obfita. Obok pucharów dla zwycięzców w poszczególnych klasach są nagrody rzeczowe, a dla wszystkich dyplomy. W portach etapowych wręczano Błękitne wstęgi i puchary poszczególnych etapów. Z kolei na koniec odbyło się losowanie upominków.

Tekst i fot. AG

Regaty etapowe rozpoczęły się w Trzebieży, w Porcie Rybackim.

Dodaj komentarz

HEJT STOP


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ