sobota, 26 września 2020.
Strona główna > Akcje Kuriera > Żagle > Z Trzebieży do Trzebieży (1)

Z Trzebieży do Trzebieży (1)

Data publikacji: 2018-06-19 16:59
Ostatnia aktualizacja: 2018-06-19 17:47
Wywietleń: 3028 145460

52 Etapowe Regaty Turystyczne odmierzają trasę na Zalewie Szczecińskim, Zatoce Pomorskiej, Bałtyku i Zalewie Kamieńskim. Zawody są w trakcie, dlatego nie możemy podać, gdzie aktualnie załogi się znajdują.
Uroczystego otwarcia regat w Porcie Rybackim w Trzebieży dokonał Zbigniew Zalewski, prezes ZOZŻ w towarzystwie Olgierda Geblewicza, marszałka naszego województwa, który bieże udział w tych regatach oraz Władysława Diakuna, burmistrza Polic i gospodarza terenu.
I etap powiódł żeglarzy do Świnoujścia i był to I punktowany wyścig. Następnego dnia w Świnoujściu planowano II wyścig na Zatoce Pomorswkiej o Błękitną Wstęgę. W poniedziałek III etap a żeglarze mieli przed sobą trasę morską do Dziwnowa o puchar Mikołajka Nadmorskiego. We wtorek po przepłynięciu z Dziwnowa do Kamienia zaplanowano wyścig IV o Błękitną Wstęgę Zalewu Kamieńskiego. W środę planowano przejście jachtów z Kamienia do Wolina. Następnego dnia wyścig nr V z Wolina do Nowego Warpna, a nagrodą był puchar burmistrza gminy Nowe Warpno. Piątek to wyścig nr VI z Nowego Warpna do Stepnicy o Błękitną Wstęgę Zalewu Szczecińskiego. W sobotę zaplanowano kolejny etap regatowy ze Stepnicy do Trzebieży, a w niedzielę o godz. 11 uroczyste zakończenia regat i wręczenie nagród.
Jak zwykle pula nagród jest obfita. Obok pucharów dla zwycięzców w poszczególnych klasach są nagrody rzeczowe, a dla wszystkich dyplomy. W portach etapowych wręczano Błękitne wstęgi i puchary poszczególnych etapów. Z kolei na koniec odbyło się losowanie upominków.

Tekst i fot. AG

Regaty etapowe rozpoczęły się w Trzebieży, w Porcie Rybackim.

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie