wtorek, 28 stycznia 2020.
Strona główna > Akcje Kuriera > Żagle > Z Trzebieży do Trzebieży (1)

Z Trzebieży do Trzebieży (1)

Data publikacji: 2018-06-19 16:59
Ostatnia aktualizacja: 2018-06-19 17:47
Wywietleń: 2343 145460

52 Etapowe Regaty Turystyczne odmierzają trasę na Zalewie Szczecińskim, Zatoce Pomorskiej, Bałtyku i Zalewie Kamieńskim. Zawody są w trakcie, dlatego nie możemy podać, gdzie aktualnie załogi się znajdują.
Uroczystego otwarcia regat w Porcie Rybackim w Trzebieży dokonał Zbigniew Zalewski, prezes ZOZŻ w towarzystwie Olgierda Geblewicza, marszałka naszego województwa, który bieże udział w tych regatach oraz Władysława Diakuna, burmistrza Polic i gospodarza terenu.
I etap powiódł żeglarzy do Świnoujścia i był to I punktowany wyścig. Następnego dnia w Świnoujściu planowano II wyścig na Zatoce Pomorswkiej o Błękitną Wstęgę. W poniedziałek III etap a żeglarze mieli przed sobą trasę morską do Dziwnowa o puchar Mikołajka Nadmorskiego. We wtorek po przepłynięciu z Dziwnowa do Kamienia zaplanowano wyścig IV o Błękitną Wstęgę Zalewu Kamieńskiego. W środę planowano przejście jachtów z Kamienia do Wolina. Następnego dnia wyścig nr V z Wolina do Nowego Warpna, a nagrodą był puchar burmistrza gminy Nowe Warpno. Piątek to wyścig nr VI z Nowego Warpna do Stepnicy o Błękitną Wstęgę Zalewu Szczecińskiego. W sobotę zaplanowano kolejny etap regatowy ze Stepnicy do Trzebieży, a w niedzielę o godz. 11 uroczyste zakończenia regat i wręczenie nagród.
Jak zwykle pula nagród jest obfita. Obok pucharów dla zwycięzców w poszczególnych klasach są nagrody rzeczowe, a dla wszystkich dyplomy. W portach etapowych wręczano Błękitne wstęgi i puchary poszczególnych etapów. Z kolei na koniec odbyło się losowanie upominków.

Tekst i fot. AG

Regaty etapowe rozpoczęły się w Trzebieży, w Porcie Rybackim.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
6
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie