wtorek, 29 września 2020.
Strona główna > Akcje Kuriera > Żagle > Unity Line piętnasty raz

Unity Line piętnasty raz

Data publikacji: 2015-08-25 19:37
Wywietleń: 6897

Już piętnaście razy rozgrywano na polskim wybrzeżu regaty Unity Line i niezmienne cieszą się one powodzeniem. W tym roku startowało w nich 48 jachtów ze 175 uczestnikami w tym 12 jachtów z Niemiec. Trasa tym razem była krótsza, gdyż wiodła ze Świnoujścia w morze i z powrotem. Jachty ze względu na wielkość podzielono na sześć klas, a oto zwycięzcy:

Wśród jednostek największych w kl. I KWR zwyciężył Antoni Mrówczyński - „Antidotum” przed Stanisławem Wondołowskim - „Umbriaga” i Mirosławem Mordasem - „Latający Holender”. W kl. II KWR najlepszy był Radosław Okiński - „Xante” przed Andrzejem Sokołowskim - „Orson” i Witalisem Plewą - „Ultimus”. Kl. OPEN I wygrał Jerzy Matuszczak - „Dancing Queen” przed Detlefem Krause - „Eĺla Pie” i Herwigiem Dlesslerem - „Lalelu”. W kl. OPEN II zwyciężył Norbert Stocker - „Aphrodite” przed Januszem Frączekiem - „O‘Dana i Waldemarem Skuzą - „Kantapper”. Wśród sterników jachtów w kl. OPEN III najlepszy był Artur Pomorski - „Trochus II” przed Eckhardem Manteuflem - „Polaris” i Ryszardem Kasprzakiem „Silver Wind”. W klsasdyfikacji klasy ORC A najlepszy był Marcin Mrówczyński - „Antidotum” przed Dariuszem Konopczakiem - „Master 3 Raventi” i Krzysztofem Dawidem Łobodźcem - „Aquarela”. (Ag)

Na zdjęciu: Efektowne ujęcie uczestników regat Unity Line.

Fot. Franciszek Długajczyk

Pogoda
13
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie