niedziela, 26 maja 2019.
Strona główna > Akcje Kuriera > Żagle > Trzebieży drugi oddech

Trzebieży drugi oddech

Trzebieży drugi oddech
Data publikacji: 2018-02-18 19:41
Ostatnia aktualizacja: 2018-06-19 17:47
Wywietleń: 1128 314870

Wreszcie - można powiedzieć - ośrodek żeglarski w Trzebieży złapał drugi oddech. Po kilku latach beznadziejnego marazmu znalazły się pieniądze, a firma: Zakład Robót Hydrotechnicznych i Podwodnych Andrzeja Kocewicza wygrała przetarg i będzie go realizowała. Małżeństwo Kocewiczów prowadzi Marinę Camping PTTK, który należy do najlepiej zagospodarowanych w kraju i stąd można mieć pewność, że prace w Trzebieży równie wykonane zostaną fachowo i szybko.

Termin zakończenia odbudowy i modernizacji ośrodka zakłada zakończenie prac ostatniego grudnia 2018 r., a więc czasu jest wyjątkowo mało. Do najbardziej pracochłonnych zajęć można zaliczyć pogłębienie basenów żeglarskch do głębokości 2,5 m, rozbiórkę pirsu „T” i budowę falochronu osłaniającego obecny pierwszy (północny) i następny basen. Plany zakładają także modernizację nabrzeża zachodniego, budowę dwóch pomostów pływających w basenie „B”, wyposażenie nabrzeży w punkty poboru wody pitnej i energii elektrycznej oraz modernizację budynku administracyjnego. Będzie także odpowiednio urządzone stanowisko mycia jachtów z odwodnieniem i tzw. separatorem. Będzie punkt odbioru ścieków, modernizacja kanalizacji sanitarnej i deszczowej oraz nowe podłączenie do sieci wodociągowej. Postawione zostanie nowe ogrodzenie i oświetlenie terenu, altana dla żeglarzy, utwardzony plac do zimowania jachtów o powierzchni 2 000 m kw. płatnego dostępu do pomieszczeń sanitarnych i pryszniców. Zakupiony zostanie sprzęt techniczny do obsługi porządkowej i transportu jachtów. W znacznym zakresie zmodernizowany zostanie budynek administracyjny.

To tylko główne założenia prac modernizacyjnych w Trzebieży. Mówiła nam o tym i pokazywała plany Magdalena Kaczorowska, kapitan portu Fundacji Port Jachtowy Trzebież. Obecnie dodała próbujemy sprzedać jachty PZŻ, które stacjonowały w ośrodku. Zainteresowanie jest duże, ale chętnych na zakup mało.
Tekst i fot. AG
Na zdjęciu: Niby nic się nie zmienia, a jednak rozpoczęto modernizację ośrodka w Trzebieży.

Trzebieży drugi oddech

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
10
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny
Wielkie gotowanie nad Odrą
Teatralny przemarsz
Poprzedni Następny

Sonda

Czy będziesz głosować w wyborach do europarlamentu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie