niedziela, 17 stycznia 2021r.

Powrót do Kołobrzegu

Data publikacji: 2018-06-19 16:47
Ostatnia aktualizacja: 2018-06-19 17:47

XVI Regaty Unity Line wracają na starą trasę do Kołobrzegu. Impreza rozpocznie się w czwartek (11 sierpnia), a zakończy 14 w niedzielę.

Jak poinformował nas Piotr Stelmarczyk, współorganizator regat przez kilka ostatnich lat próbowano różnych odmian trasy, a było to związane z budową nowej mariny w Kołobrzegu i w związku z tym brakiem miejsc postojowych dla kilkudziesięciu uczestniczących w imprezie jednostek. Obecnie przeszkoda ta została usunięta, Kołobrzeg ma piękną nową i rozbudowaną żeglarską Marinę Solną i zaprasza uczestników regat.

Przypomnijmy, że pierwsze regaty firmy żeglugowej Unity Line rozgrywane były na trasie ze Świnoujścia do Kołobrzegu i z powrotem. Żeglarze nie wpływali do portu w Kołobrzegu, ale zawracali na boi redowej i płynęli z powrotem na metę do Świnoujścia. Taki wariant trasy realizowany był przez kilka lat, a następnie było zawinięcie do Kołobrzegu i regaty na redzie następnego dnia. Trasa wiodła również do Niemiec do miejscowości Kroslin, a także do Dziwnowa i ze Świnoujścia do Świnoujścia.

Obecnie wracamy na optymalną trasę z nocowaniem w Kołobrzegu. Także tradycyjnie obstawę regat będzie stanowił statek szkolno-badawczy Akademii Morskiej „Nawigator XXI”, a statkiem komisji sędziowskiej: „Morski Patrol”.
Zgłoszenia do 30.07 należy przesyłać pod internetowy adres: www.regaty-unityline.pl, gdzie znajduje się druk zgłoszenia, który z kolei wraz z kopią dokumentów: wpisowego, polisy, świadectwa pomiarowego z nazwą jachtu pod adresem: piotr.stelmarczyk@gmail.com.

Zamknięcie listy zgłoszeń nastąpi 30 lipca, a po tym terminie organizator może nie przyjąć jednostki, a wpisowe będzie kilkakrotnie wyższe. Kolejne szczegóły dotyczące zgłoszenia jachtu do regat można znaleźć na wymienionej stronie internetowej Unity Line. (Ag)

Dodaj komentarz

HEJT STOP


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ