niedziela, 27 września 2020.
Strona główna > Akcje Kuriera > Żagle > Powrót do Kołobrzegu

Powrót do Kołobrzegu

Data publikacji: 2018-06-19 16:47
Ostatnia aktualizacja: 2018-06-19 17:47
Wywietleń: 3029 145260

XVI Regaty Unity Line wracają na starą trasę do Kołobrzegu. Impreza rozpocznie się w czwartek (11 sierpnia), a zakończy 14 w niedzielę.

Jak poinformował nas Piotr Stelmarczyk, współorganizator regat przez kilka ostatnich lat próbowano różnych odmian trasy, a było to związane z budową nowej mariny w Kołobrzegu i w związku z tym brakiem miejsc postojowych dla kilkudziesięciu uczestniczących w imprezie jednostek. Obecnie przeszkoda ta została usunięta, Kołobrzeg ma piękną nową i rozbudowaną żeglarską Marinę Solną i zaprasza uczestników regat.

Przypomnijmy, że pierwsze regaty firmy żeglugowej Unity Line rozgrywane były na trasie ze Świnoujścia do Kołobrzegu i z powrotem. Żeglarze nie wpływali do portu w Kołobrzegu, ale zawracali na boi redowej i płynęli z powrotem na metę do Świnoujścia. Taki wariant trasy realizowany był przez kilka lat, a następnie było zawinięcie do Kołobrzegu i regaty na redzie następnego dnia. Trasa wiodła również do Niemiec do miejscowości Kroslin, a także do Dziwnowa i ze Świnoujścia do Świnoujścia.

Obecnie wracamy na optymalną trasę z nocowaniem w Kołobrzegu. Także tradycyjnie obstawę regat będzie stanowił statek szkolno-badawczy Akademii Morskiej „Nawigator XXI”, a statkiem komisji sędziowskiej: „Morski Patrol”.
Zgłoszenia do 30.07 należy przesyłać pod internetowy adres: www.regaty-unityline.pl, gdzie znajduje się druk zgłoszenia, który z kolei wraz z kopią dokumentów: wpisowego, polisy, świadectwa pomiarowego z nazwą jachtu pod adresem: piotr.stelmarczyk@gmail.com.

Zamknięcie listy zgłoszeń nastąpi 30 lipca, a po tym terminie organizator może nie przyjąć jednostki, a wpisowe będzie kilkakrotnie wyższe. Kolejne szczegóły dotyczące zgłoszenia jachtu do regat można znaleźć na wymienionej stronie internetowej Unity Line. (Ag)

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie