wtorek, 14 lipca 2020.
Strona główna > Akcje Kuriera > Żagle > Bandera na maszt

Bandera na maszt

Bandera na maszt
Data publikacji: 2016-05-24 11:48
Ostatnia aktualizacja: 2018-06-19 17:47
Wywietleń: 911 134528

Uroczyste otwarcie sezonu przez szczecińskich żeglarzy odbyło się w piątek (20 maja) na przystani Klubu Morskiego LOK, gdzie poczet sztandarowy złożony ze studentów Akademii Morskiej podniósł na klubowy maszt żeglarską banderę.

Chociaż Klub Morski Lok nie należy w naszym okręgu do największych, jest w gronie klubów o najdłuższym stażu na Pomorzu Zachodnim. Uroczystość udała się znakomicie. Tradycyjną formułę otwierającą sezon wygłosił prezes okręgu szczecińskiego Zbigniew Zalewski. Z kolei Marek Subocz, wicewojewoda zachodniopomorski wręczył Januszowi Charkiewiczowi Złoty Krzyż Zasługi.

Były także inne wyróżnienia. Medal „70-lat żeglarstwa polskiego na Pomorzu Zachodnim” przyznano: Lucjanowi Bąbolewskiemu - dyrektorowi Książnicy, Tadeuszowi Białeckiemu - współautorowi Encyklopedii Szczecina, Ryszardowi Cieleckiemu - działaczowi LOK i organizatorowi szkolenia w zakresie łączności, Ryszardowi Czechowskiemu - działaczowi żeglarstwa, Jolancie Długajczyk - działaczce żeglarstwa w LOK, Zbigniewowi Muraszce - trenerowi kadry żeglarskiej w SEJK Pogoń, Jędrzejowi Poradzie - żeglarzowi i autorowi książek żeglarskich, Krystynie Pohl - autorce książek o tematyce morskiej, Zenonowi Szostakowi - autorowi zeszytów żeglarskich i Robertowi Wolniewiczowi -trenerowi młodych żeglarzy.

Część wyróżnionych odebrała medale osobiście. Po części oficjalnej zaproszono żeglarzy na kiełbaski i inne pyszności z grilla.

Tekst i fot. AG

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

Nekrologi

Sonda

W jakiej postaci jesz lody tego lata?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie