środa, 17 lipca 2019.
Strona główna > Akcje Kuriera > WIADOMOŚCI SZCZECIN > Wrzesień zaprasza

Wrzesień zaprasza

Data publikacji: 2016-08-28 19:48
Wywietleń: 2391

Wakacje dobiegają końca, pora wrócić do „normalnego” życia, obowiązków, ale także przyjemności w wolnych chwilach.

Szczecińskie teatry: Współczesny, Polski, Mały, Malarnia zapraszają na spektakle zarówno te premierowe jak i grane już od jakiegoś czasu.

www.wspolczesny.szczecin.pl,

www.teatrpolski.szczecin.pl

 

Filharmonia rozpoczyna sezon 23 września (godz.19.00) koncertem wspaniałego pianisty Joaquín Achúcarro – geniusza fortepianu. Do tej pory pracował w 58 krajach świata z przeszło 200 orkiestrami, w tym z filharmonikami z Berlina, Nowego Jorku, Londynu, Tokio oraz Los Angeles. Jego gra porównywana jest do wirtuozerskich wykonań Artura Rubinsteina.

 

Pianiście towarzyszyć będzie Orkiestra Symfoniczna Filharmonii w Szczecinie, a dyrygować będzie Rune Bergmann – nowy dyrektor artystyczny szczecińskiej Filharmonii.

 

We wrześniu także II Turniej Muzyków Prawdziwych (2-4 września) Na scenie zaprezentują się najlepsi śpiewacy, instrumentaliści, kapele i zespoły śpiewacze z różnych regionów kraju, co pokaże szczecińskiej publiczności bogactwo tradycyjnej kultury muzycznej.

 

A propozycje dla najmłodszych to warsztaty ( w obecności rodziców) dla dzieci od 2 do 4 lat, koncerty dla przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych

www.filharmonia.szczecin.pl

 

Azoty Arena zaprasza na Targi Dziecka Mama Tata (3-4 września) .To jedyna taka impreza w regionie zachodniopomorskim, będąca przeglądem propozycji skierowanych do rodzin z małymi dziećmi (0-12 lat) oraz rodziców spodziewających się potomstwa. Targi skierowane są również do osób zawodowo związanych z branżą dziecięcą.

 

Dają także możliwość prezentacji swojej firmy sprecyzowanej grupie odbiorców. Są okazją do promocji i sprzedaży swoich produktów. Na targach nie zabraknie również konsultacji, warsztatów, wywiadów i dobrej zabawy przede wszystkim dla najmłodszych.

www.azotyarena.pl

Jesienna edycja Kiermaszu Ogrodniczego „Pamiętajcie o ogrodach” odbędzie się tradycyjnie na Wałach Chrobrego (17 i 18 września) kiermasz od lat cieszy się doskonałą opinią wśród wystawców i ogromnym zainteresowaniem odwiedzających gości. Według uczestników i obserwatorów jest to jedna z największych tego typu imprez ogrodniczych w Polsce.

www.kiermaszogrodniczy.info

 

Największym, nie tylko sportowym, wydarzeniem września będzie niewątpliwie turniej tenisowy Pekao Szczecin Open, organizowany na szczecińskich kortach w dniach 12-18 września. Największy polski challenger ponownie zostanie zatem rozegrany bezpośrednio po zakończeniu wielkoszlemowego US Open.

To już dwudziesta czwarta edycja najstarszej i największej zawodowej imprezy tenisowej w Polsce!

 

Nieodłączną częścią turnieju są wieczorne koncerty. W tym roku wystąpią Grzegorz Turnau, Eb Davis, Ryszard Leoszewski i Sklep z Ptasimi Piórami, Duet Jackpot, Chorzy, Zespół Lelowski, Chango.

 

Wszystko o turnieju www.pekaoszczecinopen.pl oraz w specjalnym dodatku Jesień/Zima, który ukaże się we wrześniu.

 

Już teraz zapowiadamy, choć odbędzie się w październiku Szczecin European Film Festiwal – projekcje 44 filmów - 34 filmy europejskie i 10 polskich To wydarzenie filmowe w naszym regionie realizowane przez polsko –niemiecki zespół organizatorów.

 

Filmy pokazywane są w Szczecinie oraz kilku innych polskich miejscowościach, a także na terenie Niemiec. Pokazom towarzyszą dyskusje i wiele ciekawych wydarzeń około festiwalowych.

 

Więcej informacji w specjalnym dodatku Jesień/Zima, który ukaże się we wrześniu oraz na stronie :

www.europeanfilmfestival.szczecin.pl

A w 2017...

 

Jest szansa na organizację w Szczecinie Mistrzostw Europy Mężczyzn w Piłce Siatkowej.

 

Siatkarskie Mistrzostwa Europy odbędą się w dniach 25 sierpnia – 3 września 2017r. Obecnie Polski Związek Piłki Siatkowej prowadzi rozmowy z kilkoma polskimi miastami na temat współorganizacji imprezy. Jednym z tych miast jest właśnie Szczecin.

 

Przypominamy, że w 2017 r. (5-8 VIII) w naszym mieście odbędzie się już po raz trzeci finał regat wielkich żaglowców – The Tall Ships Races. Ubieganie się przez Miasto o przyznanie praw do organizacji Mistrzostw Europy w Piłce Siatkowej, otwiera zatem szansę na kolejne wielkie wydarzenie.

Decyzja zapadnie na przełomie sierpnia i września.

Pogoda
19
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Masowe bieganie nad morzem

Nekrologi

Sonda

Czy uważasz, że w ostatnich latach Szczecin utracił swój akademicki charakter?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie