sobota, 23 stycznia 2021r.

Wrzesień zaprasza

Data publikacji: 2016-08-28 19:48
Ostatnia aktualizacja: 2016-08-28 20:28

Wakacje dobiegają końca, pora wrócić do „normalnego” życia, obowiązków, ale także przyjemności w wolnych chwilach.

Szczecińskie teatry: Współczesny, Polski, Mały, Malarnia zapraszają na spektakle zarówno te premierowe jak i grane już od jakiegoś czasu.

www.wspolczesny.szczecin.pl,

www.teatrpolski.szczecin.pl

 

Filharmonia rozpoczyna sezon 23 września (godz.19.00) koncertem wspaniałego pianisty Joaquín Achúcarro – geniusza fortepianu. Do tej pory pracował w 58 krajach świata z przeszło 200 orkiestrami, w tym z filharmonikami z Berlina, Nowego Jorku, Londynu, Tokio oraz Los Angeles. Jego gra porównywana jest do wirtuozerskich wykonań Artura Rubinsteina.

 

Pianiście towarzyszyć będzie Orkiestra Symfoniczna Filharmonii w Szczecinie, a dyrygować będzie Rune Bergmann – nowy dyrektor artystyczny szczecińskiej Filharmonii.

 

We wrześniu także II Turniej Muzyków Prawdziwych (2-4 września) Na scenie zaprezentują się najlepsi śpiewacy, instrumentaliści, kapele i zespoły śpiewacze z różnych regionów kraju, co pokaże szczecińskiej publiczności bogactwo tradycyjnej kultury muzycznej.

 

A propozycje dla najmłodszych to warsztaty ( w obecności rodziców) dla dzieci od 2 do 4 lat, koncerty dla przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych

www.filharmonia.szczecin.pl

 

Azoty Arena zaprasza na Targi Dziecka Mama Tata (3-4 września) .To jedyna taka impreza w regionie zachodniopomorskim, będąca przeglądem propozycji skierowanych do rodzin z małymi dziećmi (0-12 lat) oraz rodziców spodziewających się potomstwa. Targi skierowane są również do osób zawodowo związanych z branżą dziecięcą.

 

Dają także możliwość prezentacji swojej firmy sprecyzowanej grupie odbiorców. Są okazją do promocji i sprzedaży swoich produktów. Na targach nie zabraknie również konsultacji, warsztatów, wywiadów i dobrej zabawy przede wszystkim dla najmłodszych.

www.azotyarena.pl

Jesienna edycja Kiermaszu Ogrodniczego „Pamiętajcie o ogrodach” odbędzie się tradycyjnie na Wałach Chrobrego (17 i 18 września) kiermasz od lat cieszy się doskonałą opinią wśród wystawców i ogromnym zainteresowaniem odwiedzających gości. Według uczestników i obserwatorów jest to jedna z największych tego typu imprez ogrodniczych w Polsce.

www.kiermaszogrodniczy.info

 

Największym, nie tylko sportowym, wydarzeniem września będzie niewątpliwie turniej tenisowy Pekao Szczecin Open, organizowany na szczecińskich kortach w dniach 12-18 września. Największy polski challenger ponownie zostanie zatem rozegrany bezpośrednio po zakończeniu wielkoszlemowego US Open.

To już dwudziesta czwarta edycja najstarszej i największej zawodowej imprezy tenisowej w Polsce!

 

Nieodłączną częścią turnieju są wieczorne koncerty. W tym roku wystąpią Grzegorz Turnau, Eb Davis, Ryszard Leoszewski i Sklep z Ptasimi Piórami, Duet Jackpot, Chorzy, Zespół Lelowski, Chango.

 

Wszystko o turnieju www.pekaoszczecinopen.pl oraz w specjalnym dodatku Jesień/Zima, który ukaże się we wrześniu.

 

Już teraz zapowiadamy, choć odbędzie się w październiku Szczecin European Film Festiwal – projekcje 44 filmów - 34 filmy europejskie i 10 polskich To wydarzenie filmowe w naszym regionie realizowane przez polsko –niemiecki zespół organizatorów.

 

Filmy pokazywane są w Szczecinie oraz kilku innych polskich miejscowościach, a także na terenie Niemiec. Pokazom towarzyszą dyskusje i wiele ciekawych wydarzeń około festiwalowych.

 

Więcej informacji w specjalnym dodatku Jesień/Zima, który ukaże się we wrześniu oraz na stronie :

www.europeanfilmfestival.szczecin.pl

A w 2017...

 

Jest szansa na organizację w Szczecinie Mistrzostw Europy Mężczyzn w Piłce Siatkowej.

 

Siatkarskie Mistrzostwa Europy odbędą się w dniach 25 sierpnia – 3 września 2017r. Obecnie Polski Związek Piłki Siatkowej prowadzi rozmowy z kilkoma polskimi miastami na temat współorganizacji imprezy. Jednym z tych miast jest właśnie Szczecin.

 

Przypominamy, że w 2017 r. (5-8 VIII) w naszym mieście odbędzie się już po raz trzeci finał regat wielkich żaglowców – The Tall Ships Races. Ubieganie się przez Miasto o przyznanie praw do organizacji Mistrzostw Europy w Piłce Siatkowej, otwiera zatem szansę na kolejne wielkie wydarzenie.

Decyzja zapadnie na przełomie sierpnia i września.

Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ