niedziela, 20 września 2020.
Strona główna > Akcje Kuriera > WIADOMOŚCI SZCZECIN > Wiadomości Szczecin (O kulturze)

Wiadomości Szczecin (O kulturze)

Data publikacji: 2020-06-12 12:16
Wywietleń: 695

Natchnęły nas wnioski z raportu „Energia Szczecińskiej Kultury”. Wiele słów padło w nim o tym, jak mieszkańcy definiują kulturę. Co jako szczecinianie lubimy, jak interpretujemy to co kulturalne, które wydarzenia cieszą się naszym uznaniem, o czym słyszeliśmy, a co w ogóle nam umyka. Raport ukazuje m.in. preferencje mieszkańców Szczecina związane z różnorodnymi wydarzeniami, które mają miejsce na terenie miasta, stopień rozpoznawalności poszczególnych wydarzeń oraz bariery w dostępie do oferty kulturalnej. W dokumencie zawarte zostały również rekomendacje dotyczące kierunków dalszych działań, które powinien podjąć samorząd. I jak zawsze przy okazji takich opracowań podniosły się różne głosy, opinie i oceny: że wnioski nieprawdziwe, że krzywdzące, że kondycja jednak słaba, że brak tego albo zbyt wiele tamtego…

W opracowaniu znalazło się i takie spostrzeżenie: „Respondenci zgodnie zwracali uwagę, że obecnie dostępna informacja o wydarzeniach kulturalnych jest rozproszona. (…)Szczególnie trudno jest dotrzeć do informacji o wydarzeniach o charakterze lokalnym, często organizowanych przez organizacje pozarządowe, wydarzeniach niszowych.” Sformułowany na podstawie tych uwag wniosek mówi o tym, że „kultura, by dotrzeć do swych odbiorców, wymaga odpowiednich działań informacyjnych i promocyjnych. Głównym obszarem działalności w tym zakresie powinno być dostarczanie pełnych i aktualnych informacji o wydarzeniach kulturalnych”.

No to zaczynamy. Publikujemy dziś pierwszy numer Wiadomości Szczecin, O kulturze. Traktujemy to wydanie jako początek nowego doświadczenia w zbieraniu i przekazywaniu dalej tego, co dzieje się w szczecińskich instytucjach i poza nimi. W pierwszym numerze, ze względu na specyfi kę czasu w którym się ukazuje – dużo miejsca o Festiwalu Dobrego Życia, na rozkładówce. Oczywiście, uprzedzając potencjalną krytykę, że to nie kultura lecz festyn! Prosimy o wyrozumiałość, bo czas szczególny, a my zaczynamy. Zakładamy, że projekt będzie się rozwijał zarówno w druku jak i w Internecie. Zapraszamy zatem, redakcja kulturalna

PS. Dla zainteresowanych, o dyskusji nad Raportem „Energia Szczecińskiej Kultury” piszemy na str. 7, a więcej informacji o nim i link do źródła znajdziecie na wiadomości.szczecin.eu.

Przeczytaj całe Wiadomości Szczecin (O kulturze)

 

Pogoda
13
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie