sobota, 20 lipca 2019.
Strona główna > Akcje Kuriera > WIADOMOŚCI SZCZECIN > Szczecin bez śmieci

Szczecin bez śmieci

Szczecin bez śmieci
Data publikacji: 2016-04-29 22:17
Wywietleń: 2570 131651

Trwa druga edycja akcji „Misja Dzieci – Szczecin bez śmieci”. Zainaugurowały ją „maluchy” ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Henryka Sienkiewicza przy ulicy Królowej Jadwigi.

W ramach tej akcji najmłodsi wraz z opiekunami oraz urzędnikami, sprzątają pobliskie parki, podwórka osiedlowe, skwery czy place zabaw.

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 uporządkowali okolice swojej szkoły, a dokładniej podwórko znajdujące się przy ulicy Langiewicza oraz skwer przy ulicy Narutowicza. Przez kilka godzin zebrali ponad 120 kilogramów odpadów, w tym: gazety, kartony, plastikowe butelki, puszki po napojach, stare wykładziny i ubrania, szklane słoiki i butelki, opony rowerowe. Odpady, w ramach umowy na sprzątanie dzikich wysypisk, zabrane zostały przez firmę Sita Jantra, a najmłodsi otrzymali drobne upominki.

W sprzątaniu miasta uczestniczyli już także uczniowie ze Szkół Podstawowych nr 55, 56 i nr 14 oraz maluchy z Przedszkola Niepublicznego Literackiego z ulicy Podhalańskiej.

Wciąż mogą zgłaszać się do udziału w projekcie kolejne placówki oświatowe. Nauczyciele czy wychowawcy swój akces mogą zgłosić u Sandry Richert, koordynatora akcji z Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska z Urzędu Miasta, pod numerem telefonu: 91 424 58 83 lub mailowo – srichert@um.szczecin.pl. Wówczas ustalony zostanie termin, godziny czy miejsce do uporządkowania.

Akcja „Misja Dzieci – Szczecin bez śmieci” zorganizowana po raz pierwszy w 2015 r. cieszyła się ogromną popularnością. Zaangażowały się 23 placówki oświatowe, a wzięło w niej udział 950 dzieci z placówek wsparcia, przedszkoli, podstawówek oraz gimnazjum, które zebrały ponad 2000 kilogramów odpadów.

Tegoroczny projekt realizowany będzie do października.

 

Początek „zielonego” 
i już rekord!

Tylko w pierwszym tygodniu odbioru zielonych odpadów właściciele domów przekazali aż 125 ton tego rodzaju odpadów.

W porównaniu do roku ubiegłego wzrost wyniósł blisko 100 procent!

W pierwszym tygodniu 2015 roku odebrano 64 tony odpadów.

Odbiór zielonego – tak jak w latach ubiegłych – odbywać się będzie do końca listopada, po weekendzie, w pierwszych dniach każdego tygodnia.

 

Pamiętajmy!

W dniu odbioru pojemniki powinny być udostępnione firmom wywozowym.

 

W zabudowie jednorodzinnej warunkiem korzystania z usługi jest wyposażenie nieruchomości w pojemniki koloru brązowego o pojemności 120 lub 240 l. i zgłoszenie woli korzystania z usługi do gminy (nie muszą tego robić osoby, które zrobiły to w ubiegłych latach).

Więcej szczegółów na temat sposobów zgłaszania przez właścicieli nieruchomości jednorodzinnych chęci korzystania z tej usługi można znaleźć na stronie.

www.ecoszczecin.pl.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Masowe bieganie nad morzem

Nekrologi

Sonda

Czy uważasz, że w ostatnich latach Szczecin utracił swój akademicki charakter?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie