czwartek, 18 lipca 2019.
Strona główna > Akcje Kuriera > WIADOMOŚCI SZCZECIN > Podsumowanie 2015

Podsumowanie 2015

Podsumowanie 2015
Data publikacji: 2016-01-29 12:27
Wywietleń: 3228 112138

Filharmonia im Mieczysława Karłowicza w Szczecinie przyzwyczaiła nas do tego, że stała się jednym z najbardziej rozpoznawalnych i najpiękniejszych obiektów naszego miasta.

Docenili to nie tylko mieszkańcy Szczecina, ale również wiele osób z kraju i zagranicy. Świadczą o tym nagrody i wyróżnienia: Bryła Roku 2014, najlepszy obiekt użyteczności publicznej w plebiscycie Polska Architektura XXL, tytuł „Rzecz z Klasą 2014”, jeden z 7 Nowych Cudów Polski, a także to najważniejsze, nagroda im. Miesa van der Rohe – architektoniczny Oskar.

 

!PRZECZYTAJ CAŁY NUMER "WIADOMOŚCI SZCZECIN" (PDF)

Dla mieszkańców

Najważniejszym punktem w tym obszarze było przygotowanie i wprowadzenie pierwszego w kraju Bonu Opiekuń- czego. Na terenie Szczecina otwarto Dzienne Domy Seniora, które funkcjonują w ramach projektu Senior Wigor, wprowadzono Koperty Życia, które poprawiają bezpieczeństwo szczeciń- skich seniorów. Ponadto, by ułatwić osobom głuchoniemym poruszanie się i funkcjonowanie w społeczeństwie, pracownicy miejscy (tacy jak kierowcy autobusów, urzędnicy, pracownicy socjalni etc.) biorą udział w szkoleniach zorganizowanych w ramach drugiego etapu programu Głusi w przestrzeni publicznej. W ramach Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego zrewitalizowany został Staw Brodowski. Nowe alejki, ławki, plac zabaw dla najmłodszych mieszkańców Szczecina, siłownia pod chmurką oraz nastrojowe wieczorne oświetlenie sprawiły, że z odpoczynku nad odnowionym stawem można się cieszyć o każdej porze dnia i roku.

Dla żeglarzy

Ważnym wydarzeniem był z pewnością finał regat The Baltic Tall Ships Regatta. Podczas czerwcowego weekendu przy szczecińskich nabrzeżach bawiło się ponad 400 tys. osób. Podziwiać można było kilkanaście wspaniałych żaglowców, a także uczestniczyć w wielu imprezach towarzyszących. Swoistym dopełnieniem czerwcowej, żeglarskiej imprezy był zorgani zowany, tradycyjnie w sierpniu Międzynarodowy Pokaz Sztucznych Ogni Pyromagic 2015. Dodatkowych atrakcji dostarczyły zawody strażaków Firefighter Combat Challenge oraz koncerty, które odbyły się w ramach festiwalu Szczecin Music Live. Dla żeglarzy przygotowano nowoczesną marinę – Port Jachtowy, który znajduje się na Wyspie Grodzkiej.

Także w 2015 roku

Do grona ambasadorów naszego miasta dołączyła Agata Kulesza – aktorka, szczecinianka, która zagrała w oskarowej produkcji „Ida”. W 2015 roku świętowaliśmy również 70. „urodziny” naszego miasta, wybiera liśmy przedstawicieli do Rad Osiedli, gościliśmy w Szczecinie Parę Prezydencką oraz głosowaliśmy na kolejne projekty w Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego.

Mieszkańcy Szczecina mogą korzystać z odnowionej Sali Biura Obsługi Interesantów Urzędu Miasta, która właśnie w minionym roku przeszła gruntowny remont, wprowadzono udogodnienia dla osób niepełnospra wnych.

Sport

Wiele działo się także na szczecińskich arenach sportowych. Po raz 61. zorga nizowano memoriał im. Janusza Kusocińskiego. Krzysztof Hołowczyc zwyciężył w Rajdzie BAJA Poland a tenisista Jan Lennard Struff został mistrzem turnieju Pekao Szczecin Open.

Oglądaliśmy również zmagania zawodników podczas mistrzostw na ergometrach wioślarskich i dopingowaliśmy biegaczy biorących udział w Półmaratonie oraz Maratonie.

!PRZECZYTAJ CAŁY NUMER "WIADOMOŚCI SZCZECIN" (PDF) 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Masowe bieganie nad morzem

Nekrologi

Sonda

Czy uważasz, że w ostatnich latach Szczecin utracił swój akademicki charakter?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie