niedziela, 12 lipca 2020.
Strona główna > Akcje Kuriera > WIADOMOŚCI SZCZECIN > Po pierwszym kwartale

Po pierwszym kwartale

Data publikacji: 2016-05-27 13:52
Wywietleń: 4369 135545

W pierwszych trzech miesiącach 2016 roku z nieruchomości zamieszkałych, szkół i cmentarzy w Szczecinie odebranych zostało 26,1 tys. ton odpadów komunalnych.  To jest o 10 % więcej niż w I kwartale roku ubiegłego. 

W tej masie 3,9 tys. ton to odpady odebrane selektywnie, co stanowi 15% wszystkich odebranych odpadów. 

Dla porównania w analogicznym okresie 2015 r. odpadów odebranych selektywnie było 3 tys. ton czyli prawie 12,8% ogólnej masy. 

W wartościach bezwzględnych oznacza to wzrost odpadów segregowanych o 876 ton, z czego odpadów opakowaniowych więcej o blisko 375 ton, odpadów wielkogabarytowych więcej o 536 ton, a zielonych, w tym choinek o 205 ton.

W kwietniu, pierwszym miesiącu odbioru zielonych odpadów padł kolejny rekord – i w sumie w I kwartale (łącznie z Ekoportami) odebrano 700 ton! To o 50% więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.  

Jednak o ile właściciele nieruchomości jednorodzinnych wiedzą już wszystko na temat „zielonego”, tak na osiedlach czy cmentarzach ciągle są jeszcze problemy z właściwą segregacją odpadów zielonych. Często zdarza się, że do brązowych pojemników wrzucane są wypalone znicze czy sztuczne kwiaty.

Ekoporty 

odwiedziło blisko 9000 mieszkańców oddając  616 ton odpadów. W tym samym okresie  2015 roku Ekoporty przyjęły podobną ilość odpadów, 608 ton. 

Najwięcej do Ekoportów oddajemy odpadów budowlanych – 161 ton,  wielkogabarytowych – 129 ton i  ku zaskoczeniu – zielonych – 150 ton (!). 

Co oznacza, że zima była słaba albo wiosna przyszła szybko, bo tylko w marcu mieszkańcy dostarczyli do Ekoportów 100 ton odpadów zielonych.

W Ekoportach  zebrano również i przekazano organizacjom charytatywnym blisko 150 ton produktów niebędących odpadami i nadającymi się do dalszego wykorzystania.

Dodajmy jeszcze, że w ramach programu „Moje miasto bez elektrośmieci”  odebrano ponad  33 tony  sprzętu, najwięcej lodówek i telewizorów, po 9 ton.

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

kondolencje

Sonda

Czy zagłosujesz w drugiej turze wyborów prezydenckich?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie