poniedziałek, 23 września 2019.
Strona główna > Akcje Kuriera > WIADOMOŚCI SZCZECIN > Po pierwszym kwartale

Po pierwszym kwartale

Data publikacji: 2016-05-27 13:52
Wywietleń: 2752 135545

W pierwszych trzech miesiącach 2016 roku z nieruchomości zamieszkałych, szkół i cmentarzy w Szczecinie odebranych zostało 26,1 tys. ton odpadów komunalnych.  To jest o 10 % więcej niż w I kwartale roku ubiegłego. 

W tej masie 3,9 tys. ton to odpady odebrane selektywnie, co stanowi 15% wszystkich odebranych odpadów. 

Dla porównania w analogicznym okresie 2015 r. odpadów odebranych selektywnie było 3 tys. ton czyli prawie 12,8% ogólnej masy. 

W wartościach bezwzględnych oznacza to wzrost odpadów segregowanych o 876 ton, z czego odpadów opakowaniowych więcej o blisko 375 ton, odpadów wielkogabarytowych więcej o 536 ton, a zielonych, w tym choinek o 205 ton.

W kwietniu, pierwszym miesiącu odbioru zielonych odpadów padł kolejny rekord – i w sumie w I kwartale (łącznie z Ekoportami) odebrano 700 ton! To o 50% więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.  

Jednak o ile właściciele nieruchomości jednorodzinnych wiedzą już wszystko na temat „zielonego”, tak na osiedlach czy cmentarzach ciągle są jeszcze problemy z właściwą segregacją odpadów zielonych. Często zdarza się, że do brązowych pojemników wrzucane są wypalone znicze czy sztuczne kwiaty.

Ekoporty 

odwiedziło blisko 9000 mieszkańców oddając  616 ton odpadów. W tym samym okresie  2015 roku Ekoporty przyjęły podobną ilość odpadów, 608 ton. 

Najwięcej do Ekoportów oddajemy odpadów budowlanych – 161 ton,  wielkogabarytowych – 129 ton i  ku zaskoczeniu – zielonych – 150 ton (!). 

Co oznacza, że zima była słaba albo wiosna przyszła szybko, bo tylko w marcu mieszkańcy dostarczyli do Ekoportów 100 ton odpadów zielonych.

W Ekoportach  zebrano również i przekazano organizacjom charytatywnym blisko 150 ton produktów niebędących odpadami i nadającymi się do dalszego wykorzystania.

Dodajmy jeszcze, że w ramach programu „Moje miasto bez elektrośmieci”  odebrano ponad  33 tony  sprzętu, najwięcej lodówek i telewizorów, po 9 ton.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wokalne popisy na pl. Grunwaldzkim

Nekrologi

Sonda

Czy popierasz Marsz Równości?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie