czwartek, 18 lipca 2019.
Strona główna > Akcje Kuriera > WIADOMOŚCI SZCZECIN > Najemcy odebrali kllucze

Najemcy odebrali kllucze

Najemcy odebrali kllucze
Data publikacji: 2016-04-29 15:18
Wywietleń: 2345 131600

Cztery pierwsze rodziny otrzymały klucze do mieszkań w zmodernizowanym budynku frontowym przy ul. Chodkiewicza 9 oraz nowo wybudowanym budynku we wnętrzu kwartału przy ul. Chodkiewicza 8. Na podpisanie umów najmu czekają już kolejne osoby. Łącznie swoje mieszkania przy ul. Chodkiewicza 8 i 9 znajdzie 58 rodzin. 

Współgospodarzami otwarcia inwestycji byli: Szczecińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego oraz Gmina Miasto Szczecin. Wśród zaproszonych gości znaleźli się także m.in. przedstawiciele Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa, generalnego wykonawcy (firma Calbud), projektanta (pracownia Atrium), Urzędu Miasta Szczecin, radni, przedstawiciele zaprzyjaźnionych TBS-ów oraz – oczywiście – przyszli mieszkańcy.

– Zakończenie realizacji tej inwestycji jest kolejnym krokiem w kierunku rewitalizacji i poprawy wyglądu śródmieścia Szczecina. Gratuluję całemu zarządowi Szczecińskiego TBS realizacji inwestycji, firmie Calbud wysokiej jakości wykonania robót. Przyszłym najemcom życzę, by dobrze się tutaj mieszkało. To już kolejna duża inwestycja, w 20-letniej historii STBS. Mam nadzieję, że jest to kolejny krok ku poprawie wyglądu Szczecina - powiedział Piotr Krzystek, prezydent Szczecina.

Przekazanie mieszkań jest równoznacznie z zakończeniem inwestycji pod nazwą „Przebudowa i modernizacja budynku frontowego przy ul. Chodkiewicza 9 i budowa nowego budynku we wnętrzu kwartału przy ul. Chodkiewicza 8, 8a, 8b i 8c.”

– Cieszymy się, że możemy oddać do użytku kolejne lokale mieszkańcom Szczecina. Jest to kolejne nasze działanie skierowane do mieszkańców oraz inwestycja, z której możemy być dumni. Myślę, że oddawane mieszkania będą dobrze służyć najemcom.

To nie koniec. Jesienią będziemy oddawać do użytku kolejne mieszkania przy ul. Pelikana - stwierdziła Grażyna Szotkowska, prezes Szczecińskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego.

37 mieszkań jest przeznaczonych dla partycypantów tj. osób, które wniosły wkład finansowy w wysokości 30 % kosztów przedsięwzięcia i w zamian za to zostali ich najemcami.

Natomiast 12 mieszkań zarezerwowano dla absolwentów w ramach Programu „Dom dla  Absolwenta”. Jest to projekt Gminy Miasto Szczecin realizowany przy udziale Szczecińskiego TBS.  Zakłada on wynajęcie na preferencyjnych warunkach wykończonych „pod klucz” mieszkań absolwentom uczelni wyższych.

Dodatkowo 9 mieszkań będzie do dyspozycji dla Gminy Miasta Szczecin, która przeznaczy lokale mieszkańcom oczekującym na mieszkania komunalne w Zarządzie Budynków i Lokali Komunalnych. 

Łączny koszt inwestycji wyniósł 11 mln 931 tys. zł. W budynkach znajdują się mieszkania jedno-, dwu- i trzypokojowe. Standard ich wykończenia pozwala na natychmiastowe wprowadzenie najemców.

www.stbs.pl

 

Prezydent Piotr Krzystek wstęgę do nowych mieszkań przecinał wraz z ich najemcami

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Masowe bieganie nad morzem

Nekrologi

Sonda

Czy uważasz, że w ostatnich latach Szczecin utracił swój akademicki charakter?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie