środa, 17 lipca 2019.
Strona główna > Akcje Kuriera > WIADOMOŚCI SZCZECIN > Dom dla Studenta – III edycja

Dom dla Studenta – III edycja

Data publikacji: 2016-08-28 19:54
Wywietleń: 2272

Trzeci rok z rzędu Szczecińskie TBS wychodzi naprzeciw potrzebom mieszkaniowym studentów. Lokale Szczecińskiego TBS-u wynajmowane żakom są uzupełnieniem istniejącego systemu – stancji, akademików, mieszkań wynajmowanych od osób prywatnych.

W tegorocznej odsłonie programu „Dom dla Studenta” Szczecińskie TBS zaproponowało miejsca w pokojach jedno- lub dwuosobowych w mieszkaniach położonych przy ulicach: Bohaterów Getta Warszawskiego, Bolesława Śmiałego, JK Chodkiewicza, al. Wojska Polskiego i ks. P. Ściegiennego.

Mieszkania przygotowane przez Spółkę są w pełni przystosowane do potrzeb studentów – pokoje wyposażone są w biurka, łóżka, szafy i komody. Prócz tego, młodym lokatorom zapewniono wspólną przestrzeń w formie salonu – pokoju dziennego. Kuchnia i łazienka także są w pełni wyposażone. Koszty wyposażenia mieszkań w całości sfinansowała Gmina Miasto Szczecin.

W ramach tegorocznej edycji zawarte zostaną umowy z 28 studentami wyłonionymi w naborze. Wysokość czynszu w studenckim „M” to ok. 350 złotych na osobę (bez mediów). Jedyne warunki jakie muszą spełnić przyszli najemcy to status studenta lub fakt przyjęcia na studia na terenie Szczecina oraz stały meldunek poza Szczecinem.

Przedmiotem umowy najmu będzie część lokalu (oznaczony pokój) z prawem do wspólnego korzystania z pozostałych pomieszczeń.

Umowy zawierane będą na jeden rok z pierwszeństwem dotychczasowego najemcy do zawarcia umowy na kolejny okres.

„Dom dla Studenta” jest realizacją zamierzeń Gminy Miasto Szczecin opisanych w Strategii Rozwoju Szczecina 2025 wynikających z analizy sytuacji demograficznej i aktywności mieszkańców. Złagodzi występującą w ostatnich latach tendencję odpływu ludności z centrum miasta oraz pozwoli na racjonalne wykorzystanie istniejącego potencjału lokali o dużych powierzchniach.

Więcej: www.stbs.pl

 

 

Wręczenie kluczy studentom - uczestnikom poprzedniej edycji programu. 

Pogoda
19
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Masowe bieganie nad morzem

Nekrologi

Sonda

Czy uważasz, że w ostatnich latach Szczecin utracił swój akademicki charakter?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie