niedziela, 21 lipca 2019.
Strona główna > Akcje Kuriera > WIADOMOŚCI SZCZECIN > DNI MORZA

DNI MORZA

DNI MORZA
Data publikacji: 2016-05-27 14:04
Ostatnia aktualizacja: 2016-06-07 09:56
Wywietleń: 2481 135552

Zapraszamy na wielkie żeglarskie święto, które każdego roku przyciąga do miasta tysiące turystów i żeglarzy z całego świata. 

Do Szczecina przypłynie ponad 30 jednostek z Polski, Niemiec, Szwecji, Hiszpanii i Finlandii. Mówi się, że tegoroczną królową zostanie hiszpańska Nao Victoria – replika żaglowca z XVI wieku, który brał udział w wyprawie Magellana dookoła świata i jako jedyny powrócił z tej wyprawy. 

Oczywiście, jak zawsze podczas Dni Morza Szczecin odwiedzą m.in.:  Dar Młodzieży, Fryderyk Chopin czy Kapitan Borchardt a także 20 oldtimerów.

Żaglowce oraz pozostałe jednostki będzie można zwiedzać od piątku 10 czerwca (godz.15.00 – 18.00). W sobotę i niedzielę (11–12 czerwca) w godz. 10.00 – 18.00. Wstęp bezpłatny.

Rejsy 

Mieszkańcy i turyści będą mieli także niepowtarzalną możliwość odbycia dwugodzinnego rejsu po Odrze na pokładach jednostek goszczących w Szczecinie. Część sobotnich rejsów będzie wzbogacona o czytanie książek Moniki Szwai. 

 

Bilety do kupienia na Bulwarze Piastowskim, przy moście pontonowym. 

Dni Morza – Sail Szczecin 2016 to również mnóstwo koncertów oraz wydarzeń towarzyszących. W tym roku ustawione będą trzy sceny: 

Chillout 

Na terenie Portu Jachtowego na Wyspie Grodzkiej w piątek i sobotę, (10 oraz 11 czerwca), funkcjonowała będzie od godziny 17.00 do 20. 00 w niedzielę zaś od 12.00 do 19.00.  Wystąpią m.in. artystyści grających takie gatunki jak: house, electro swing, chillout, reggae. 

Szantowo-folkowa 

Tradycyjnie na Łasztowni. W piątek, 10 czerwca, zdominowana będzie przez szczecińskie kapele – Stary Szmugler, Chango, Bubliczki. W sobotę, (11 czerwca) zagrają m.in.Sklep z Ptasimi Piórami, Formacja, Bossa na Boca, a w niedzielę (12 czerwca) m.in.  Qftry, The Nierobbers, Cafe Rico, Ryczące Dwudziestki. 

Główna 

Na ulicy Jana z Kolna, tuż przy Wałach Chrobrego, odbędzie się „VOX Tour – Dni Morza – Szczecin na żywo 2016”. W piątek (10 czerwca)wystąpi zespół Golden Life. Zagraniczną gwiazdą tegorocznych Dni Morza – Sail Szczecin 2016, która wystąpi tego samego wieczoru jest niemiecki zespół  – Alphaville. Ich największy przebój Forever Young uznawany jest za hymn pokolenia lat 80. 

Sobota (11 czerwca) jest kolejnym dniem z „VOX Tour - Dni Morza - Szczecin na żywo 2016”. O godzinie 20.00 na scenie zobaczymy m.in. Annę Cyzon, Agatę Dziarmagowską. A takze zespoły: Banda i Wanda, Róże Europy, Rezerwat oraz Big Day. 

 

W niedzielę (12 czerwca) o godz.18.00 na scenie głównej odbędzie się koncert: „Klasyka spotyka Detroit Techno”. Wystąpią: Kelvin Sholar, Sylwester Ostrowski, NFM Leopoldinum - Orkiestra Kameralna oraz Dorrey Lin Lyles . 

 

Dla dzieci 

Strefa dziecięca tradycyjnie usytuowana będzie na placu Adama Mickiewicza. Dzieci będą miały okazję wziąć udział w interaktywnych zabawach i spektaklach. Dla nich oraz ich rodziców przewidziano także konkursy z nagrodami i mnóstwo innych atrakcji.

Jarmark
pod Żaglami 

Jak zawsze na terenie imprezy znajdą się liczne stoiska z rękodziełem, kuchnią i produktami regionalnymi, a także stoiskami typowo gastronomicznymi oraz handlowymi.  W tym roku na Dniach Morza pojawią się stoiska gastronomiczne na kółkach, czyli tzw. food trucki, gdzie będzie można spróbować smaków z różnych stron świata. 

 

Aleja Artystów 

Od lat gromadzi twórców chcących zaprezentować swoje prace i talenty. Wielu z nich będzie również tworzyć swoje dzieła w czasie trwania Dni Morza. 

Wesołe Miasteczka

W tym roku powstaną dwa wesołe miasteczka z Czech i Niemiec. Zlokalizowane zostaną po obu stronach Odry: jedno w okolicy Trasy Zamkowej, drugie na Łasztowni.  

Tym, którzy
nie powrócili ...

Złożenie wieńców przy pomniku: „Tym, którzy nie powrócili z morza” odbędzie się w sobotę, 11 czerwca, o godzinie 12.00. O godzinie 22.00 jak co roku, szczecińska Opera na Zamku zaprasza na koncert, który odbędzie się na Cmentarzu Centralnym. 

 

Wiecej na: www.dnimorza.szczecin.eu 

oraz facebookowym profilu Tall Ships Szczecin

 

Szczegółowe informacje, w tym program, opisy poszczególnych atrakcji opublikujemy w specjalnym dodatku „SZCZECIN NA LATO” (3 czerwca).

Komentarze

Nao Victoria
Właśnie ten Nao Victoria bardzo mnie interesuje. Nie można opuścić dni morza w Szczecinie.
2016-06-07 09:53:47

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Masowe bieganie nad morzem

kondolencje

Sonda

Czy uważasz, że w ostatnich latach Szczecin utracił swój akademicki charakter?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie