niedziela, 25 października 2020.
Strona główna > Akcje Kuriera > WIADOMOŚCI SZCZECIN > Bike_S po nowemu

Bike_S po nowemu

Data publikacji: 2016-08-28 20:06
Wywietleń: 5490

Szczeciński Rower Miejski rozbudowany. Do dyspozycji szczecinian i turystów są teraz 82 stacje i 702 rowery.

Najwięcej stacji powstało na Prawobrzeżu – 29 i tam w pierwszych dniach po uruchomieniu było 4776 wypożyczeń, czyli średnio dziennie prawie 1200. To bardzo dobry wynik. Na Prawobrzeżu najpopularniejszą stacją jest Turkusowa SST, a w dalszej kolejności : Iwaszkiewicza – Andrzejewskiego, Dąbska – Gwarna, Zwierzyniecka – Pętla, Pętla Słoneczne – Łubinowa.

Równolegle ze wznowieniem działania wypożyczalni, (po trzydniowej przerwie technicznej) ruszyła zaktualizowana strona internetowa systemu pod dobrze znanym szczecinianom adresem: www.bikes-srm.pl.

Razem z nią wystartowała rejestracja użytkowników, którzy chcieliby rozpocząć korzystanie z większego i zmodernizowanego systemu. Tylko w dwóch pierwszych dniach po rozpoczęciu rejestracji do grona dotychczasowych rowerzystów Bike_S dołączyło blisko tysiąc kolejnych osób.

Łączna liczba wypożyczeń rowerów w pierwszych czterech dniach po uruchomieniu nowego sytemu wyniosła 14594. Przed uruchomieniem II etapu średnio dziennie użytkownicy wypożyczali ok. 2 tys. rowerów. To oznacza, że system prawie dwukrotnie zwiększył obroty.

Nowe stacje i rowery oraz oprogramowanie dostarczyła firma Nextbike Polska., która działa w Polsce od 2011 roku na licencji Nextbike GmbH, niemieckiej firmy istniejącej od 2004 r., obecnej na 4 kontynentach w 14 państwach i 73 miastach.

 

www.bikes-srm.pl

www.szczecin.eu

Pogoda
12
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Finał Nagrody Gryfia 2020

Nekrologi

Sonda

Czy boisz się zakażenia koronawirusem?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie