wtorek, 17 lipca 2018.
Strona główna > Akcje Kuriera > Weź mnie Kurierem do domu > Tomcio (samotny) Paluch czeka

Tomcio (samotny) Paluch czeka

Tomcio (samotny) Paluch czeka
Data publikacji: 2016-12-07 13:21
Ostatnia aktualizacja: 2016-12-19 12:09
Wywietleń: 1316 182593

"Paznokcie, długie na ponad 5 cm, zawijały się i wbijały w łapy tak, że z bólu pies nie był w stanie chodzić. Podczas ich obcinania odkryto paskudnego otwartego guza z naciekami ropy: łapa dosłownie gniła" - w takim stanie był Tomcio Paluch, gdy pogotowie interwencyjne zabierało go z pewnego Rodzinnego Ogrodu Działkowego przy ul. Budziszyńskiej. 

Jest mieszańcem owczarka niemieckiego, około 8-letnim, nieco wycofanym, nieufnym. Nie jest więc w tzw. adopcyjnym typie psów młodych, małych, o radosnej naturze, domagających się uwagi, łakoci i pieszczot. Skrzywdzony przez jednego człowieka, potrzebuje jednak drugiego - tym razem prawdziwego przyjaciela - który mu o złym losie pełnym bólu pozwoli zapomnieć.
Tomcio (1090/16) w schronisku jest od połowy listopada.

- Wcześniej musiał bardzo cierpieć. Dzień po przyjęciu przeszedł operację. Niestety, koniecznością okazała się amputacja paliczka w prawej przedniej łapie - mówią pracownicy schroniska. - Domyślamy się, że Tomcio już zawsze będzie na nią utykał, bo przez otwarty guz nauczył się inaczej ją stawiać. To właśnie jego historia nasunęła nam pomysł na imię: Tomcio Paluch.

Już tydzień po operacji zaczął chodzić bez bólu. Teraz widać, jak z każdym dniem jego samopoczucie się poprawia.
- Tomcio wciąż jest nieufny wobec obcych. Dlatego też jego adopcja będzie musiała być poprzedzona kilkoma spacerami, aby nasz podopieczny poznał przyszłego opiekuna: zaufał mu, obdarzył sympatią - opowiadają pracownicy schroniska. - To wspaniały pies, który już wie, że towarzystwo człowieka nie musi oznaczać cierpienia. Zmienia się. Odżywa. Jest ciekawy świata: na spacerach rozgląda się, wącha każde źdźbło trawy. Wierzymy, że w naszym mieście znajdzie się osoba, która z cierpliwością pozwoli Tomciowi się poznać i razem powędrują do domu. Przy rodzinie się otworzy: naprawdę będzie wspaniałym kompanem.

Tomcio Paluch to indywidualista i wielki wrażliwiec. Dlatego potrzebuje cierpliwego i wyrozumiałego opiekuna, z którym mógłby się związać na dobre i na zawsze. Jest uroczy i za ludźmi wodzi tęsknym wzrokiem. Kto chciałby tego wyjątkowego staruszka (1090/16) lub jakąkolwiek inną równie samotną i złaknioną przyjaźni psinę przyjąć do rodziny, jest proszony o kontakt ze szczecińskim Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt: tel. +48 91 487-02-81.

* * *

Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu". Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdziecie w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, nawet latami.

(an)

Fot. ZUK/Schronisko

Tomcio (samotny) Paluch czeka Tomcio (samotny) Paluch czeka Tomcio (samotny) Paluch czeka

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
21
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy