niedziela, 26 maja 2019.
Strona główna > Akcje Kuriera > Weź mnie Kurierem do domu > Tomcio – kolejne święta w schronisku

Tomcio – kolejne święta w schronisku

Tomcio – kolejne święta w schronisku
Data publikacji: 2018-12-25 09:10
Ostatnia aktualizacja: 2019-02-09 09:51
Wywietleń: 1083 368582

Tomcio - burasek o przyjaznej naturze, choć nadzwyczaj dyskretnej urodzie. Oczy smutne. Włos siwy. Trudna przeszłość już za nim. Co jeszcze czeka tego psiego seniora? To w dużej mierze zależy od Czytelników „Kuriera".

Znów - na prośbę pracowników schroniska - zwracamy uwagę na los tego psiaka. Mając nadzieję, że skrzywdzony przez jednego wreszcie znajdzie swojego dobrego człowieka. Niestety, Tomcio od jesieni ubiegłego roku (!) nadal odsiaduje wyrok - na kratami - nie za własne winy.

- Był poważnie chory, gdy do nas trafił z pl. Kościuszki: doprowadzony przez pewnego bezdomnego. Problemy ze skórą, stawami i duży guz na odbycie. U nas pomyślnie przeszedł operację i wrócił do zdrowia, choć z racji wieku będzie potrzebował specjalistycznej karmy oraz suplementów wspomagających stawy, do końca swych dni - mówią Tomcia schroniskowi opiekunowie.

To 11-latek o spokojnym temperamencie. Jak na swój wiek, w świetnej kondycji i zdrowiu. Jest niewymagającym i oddanym psem domowym. Jednak teraz to schroniskowy numer 891/17, rezydent boksu K-68. Pośród innych psów - kompanów niedoli - niemal niewidoczny, osamotniony.

Tomcio był jednym z psiaków polecanych do adopcji w trakcie niedawnego schroniskowego festynu mikołajkowego ph. „Przybij łapę na święta. Ratujmy zwierzęta!" Gdy inne już zostały przygarnięte przez nowe rodziny, on... wciąż czeka.

- To nadzwyczaj sympatyczny tetryk, który niestety nie przepada za kotami. Ale wobec ludzi pozostał otwarty i przyjacielski. Choć raczej od drugiego wejrzenia. Czyli dopiero, gdy się przekona, że w bliskości nowego człowieka nic mu nie zagraża. Będzie więc idealnym kompanem dla spokojnej rodziny - opowiadają Tomcia schroniskowi opiekunowie - Zapewniamy: dla każdego, kto okaże mu zainteresowanie, otworzy przed nim dom i serce, będzie źródłem szczęścia, jakich nie zapewni nawet morze czekolady czy himalaje słodyczy. Zapraszamy na spacer zapoznawczy z tym niezwykle pozytywnym chłopakiem.

Tomcio to indywidualista i wielki wrażliwiec. Dlatego potrzebuje cierpliwego i wyrozumiałego opiekuna, z którym mógłby się związać na dobre i na zawsze. Jest niewielki, uroczy i za ludźmi wodzi tęsknym wzrokiem. Kto chciałby tego wyjątkowego staruszka (891/17) lub jakąkolwiek inną, równie samotną i złaknioną uczucia psinę przyjąć do rodziny jest proszony o kontakt ze szczecińskim Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt: al. Wojska Polskiego 247, tel. +48 91-487-02-81, e-mail: schronisko@schronisko.szczecin.pl. Placówka jest czynna codziennie, również w soboty i niedziele (oprócz świąt) w godzinach 9-16. Adopcje odbywają się od g. 8.30 do 15.30. Uwaga: na dobrych ludzi w schronisku czeka również dwudziestka oryginalnych i przyjaznych kociaków.

* * *

Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu". Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdziecie w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, nawet latami. ©℗

(an)

Fot. Schronisko

Tomcio – kolejne święta w schronisku Tomcio – kolejne święta w schronisku

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
10
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny
Wielkie gotowanie nad Odrą
Teatralny przemarsz
Poprzedni Następny

Sonda

Czy będziesz głosować w wyborach do europarlamentu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie