środa, 25 listopada 2020r.

Tofik – bardziej słodki niż myślisz

Data publikacji: 2020-09-27 23:58
Ostatnia aktualizacja: 2020-09-27 23:58
Tofik – bardziej słodki niż myślisz
Tofik (402/20) to piękny i wielki wrażliwiec. Dlatego potrzebuje dobrego opiekuna, z którym mógłby się związać na dobre i na zawsze. Jest uroczy i za ludźmi wodzi tęsknym wzrokiem.  

Nie jest już małym szczeniaczkiem. Za to jest z niego piękny i dostojny pies. Mimo to w rankingu schroniskowych adopcji – jak wiele innych poczciwych olbrzymów – pewnie będzie miał pod górkę. „Ale zawsze w takich przypadkach wierzymy i wyczekujemy cudu!” – przekonują Tofika tymczasowi opiekunowie.

Ma piękną sierść w kolorze karmelu. I jest wielki niczym piękna Saba – najwierniejsza przyjaciółka bohaterów „W pustyni i w puszczy”. Jednak taki z niego słodziak że… Imię Tofik też do niego idealnie pasuje. I choć jest grzeczny, posłuszny, przytulaśny… Niestety, to wszystko było za mało, aby dłużej mógł pozostać w dawnej swej rodzinie.

– Tofik trafił do naszej placówki w połowie września. Jako pies oddany z powodu ciężkiej sytuacji życiowej, która dotknęła jego opiekunów – przyznają pracownicy schroniska, nad Tofikiem sprawujący tymczasową opiekę. – To łagodny olbrzym, przyjazny i rodzinny. Wychowany z dziećmi. Inne zwierzęta traktuje z równym szacunkiem i przyjaźnią, bo braterskie więzi przez pięć lat go łączyły z kotem. Mimo dużych gabarytów doskonale się czuje w mieszkaniu: nie psoci, nie niszczy, nie wyje, spokojnie czekając na powrót swoich opiekunów.

To spokojny i zrównoważony pies, który jest w pełni sił i zdrowia. O pogodnej naturze. Do tego zaczipowany i wykastrowany. Zatem w pełni gotowy, aby poznać swoją nową rodzinę. Tofik potrzebuje jej na już i na zawsze. Tym bardziej, że w realiach schroniska (boks 53) się nie odnajduje. Ten piękny 5-latek tęskni za prawdziwym domem.

Kto chciałby tego wyjątkowego chłopaka (402/20) – lub jakąkolwiek inną równie samotną i złaknioną przyjaźni psinę czy kocinę – przyjąć do rodziny, jest proszony o kontakt ze szczecińskim Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt – tel. +48 91-487-02-81 (al. Wojska Polskiego 247, e-mail: schronisko@schronisko.szczecin.pl). Placówka jest czynna codziennie, również w soboty i wskazane niedziele – oprócz świąt – w godzinach 9-16. Adopcje odbywają się od g. 8.30 do 15.30.

* * *

Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu”. Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdziecie w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, nawet latami. ©℗

(an)

Fot. Schronisko

Dodaj komentarz

HEJT STOP


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ