Wtorek, 27 lutego 2024 r. 
REKLAMA

Sting od pierwszego wejrzenia

Data publikacji: 14 kwietnia 2019 r. 23:09
Ostatnia aktualizacja: 06 czerwca 2022 r. 11:57
Sting od pierwszego wejrzenia
Sting to pogodny i spragniony uwagi oryginał. W typie cielaka, tyle że o posiwiałym pysku. Teraz czeka w schronisku na tego, kto stanie się dla niego całym światem. Fot. Schronisko  

W domu powinien być rozpieszczanym jedynakiem. Bo nie toleruje ani innych psów, ani kotów. Za to jakże uroczo wymusza pieszczoty?! Jak na psa, w dość zabawny i nieoczywisty sposób: chrumkaniem.

Sting jest fantastycznym kompanem: przyjaznym, serdecznym, pogodnym z usposobienia. W typie labradora, a co za tym idzie potulnym i łagodnym. Ale ma 11 lat, więc… Jak domyślają się Stinga schroniskowi opiekunowie, właśnie z tego powodu stracił dom, zagubił mu się człowiek.

Został znaleziony przy ul. 1 Maja, w pierwszym dniu lutego. Okazało się, że jest oznakowany przy pomocy mikroczipa. Cóż z tego, skoro poprzedni właściciel nawet go nie szukał: o psie wiernym mu i oddanym przez ponad dekadę nazbyt łatwo zapomniał.

- Sting dał się poznać z jak najlepszej strony. Świetnie chodzi na smyczy. Jest posłuszny i całkowicie wpatrzony w opiekuna. Na każde zawołanie - rzec można - biegnie w podskokach. Choć ma już swoje lata, to niejeden młodzieniaszek może mu pozazdrościć kondycji: bez przerwy aportowałby albo siłował szarpakiem - opowiadają Stinga schroniskowi opiekunowie. - To przystojniak, który kradnie serce od pierwszego wejrzenia. Ma na to wiele sposobów. Wystarczy, że spojrzy tymi maślanymi oczami. Pyska rozdziawi w uśmiechu. Albo swój wielki łeb położy na kolanach. To wręcz niewyobrażalny pieszczoch. Wystarczy przestać go głaskać, żeby uroczo i zabawnie zaczął pochrumkiwać z niezadowolenia. To pewne, że on czeka teraz w schronisku, żeby... z tego, kto go przygarnie, uczynić najszczęśliwszego człowieka pod słońcem!

Sting to teraz schroniskowy rezydent boksu nr K-18. Po sterylizacji. Zdrowy. Przystojniak obdarzony mnóstwem pozytywnej energii. Brata łata, poczciwina - gotowy do nowego życia u boku odpowiedzialnego opiekuna.

- Prosimy: nie patrzcie w jego metrykę, ale na ten uśmiechnięty pysk. I - jak to na wiosnę - się zakochajcie!- przekonują do Stinga jego schroniskowi opiekunowie, zapraszając na spacer zapoznawczy z tym chrumkającym jedynakiem.
Sting 67/19

Kto więc chciałby Stinga (67/19) lub jakąkolwiek inną, równie samotną i złaknioną uczucia, psinę przyjąć do rodziny - otworzyć przed nią dom i serce - jest proszony o kontakt ze szczecińskim Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt: al. Wojska Polskiego 247, tel. +48 91-487-02-81, e-mail: schronisko@schronisko.szczecin.pl. Placówka jest czynna codziennie, również w soboty i niedziele (oprócz świąt) w godzinach 9-16. Adopcje odbywają się od g. 8.30 do 15. 30. Uwaga: na nowych przyjaciół w schronisku czekają również przyjaźnie mruczące kociaki. ©℗

* * *

Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu". Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdziecie w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, miesiącami, a nawet latami.

(an)

Fot. Schronisko

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA