niedziela, 26 maja 2019.
Strona główna > Akcje Kuriera > Weź mnie Kurierem do domu > Sonia na (życiowym) zakręcie

Sonia na (życiowym) zakręcie

Sonia na (życiowym) zakręcie
Data publikacji: 2018-12-16 23:29
Ostatnia aktualizacja: 2019-02-09 09:51
Wywietleń: 1171 366207

Na jej piersi sierść się układa w charakterystyczne białe serduszko naznaczone kępkami czerni. Jak Soni życie: dotychczas pełne miłości i szczęśliwe, a teraz pogrążone w żałobie.

Pan o Soni nie wspomniał w testamencie. Rodzina przygarnęła po nim wszystko – tylko nie tę kruszynę. Przerażoną psinę najpierw oddali do zwierzęcego hoteliku. Jednak po dwóch dniach się rozmyślili. Telefonicznie kazali ją przekazać do schroniska, bo za bezpieczne schronienie dla maleńkiej Soni więcej płacić nie chcieli.

– Sonia jest jeszcze w boksie kwarantannowym. Ale już teraz szukamy dla niej nowej rodziny. Żeby… dać jej szansę na szczęście. Jak najszybciej – mówią Soni schroniskowi opiekunowie. – Widać, że dawny właściciel dbał o tę psinę. Jest zadbana, w świetnej kondycji i zdrowiu, bardzo ufna. Choć teraz, co raczej oczywiste, nieco przestraszona i smutna.

Sonia jest filigranowej postury. Zachowuje czystość. Posłusznie wykonuje wszystkie polecenia. Siwy włos przy pyszczku zdradza, że to już wiekowa dama. W opałach, więc ogon pod siebie kuli.

Sonia jest zaszczepiona, wysterylizowana. Brakuje jej tylko miejsca w dobrym domu. Kto chciałby tę pogodną damę (897/18) lub jakąkolwiek inną złaknioną ciepła i rodziny psinę przygarnąć, otworzyć przed nią drzwi i serce, jest proszony o kontakt ze szczecińskim Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt: al. Wojska Polskiego 247, tel. +48 91 487 02 81, fax +48 91 487 66 46, e-mail: schronisko@schronisko.szczecin.pl. Placówka jest czynna codziennie, również w soboty i niedziele (oprócz świąt) w godzinach 9-16. Adopcje odbywają się od g. 8.30 do 15.30. Uwaga: w schronisku na mruczenie w dobrych domach czekają niezwykłe kocie słodziaki.

* * *

Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu". Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdziecie w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, nawet latami. ©℗

(an)

Na zdjęciu: Sonia - psina ze schroniska, która tęskni za kochającym opiekunem. Czy w czyimś domu znajdzie się ciepłe miejsce dla tej filigranowej kruszyny?

Fot. Schronisko

Sonia na (życiowym) zakręcie

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
10
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny
Wielkie gotowanie nad Odrą
Teatralny przemarsz
Poprzedni Następny

Sonda

Czy będziesz głosować w wyborach do europarlamentu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie