piątek, 22 marca 2019.
Strona główna > Akcje Kuriera > Weź mnie Kurierem do domu > Solówka dla Kuby

Solówka dla Kuby

Solówka dla Kuby
Data publikacji: 2017-11-26 17:26
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-19 23:57
Wywietleń: 1551 302169

„Jest wyjątkowy pod każdym względem: od umaszczenia po charakter. Jest wyzwaniem, które warto podjąć, aby mieć u swego boku tak wspaniałego przyjaciela" - mówią o Kubie jego schroniskowi przyjaciele. I szukają mu nowej rodziny, która otworzyła przed nim dom i serce.

Kuba to teraz numer 299/17 - rezydent boksu nr 31. Od lutego w szczecińskim Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt, do którego trafił w lutym br., po śmierci swego dotychczasowego opiekuna. Ledwie przeżył tę stratę. Cierpiał, tęsknił, nie potrafił się odnaleźć w trudnych realiach: krat, boksów, dziesiątków innych psów i kotów skrzywdzonych przez los, nierzadko też przez ludzi. Żałobę przechodził na swój sposób - w bólu i złości.

- Na początku okazywał ludziom twardy, nieustępliwy charakter. Chciał rządzić i nie dawał za wygraną. Ale po kilku miesiącach powtórnej socjalizacji, po przeżytej żałobie, Kuba się zmienił. Nadal jest inteligentnym i dumnym psem, ale bardziej otwartym na kontakty z innymi ludźmi i zwierzętami - o Kubie opowiadają jego schroniskowi opiekunowie. - Ma sportową sylwetkę i jest w rewelacyjnej kondycji. Już dał się poznać i świetnie sprawdza w roli rewelacyjnego partnera na długie spacery. Nadal próbuje prowadzić opiekuna, ale wystarczy drobna korekta, aby grzecznie szedł przy nodze.

- Dzięki współpracy z tym nakrapianym przystojniakiem możesz zyskać przyjaciela na lata, nawiązać z nim wspaniałą wyjątkową więź. Jest psem, który przez osiem lat mieszkał w domu, więc doskonale zna zasady i oczekiwania współlokatorów. Jednak lepiej, żeby trafił do rodziny, w jakiej miałby szansę pozostać zwierzęcym solistą, czyli jedynym czworonożnym pupilem - mówią Kuby schroniskowi opiekunowie. - Zachęcamy do poznania tego wyjątkowego chłopaka, do umówienia się na spacer zapoznawczy.

Kuba (299/17) czeka na nową szansę od losu. Może czeka na Ciebie? Kto chciałby tego przystojniaka - lub jakąkolwiek inną równie złaknioną przyjaźni psinę - przyjąć do rodziny, jest proszony o kontakt ze Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w Szczecinie: al. Wojska Polskiego 247, tel. +48 91 487 02 81, fax +48 91 487 66 46, e-mail: chronisko@schronisko.szczecin.pl. Placówka jest czynna codziennie, również w soboty i niedziele (oprócz świąt), w godzinach 9-16. Adopcje odbywają się od g. 8.30 do 15.45.

Więcej informacji nt. Kuby można uzyskać również od wolontariusza: tel. 798-384-243

* * *

Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu”. Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdziecie w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, nawet latami. ©℗

(an)

Fot. Schronisko/Wolontariuszka

Solówka dla Kuby Solówka dla Kuby Solówka dla Kuby Solówka dla Kuby

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
7
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Marzanna utopiona
Parowozem do Polic
Wystawa Makiet Kolejowych
Poprzedni Następny

Sonda

Jak często masz problem ze znalezieniem miejsca do parkowania w Szczecinie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy