Czwartek, 18 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Słyszeliście o Morganie?

Data publikacji: 04 lipca 2024 r. 11:45
Ostatnia aktualizacja: 04 lipca 2024 r. 11:45
Słyszeliście o Morganie?
Fot. Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt/Wolontariat  

To bystry i przyjazny ludziom olbrzym. „Zdajemy sobie sprawę, że znalezienie domu dla tak dużego psa jest bardzo trudne, ale nie jest niemożliwe. Historia pokazała, że dzięki naszej pracy nawet najcięższe przypadki wreszcie znajdują kochający dom i rodzinę” – przekonuje jedna z wolontariuszek Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Szczecinie.

Mowa o Morganie, który pod opiekę zwierzęcego przytuliska trafił pod koniec listopada ub. roku. Jako znaleziony w rejonie Płoni. Psiak jest młody, niespełna czteroletni – bystry i świata ciekawy. Jednak swymi gabarytami i siłą wzbudza respekt, więc przynajmniej do tej pory nie znalazł się odważny, który dałby szansę temu „miśkowi” nieporadnie, choć z pasją, biegającemu za piłką.

– Nasz majestatyczny olbrzym ma słodkie, rozbrajające spojrzenie. Na które od wszystkich wyłudza smaczki. Dzięki nim jego nauka przebiega gładko. Grzecznie wykonuje podstawowe komendy: siad, podaj łapę, leżeć. Z pewnością zdoła opanować ich jeszcze więcej, bo jest nieprzeciętnie bystry – mówią w schronisku. – Za piłką biega z ochotą. Na spacerze wzorcowo chodzi na smyczy. Ludziom jest przyjazny. Chętnie poddaje drapaniu i oklepywaniu. Czasem nawet skradnie buziaka. Jednak inne psy budzą w nim irytację. Dlatego najlepiej, gdyby stał się jedynym czworonożnym pupilem w rodzinie.

Morgan (477/23) jest rezydentem boksu nr B-26. Trudno nie zauważyć tego łagodnego olbrzyma. Mimo to, niestety, nikt jeszcze nie dostrzegł w nim potencjału na najlepszego kompana i wiernego przyjaciela.

Osoby, które zechciałyby przygarnąć tego misiowatego kłapoucha – lub jakąkolwiek inną psinę czy kocinę w potrzebie – są proszone o kontakt ze Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w Szczecinie (ul. Zwierzęcy Zakątek 1, tel. +48 91 48 70 281, e-mail: schronisko@schronisko.szczecin.pl).

Placówka jest czynna codziennie, od poniedziałku do soboty, w godzinach 8-16. Uwaga: przed każdą adopcją obowiązują minimum dwa spacery zapoznawcze oraz specjalna ankieta. Schronisko nie wydaje psów na łańcuch. Prosi o przemyślane adopcje.

* * *

Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu”. Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdą w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, nawet latami.

(an)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA