niedziela, 15 września 2019.
Strona główna > Akcje Kuriera > Weź mnie Kurierem do domu > Słodko-gorzka natura Tofika

Słodko-gorzka natura Tofika

Słodko-gorzka natura Tofika
Data publikacji: 2019-06-08 23:50
Ostatnia aktualizacja: 2019-08-02 00:08
Wywietleń: 1578 395716

W domu to istny anioł: łagodny i przyjacielski. Na spacerze zmienia się w aktywnego obrońcę swego opiekuna: zaborczością i zadziornością odstraszając nie tylko inne psy, ale również ludzi. Właśnie tym narobił sobie tak wielkich kłopotów, że… po raz wtóry trafił do schroniska.

Mowa o Tofiku, psiaku przyciągającym uwagę oryginalnym wyglądem i piękną sierścią o barwie bursztynu.

- O właścicielu przejmująco smutnych oczu, w których można się zakochać od pierwszego wejrzenia - dodają jego obecni, schroniskowi opiekunowie. - Powrócił pod naszą opiekę ponieważ jego dotychczasowa rodzina nie zdołała sobie poradzić z zadziorno-zaczepną psią naturą, która u Tofika ujawniała się wyłącznie podczas spacerów. Natomiast w domu, to istny anioł: czuły i przytulaśny, rodzinny, spokojny i delikatny.

Bo to chłopak po przejściach. Po raz pierwszy do schroniska dowieziony przez pogotowie interwencyjne przed dwoma laty, z rejonu ul. Granitowej. Na zdjęciu z tego dnia widać, w jak fatalnej kondycji był wówczas: skóra naciągnięta na przeraźliwie wystające kości. Był tak wychudzony i wygłodzony, chociaż bezdomnym psem nie był.

- Gdy trafił pod naszą opiekę miał na szyi lyssetkę, czyli identyfikator potwierdzający szczepienie przeciwko wściekliźnie. Wtedy się okazało, że pies wędrował samotnie, ponieważ jego niepełnosprawni opiekunowie nie byli w stanie dotrzymać mu towarzystwa. Potem już nie mogli podjąć się dalszej opieki nad Tofikiem - opowiadają psiaka schroniskowi opiekunowie.

Gdy odzyskał siły i zdrowie, został przygarnięty przez pewną rodzinę. Jak się jednak okazało, nowi opiekunowie nie mieli dość siły i cierpliwości: nie podołali wyzwaniu pracy z tak szczególnym psem. Oddali Tofika. Znów więc jest schroniskowym rezydentem, tyle że odległego boksu - nr 33.

- Tofik przy delikatnej kobiecie ustanowił sobie za cel jej obronę, więc atakował inne psy i odstraszał ludzi. Na spacerach potrzebny mu stanowczy i konsekwentny przewodnik, który poświęci czas na wychowanie i wyszkolenie czworonożnego przyjaciela. Szukamy dla niego optymalnych warunków, czyli domu z ogrodem. Ale przede wszystkim rodziny, która zrozumie, że Tofik potrzebuje czasu, aby znów zaufać człowiekowi. Tym bardziej zapraszamy na spacery zapoznawcze z tym bursztynowym chłopakiem - zwracają uwagę Tofika schroniskowi opiekunowie.

Kto chciałby takiego słodziaka jak Tofik (279/19) lub jakąkolwiek inną, równie samotną i złaknioną uczucia, psinę przyjąć do rodziny - otworzyć przed nią dom i serce - jest proszony o kontakt ze szczecińskim Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt: al. Wojska Polskiego 187, tel. +48 91-487-02-81, e-mail: schronisko@schronisko.szczecin.pl. Placówka jest czynna codziennie, również w soboty i niedziele (oprócz świąt) w godzinach 9-16. Adopcje odbywają się od g. 8.30 do 15.30. Uwaga: na nowych przyjaciół w schronisku czekają również zachwycające kociaki.

* * *

Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu". Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdziecie w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, nawet latami. ©℗

(an)

Fot. Schronisko/Wolontariat

 

Słodko-gorzka natura Tofika Słodko-gorzka natura Tofika Słodko-gorzka natura Tofika Słodko-gorzka natura Tofika

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Przeszedł II Szczeciński Marsz Równości

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy popierasz Marsz Równości?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie