sobota, 07 grudnia 2019.
Strona główna > Akcje Kuriera > Weź mnie Kurierem do domu > Skraj smutku zwany Bianką

Skraj smutku zwany Bianką

Skraj smutku zwany Bianką
Data publikacji: 2019-10-31 23:10
Wywietleń: 1277 425547

Krążyła po zielonym skwerze w rejonie ulicy Łokietka. Z charakterystyczną czerwoną obróżką. Przerażona. Zdawało się, że opiekun jej odszedł tylko na chwilę. Jednak trafiła do schroniska. Od września nikt o nią nie pytał, nie szukał. Ona tymczasem… w schronisku zupełnie się nie odnajduje.

Na wybiegu Bianki nie widać. Wystraszona siedzi w budzie z podkulonym ogonem, z lękiem obserwując swoich towarzyszy w bezdomnej niedoli. Za ludźmi wodzi wzrokiem z oddali. W relacji z opiekunami też zachowuje dystans. Dotyku się boi.

– Nie znamy przeszłości Bianki. Wiemy jednak, że wskazany jest dla niej dom, w którym panuje spokój. Potrzebuje bezpieczeństwa i opiekuna o dużych pokładach cierpliwości. Musi jej dać czas na to, aby się przekonała, że nie wszyscy ludzie są źli – opowiadają tymczasowi schroniskowi opiekunowie Bianki. – Dlatego na pewno nie szukamy dla niej domu z małymi dziećmi. Ponieważ dobrze się dogaduje ze spokojnymi, zrównoważonymi psami, mogłaby być wspaniałą towarzyszką dla innego pogodnego psiaka. Natomiast psich natrętów i nazbyt energicznych się boi. Jej stosunek do kotów jest nam nieznany.

Bianka jest w typie labradora. Subtelna, delikatna i pięknie umaszczona. Ma zaledwie trzy lata. W schronisku została wysterylizowana. Pośród innych skazanych na bezdomność, odepchniętych i niekochanych psiaków w przytulisku jest statystycznym numerem 633/19.

Kto chciałby przygarnąć Biankę o smutnych oczach lub jakąkolwiek inną, równie samotną i złaknioną uczucia, psinę przyjąć do rodziny – otworzyć przed nią dom i serce – jest proszony o kontakt ze szczecińskim Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt: al. Wojska Polskiego 247, tel. +48 91 487-02-81, e-mail: schronisko@schronisko.szczecin.pl. Placówka jest czynna codziennie, również w soboty i niedziele (oprócz świąt) w godzinach 9-16. Adopcje odbywają się od g. 8.30 do 15.30. Uwaga: na nowych przyjaciół w schronisku czeka również mnóstwo mruczących kociaków.

* * *

Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu". Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdziecie w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, miesiącami, a nawet latami. ©℗

(an)

Fot. Schronisko/ Wolontariat

Skraj smutku zwany Bianką Skraj smutku zwany Bianką

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
8
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wielka Parada Mikołajów

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy obowiązek tworzenia korytarza życia i jazdy na suwak zwiększą bezpieczeństwo na drogach?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie