sobota, 11 lipca 2020.
Strona główna > Akcje Kuriera > Weź mnie Kurierem do domu > Skraj smutku zwany Bianką

Skraj smutku zwany Bianką

Skraj smutku zwany Bianką
Data publikacji: 2019-10-31 23:10
Ostatnia aktualizacja: 2019-12-13 11:29
Wywietleń: 2352 425547

Krążyła po zielonym skwerze w rejonie ulicy Łokietka. Z charakterystyczną czerwoną obróżką. Przerażona. Zdawało się, że opiekun jej odszedł tylko na chwilę. Jednak trafiła do schroniska. Od września nikt o nią nie pytał, nie szukał. Ona tymczasem… w schronisku zupełnie się nie odnajduje.

Na wybiegu Bianki nie widać. Wystraszona siedzi w budzie z podkulonym ogonem, z lękiem obserwując swoich towarzyszy w bezdomnej niedoli. Za ludźmi wodzi wzrokiem z oddali. W relacji z opiekunami też zachowuje dystans. Dotyku się boi.

– Nie znamy przeszłości Bianki. Wiemy jednak, że wskazany jest dla niej dom, w którym panuje spokój. Potrzebuje bezpieczeństwa i opiekuna o dużych pokładach cierpliwości. Musi jej dać czas na to, aby się przekonała, że nie wszyscy ludzie są źli – opowiadają tymczasowi schroniskowi opiekunowie Bianki. – Dlatego na pewno nie szukamy dla niej domu z małymi dziećmi. Ponieważ dobrze się dogaduje ze spokojnymi, zrównoważonymi psami, mogłaby być wspaniałą towarzyszką dla innego pogodnego psiaka. Natomiast psich natrętów i nazbyt energicznych się boi. Jej stosunek do kotów jest nam nieznany.

Bianka jest w typie labradora. Subtelna, delikatna i pięknie umaszczona. Ma zaledwie trzy lata. W schronisku została wysterylizowana. Pośród innych skazanych na bezdomność, odepchniętych i niekochanych psiaków w przytulisku jest statystycznym numerem 633/19.

Kto chciałby przygarnąć Biankę o smutnych oczach lub jakąkolwiek inną, równie samotną i złaknioną uczucia, psinę przyjąć do rodziny – otworzyć przed nią dom i serce – jest proszony o kontakt ze szczecińskim Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt: al. Wojska Polskiego 247, tel. +48 91 487-02-81, e-mail: schronisko@schronisko.szczecin.pl. Placówka jest czynna codziennie, również w soboty i niedziele (oprócz świąt) w godzinach 9-16. Adopcje odbywają się od g. 8.30 do 15.30. Uwaga: na nowych przyjaciół w schronisku czeka również mnóstwo mruczących kociaków.

* * *

Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu". Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdziecie w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, miesiącami, a nawet latami. ©℗

(an)

Fot. Schronisko/ Wolontariat

Skraj smutku zwany Bianką Skraj smutku zwany Bianką

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

kondolencje

Sonda

Czy zagłosujesz w drugiej turze wyborów prezydenckich?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie