wtorek, 14 lipca 2020.
Strona główna > Akcje Kuriera > Weź mnie Kurierem do domu > Rufus dziś bez domu

Rufus dziś bez domu

Rufus dziś bez domu
Data publikacji: 2020-06-26 22:45
Wywietleń: 224 461268

Teraz jest bodaj najsmutniejszym psem w schronisku. Pogrążonym w rozpaczy po stracie właściciela, który dla niego był całym światem. Wraz z jego śmiercią stracił wszystko, nawet dom i rodzinę. „Do nas trafił pod koniec lutego. Na psią emeryturę” – mówią pracownicy szczecińskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt.

Rufus jest seniorem. Spokojnym i wycofanym. O dyskretnej urodzie nierasowym buraskiem. Do małych też nie należy. Co w sumie oznacza, że w realiach schroniska trafił na sam dół listy psów z szansami na adopcję. To niczym wyrok dożywocia: za kratami, nie za własne winy. Chyba że stanie się cud. I…

– Zamieszka w domu z ogrodem. Z racji jego wieku, spokojnym i bez małych dzieci. Wierzymy, że jeszcze znajdzie się dla niego człowiek, przy którym znów w jego oczach pojawi się radość. Nie wydamy go na stróżowanie – mówią pracownicy schroniska. – Rufus zasługuje na lepszy los, łut szczęścia. Tym bardziej że przecież… Starsze psy kochają bardziej.

Rufus w realiach schroniska sobie nie radzi. Widać, że bardzo mu brakuje kontaktu z człowiekiem. Tęskni. Z każdym dniem za kratami jest coraz smutniejszy. Schroniskowy numer 126/20. Rezydent boksu nr 38.

Kto zechciałby Rufusa ocalić, przygarnąć, otworzyć przed nim dom i serce, jest proszony o kontakt ze szczecińskim Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt – tel. +48 91-487-02-81 (al. Wojska Polskiego 247, e-mail: schronisko@schronisko.szczecin.pl). Placówka jest czynna codziennie, również w soboty i wskazane niedziele – oprócz świąt – w godzinach 9-16. Adopcje odbywają się od g. 8.30 do 15.30.

* * *

Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu". Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdziecie w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, nawet latami. ©℗

(an)

Fot. Schronisko

Rufus dziś bez domu

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

Nekrologi

Sonda

W jakiej postaci jesz lody tego lata?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie