Niedziela, 03 marca 2024 r. 
REKLAMA

Reksio w potrzebie

Data publikacji: 10 kwietnia 2019 r. 08:44
Ostatnia aktualizacja: 06 czerwca 2022 r. 11:57
Reksio w potrzebie
Reksio trafił do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Szczecinie, bo zmarł jego opiekun i przyjaciel. Ma w sobie pokłady pozytywnej energii i serdeczności zarówno wobec ludzi, jak i innych zwierząt.  

Był jedynakiem: kochanym i rozpieszczanym. Aż do dnia, gdy śmierć zabrała jego jedynego przyjaciela i opiekuna. Teraz jest sierotą zagubioną w realiach szczecińskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt. Staruszkiem o posiwiałym pyszczku, którego nikt nie chce.

Reksio jest rezydentem o numerze 106/19. Za nim 12 wspaniałych lat. I ostatni miesiąc okrutnej bezdomności. W obcym miejscu, wśród nieznanych ludzi - sam pośród dziesiątek innych równie samotnych i odrzuconych czworonogów. Okrutny los odebrał mu wszystko: przyjaciela, który był całym jego światem, a bezpieczny dom i ciepły kąt na kanapie zamienił na schroniskowy boks i kraty.

- Całe życie spędził jako ukochany pieszczoch. Dlatego tak serdecznie reaguje na kontakt z każdym człowiekiem. Ma pogodną, łagodną naturę. Choć widać, że… cierpi. Co zrozumiałe, wszak został zupełnie sam - o Reksiu mówią jego tymczasowi, schroniskowi opiekunowie. - Dał się nam poznać od jak najlepszej strony: grzeczny, posłuszny, choć łasuch. Mimo lat jest aktywny i żywiołowy, chętny do zabawy. Dziarsko maszeruje na spacer i cieszy się ze swobody na świeżym powietrzu. Jak na jedynaka przystało, został odrobinę rozpieszczony. Ale nawet w gromadzie psów zachowuje się nienagannie.

Reksio będzie niekłopotliwym kompanem i odnajdzie się w każdej rodzinie.

- Nie skreślajcie go z powodu wieku, a na pewno z wielką czułością odwzajemni okazane serce, daną mu szansę - zachęcają Reksia schroniskowi opiekunowie. - Z pewnością czule przytuli się do swojego człowieka i będzie go ogrzewał go własnym puchatym ciałkiem. Ty zyskasz lojalnego, wrażliwego towarzysza, a Reksio w ludzkich ramionach odnajdzie spokój, opiekę i czułość, której teraz mu najbardziej brakuje.

Kto chciałby przygarnąć takiego przytulaska jak Reksio (106/19) - lub jakąkolwiek inną psinę czy kocinę, jest proszony o kontakt ze Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w Szczecinie: al. Wojska Polskiego 247, tel. +48 91 487 02 81, fax +48 91 487 66 46, e-mail: schronisko@schronisko.szczecin.pl. Placówka jest czynna codziennie, również w soboty i niedziele (oprócz świąt), w godzinach 9-16. Adopcje odbywają się od g. 8.30 do 15.30.

* * *

Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu". Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdziecie w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, miesiącami, a nawet latami. ©℗

(an)

Fot. Schronisko / Wolontariat

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA