piątek, 21 lutego 2020.
Strona główna > Akcje Kuriera > Weź mnie Kurierem do domu > Reksio w potrzebie

Reksio w potrzebie

Reksio w potrzebie
Data publikacji: 2019-04-10 08:44
Ostatnia aktualizacja: 2019-08-02 00:08
Wywietleń: 1984 384988

Był jedynakiem: kochanym i rozpieszczanym. Aż do dnia, gdy śmierć zabrała jego jedynego przyjaciela i opiekuna. Teraz jest sierotą zagubioną w realiach szczecińskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt. Staruszkiem o posiwiałym pyszczku, którego nikt nie chce.

Reksio jest rezydentem o numerze 106/19. Za nim 12 wspaniałych lat. I ostatni miesiąc okrutnej bezdomności. W obcym miejscu, wśród nieznanych ludzi - sam pośród dziesiątek innych równie samotnych i odrzuconych czworonogów. Okrutny los odebrał mu wszystko: przyjaciela, który był całym jego światem, a bezpieczny dom i ciepły kąt na kanapie zamienił na schroniskowy boks i kraty.

- Całe życie spędził jako ukochany pieszczoch. Dlatego tak serdecznie reaguje na kontakt z każdym człowiekiem. Ma pogodną, łagodną naturę. Choć widać, że… cierpi. Co zrozumiałe, wszak został zupełnie sam - o Reksiu mówią jego tymczasowi, schroniskowi opiekunowie. - Dał się nam poznać od jak najlepszej strony: grzeczny, posłuszny, choć łasuch. Mimo lat jest aktywny i żywiołowy, chętny do zabawy. Dziarsko maszeruje na spacer i cieszy się ze swobody na świeżym powietrzu. Jak na jedynaka przystało, został odrobinę rozpieszczony. Ale nawet w gromadzie psów zachowuje się nienagannie.

Reksio będzie niekłopotliwym kompanem i odnajdzie się w każdej rodzinie.

- Nie skreślajcie go z powodu wieku, a na pewno z wielką czułością odwzajemni okazane serce, daną mu szansę - zachęcają Reksia schroniskowi opiekunowie. - Z pewnością czule przytuli się do swojego człowieka i będzie go ogrzewał go własnym puchatym ciałkiem. Ty zyskasz lojalnego, wrażliwego towarzysza, a Reksio w ludzkich ramionach odnajdzie spokój, opiekę i czułość, której teraz mu najbardziej brakuje.

Kto chciałby przygarnąć takiego przytulaska jak Reksio (106/19) - lub jakąkolwiek inną psinę czy kocinę, jest proszony o kontakt ze Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w Szczecinie: al. Wojska Polskiego 247, tel. +48 91 487 02 81, fax +48 91 487 66 46, e-mail: schronisko@schronisko.szczecin.pl. Placówka jest czynna codziennie, również w soboty i niedziele (oprócz świąt), w godzinach 9-16. Adopcje odbywają się od g. 8.30 do 15.30.

* * *

Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu". Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdziecie w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, miesiącami, a nawet latami. ©℗

(an)

Fot. Schronisko / Wolontariat

Reksio w potrzebie

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
3
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Protest nauczycieli: „Nasze postulaty są wciąż aktualne”

Sonda

Czy popierasz pomysł stopniowej likwidacji roweru miejskiego w Szczecinie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie